SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Psychika

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 10974

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
x-ray ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 7467 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 32016
Nie pchanie sie do walki to zadna ujma na honorze. Dzisiaj juz nie mam zbytnio czasu, ale jutro cos skrobne w temacie.

Koksy to nie wszystko http://www.sfd.pl/temat148281/
Nie masz koncepcji, zajrzyj tutaj http://www.sfd.pl/temat255388/
Patrz co jesz http://www.sfd.pl/temat280738/
Train smarter, not just harder!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Psycha na ulicę... Albo się to ma, albo nie. A jak chce się nad tym pracować, żeby mieć "psychę na ulicę", to trzeba się po prostu regularnie napieprzać i tyle. Ale to = bycie ulicznym chuliganem, a przecież noramalnemu człowiekoi nie o to chodzi...
Jeśli zaś chodzi o kwestie samoobrony, to najlepszą jest ucieczka i tu nie ma dwóch zdań. Walka w samoobronie to umożliwienie sobie własnie ucieczki. Jeżeli zdarza się KO na przeciwniku lub przeciwnik ucieka, to tylko "skutek uboczny". Na ulicy w samoobronie nie to powinno być celem. Ulica jest nieprzewidywalna - może to i banał, ale wielu, zwłaszcza młodszych wiekiem i doświadczeniem życiowym, zdaje się tego nie rozumieć.
Treningi samoobrony powinny być ukierunkowane właśnie na to. Odparcie ataku, kontra i w nogi...

edit: I w tym kontekście każde działanie zmierzające do uniknięcia walki jest po prostu zwycięstwem. Honor nie ma tu nic do rzeczy...

Zmieniony przez - wilk80 w dniu 2006-08-08 22:26:33

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 220
Jezeli chodzi o psyhike to moim zdaniem im pewniej sie czujesz=im jestes lepszy w swojej dziedzinie walki tym pewniej sie czujesz na ulicy i to jest chyab ta psyha.Wiesz ze jak Cie kolo zaczepi to mozesz mu zrobic to to i jeszcze tamto:d;)A po jakims czasie to dochodzisz do wniosku ze lepiej kolesia olac jak jakies glupie zaczepki robi bo sam nie wie w co sie pakuje i smierci sie nie boi;) I taka jest prawda- ze wiekszosc nie ma pojecia o tym ze lewy prosty boksera moze im wybic jedynki albo zlamac nos a wyciecie judoki polamac kosci. Najbardziej nad ta swoja psyho to sie zastanawiaja chyba osobe ktore cwicza krotko- przynajmniej ze mna tak bylo;) potem to taki pajac to smiech budzi bo sie smierci nie boi;) Pozdro

Mierz wysoko - celem gwiazdy, metą niebo..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 101 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 644
widze ze pablo i ten wilk pojecia niemaja

to niema nic dotego czy sie bija duzo czy nie.W ringu np.nieboje sie nikogo a na ulicy odczowam strach jak to wytumaczycie wiecy znawcy psychiki na ulice co za kauny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 220
WitamCie Juan tak to wytlumacze ze podaje na swoim przykladzie a im wiecej osob sie wypowie tym bardziej bedzie mozna dojsc do jakiegos wniosku. Tak samo jak moja wypowiedz byla moja opinia tak samo to ze ja nie mam pojecia jest twoja subiektywna opinia. Pozdro

Mierz wysoko - celem gwiazdy, metą niebo..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Napisałem wyraźnie, że jak chcesz mieć psychę na ulicę, to musisz się napier.dalać na ulicy, a nie w ringu. Problemy z czytaniem?
A tak w ogóle to napisałem też wcześniej, że obicie treningowe (czy w zawodach) może, ale nie musi pomóc w sytuacjach na ulicy. Problemy z rozumieniem tekstu pisanego?

Najpierw do szkoły, a później na forum głupoty wypisywać i innych użytkowników (chcących przecież pomóc) obrażać. To, że czyjeś doświadczenie Tobie nie odpowiada to nie jest powód, żeby tego kogoś obrażać. Czy ja tu wjechałem z tekstami typu: "Co za idiota z takimi pytaniami tu wyjedża" albo czymś w tym stylu? Trochę kultury i ogłady jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
Pozdrawiam.

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wilku jak chcesz to mogę zbanować
(banmaszyna chyba mi jeszcze nie zardzewiała )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Dzięki za propozycję, ale daj chłopakowi szansę na poprawę. Każdy (prawie) przechodzi ten etap
Pozdrawiam!

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 101 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 644
chlpakowi chyba ty nim jestes i dokladnie wiem co napisales ale uwazam to za totalna bzdure ze jak sie bedzie bil wiecej to jego psycha bedzie silniejsza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Będzie silniejsza i to dużo. A czy na tyle aby na ulice wystarczyło to już od wrodzonych predyspozycji zależy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Doradzcie...

Następny temat

tuniki

WHEY premium