SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady. Ćwiczenia stymulujące/zastępujące przysiady.

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 2663

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2889
Cześć. Otóz posiadam lordozę i rotoskoliozę. Jestem zawodnikiem, gram w kosza. Od rehabilitanta dowiedziałem się, że przysiady ze sztangą zbyt bardzo narażają mnie na kontuzję. Chciałbym znaleść jakieś alternatywy dla tego ćwiczenia. Wiem, że jest ono nie zastąpione pod wieloma względami, jednak trzeba sobie jakoś dać radę. Myślałem nad wyciskaniem na suwnicy i przysiadach wykrocznych. Czy dobrze wykombinowałem? Chciałbym abyście podzielili się swoim doświdczeniem i pomogli mi. Z góry dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
To nie kontuzja tylko skrzywienie kregoslupa. W tym przypadku zmiana zakresu ruchu niczego nie zmieni.

Zmieniony przez - revan2005 w dniu 2011-06-19 20:27:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 278 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3280
WYPYCHANIE CIĘŻARU NA SUWNICY(MASZYNIE) powinno być dobrą alternatywą

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."

"Żyj godnie-to największa zemsta !"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
Przysiady na jednej nodze, wygodnie jest to robic z jedna noga np na laweczce, wtedy nie ma takich problemow z zejsciem nisko i rownowaga. Obciazenie na poczatku bedzie zbedne z czasem chwycisz w rece jakis ciezarek, ale to bedzie maly ulamek tego co moglbys zalozyc na sztange, wiec nie obciazysz praktycznie kregoslupa, a uda swoje dostana.

Tylko z 2 strony musisz pamietac, ze przy skokach podczas gry obciazasz kregoslup bardzo mocno, przydalo by sie jakos wzmocnic gorset miesniowy wokol kregoslupa, ale w tym zakresie niezbedna jest konsultacja ze specjalista.



Zmieniony przez - revan2005 w dniu 2011-06-18 21:52:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2889
Liczyłem na taka odpowiedz :D bo właśnie takie ćwiczenia robiłem na treningu, ale nie myślałem, że mogą one zastąpić przysiad. Łap soga za wiedzę. po 20 na noge x 3 serie będzie odpowiednie ( tak ćwiczyliśmy ) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 278 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3280
Ale mowisz o wyciskaniu na suwnicy czy przysiadach na jednej nodze ??

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."

"Żyj godnie-to największa zemsta !"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2889
Miałem na myśli przysiady na 1 nodze. Będę je chyba robić na zmianę z suwnicą. Suwnicę robiłbym 4x 8-10. Mam jeszcze zapalenie kaletki podrzepkowej głębokiej i przy tyh przysiadach mocno ją czuje dlatego naprzemiennie.

Zmieniony przez - Dathares w dniu 2011-06-18 22:34:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 278 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3280
No to ok, a na suwnicy możesz robić małymi obciążeniami ale rób większą ilość powtórzeń.

"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą."

"Żyj godnie-to największa zemsta !"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Daj sobie spokoj z suwnica - wiekszej latwizny swiat nie widzial, zakladasz 700-800kg i pompujesz nogi...smiech na sali.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1748 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 41375
Dathares, ilosc powtorzen zalezy od celu, mozesz robic po kilka dynamicznych powt. z obciazeniem, co moze pozytywnie wplynac na wyskok, mozesz tez robic w zakresach 5-15 jezeli zalezy Ci na rozwoju masy miesni ud. 20 to juz nieco za duzo, rozwinie co prawda wytrzymalosc miesniowa, ale do tego celu lepsze beda interwaly i treningi na boisku.



Zmieniony przez - revan2005 w dniu 2011-06-19 11:19:47
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2889
Raczej skupiłbym się bardziej na dynamice, wyskoku. To zgodnie z twoimi zaleceniami np. 4 dynamiczne pow. w 5 seriach zrobię z obciążeniem :) Dziękówa. A jeszcze w której ręce trzymac sztangielke? Rozum mi mówi, że w tej na której robie przysiad czy w obydwu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Dathares Przy przysiadzie bułgarskim (na jednej nodze druga z tyłu o ławkę) lepiej trzymać w obu- równowagę czasem ciężko złapać :)

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening piramidalny

Następny temat

najlepsze ćwiczenie na brzuch

WHEY premium