SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Walka a strach

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1699

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam mam problem ponieważ.Cwicze od 9 lat Judo przedtem 1 cwiczylem karate ale zawsze jak mam sie z kims bic to sie boje ze dostane chociaz mam brązowy pas w judo .pomozcie jak z tym radzic sobie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5678 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65565
strach przed walką to normalna rzecz każdy to czuje
a to jak bardzo się boisz to tylko kwestia psychiki, jedni boją się bardziej jedni prawie wcale. Strachu chyba nie da się wyeliminować, człowiek który się nie boi to wariat.
Niewiem ajk to wygląda u ciebie ale ja jak miłem kogoś większego albo lepszego odemnie w znacznym stopniu wmawiałem sobie że przeciwnik jest mały i zmiecienie go to pryszcz na strach pomagało
inny sposób to naprzykład mówienie sobie że morda nie szklanka się nie pobije (tylko zębów szkoda bo dwa razy nie rosną ) dostaniesz kilka strzałów pocierpisz ale będzie z tobą wszystko w pożądku choć nieżadko po jakimś czasie.
Jeszcze jest możliwość że wchodzisz na ring/mate i robisz swoje skupiasz się tylko na przeciwniku nie myślisz o strachu tylko jakie są jego słabe punkty jak go zaskoczyć lub jaką kombinecje ciosów użyć itp

Im więcej wiem tym bardziej wiem, że wiem coraz mniej.
============================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl

Zmieniony przez - kwas w dniu 2003-10-07 20:08:42

Ból jest najlepszym instruktorem tylko nikt nie chce zostać jego uczniem!
================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl
_-=<<--SFD-FIGHT-CLUB-->>=-_
__--__GRUBAS Z UDERZANYCH__--__

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2908 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 24391
Ten temat byl juz chyba kilkanascie razy.
Skorzystaj z wyszukiwarki.

Pozdrawiam

2 many friends 2 close, you may collapse from the overdose...
...
Napisał(a)
Usunięty przez Marian.B. za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3129
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powiem ci jak ja sobie z tym radze. Kiedys obawialem sie, zwlaszcza duzych karkow. Ale to mi przeszlo. A dlaczego? Z dwoch powodow:
1)mam kumpli, ktorzy nic nie trenowali, a wygrywali liczne bojki z wiekszymi od siebie kolesiami. W dodatku nie cwicza SW. Wiec pomyslalem sobie, ze skoro oni moga to ja tez. Taka autosugestia. Nastawienie psychiczne.
2)zaczalem ufac swoim umiejetnosciom. Duzo sparingow - moze to ci pomoze.

Teraz gdy mam sie bic, sparowac, etc. nawet sie nad tym nie zastanawiam. Po prostu walcze. Staram sie skoncentrowac na walce, bez wzgledu na to czy dostane czy nie.

Podam ci pewna sytuacje. Moze to ci pomoze. Otoz widzialem jak koles ok.15 lat podjechal do kolesia ok. 20, ktory sie z niego wysmiewal z takim nastawieniem i smiercia w oczach (jakie to prozaiczne), ze 20-latek wymiekl i zaczal sie tlumaczyc i platac w zeznaniach.

Mam nadzieje ze choc troche ci pomoglem. Swoja droga to dziwne, ze trenujac 9 lat, masz takie problemy. Chyba ze caly czas obrywasz.
Pamietaj. Najwazniejsza jest psychika, potem technika itd.

Im więcej krwi na treningu, tym mniej na ulicy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bjj+silownia!jak to połączyć???

Następny temat

Ukłony w KK

WHEY premium