SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przysiady

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1407

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 121 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1257
Witam! Mam pewien problem związany z wykonywaniem przysiadów a mianowicie - nie umiem wykonać go na pełnych stopach. Dokładniej mówiąc mniej więcej w połowie zejścia w dół automatycznie podnoszę pięty i staję na palcach. Jest to niezależne od mojej woli. Próbowałem to jakoś skorygować ale przy próbie zrobienia poprawnego przysiadu po prostu tracę równowagę. Pomagam sobie przez podstawienie małych ciężarków pod pięty, co pomaga, lecz przy większych ciężarach jest to dość uciążliwe... Moje plecy również zbyt wiele przy tym pracują.

Teraz: Czego to może być przyczyną? Jeden z kolegów zarzucił myśl, iż to może być przez zbyt słabe rozciągnięcie? Nie mam innych pomysłów. Miał ktoś może ten problem? Czekam na odpowiedz! Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
przyczyn może być wiele- więc nie chciałbym tu ich opisywać.

najlepiej byłoby gdyby ktoś nagrał Ci filmik z tychże przysiadów, wtenczas wskażemy Cibłędy i drogi wyjścia z nich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1730 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 16892
Nagraj filmik telefonem i wrzuć na yt jako prywatny ;) Zobaczymy co da się zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 241
Witam. Chciałem zapytać czy moje przysiady są prawidłowe czy nie?





Zmieniony przez - goliat11 w dniu 2012-11-04 00:48:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 481 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 54037
jak na cwierc przysiad to calkiem calkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Nie są prawidłowe. Zakres ruchu 30%, pochylanie tułowia jak przy "dzień dobry" wtf? . Zdejmij 30 kg ze sztangi i zrób 10 pełnych siadów. Od tego, co pokazujesz na filmiku mogą Ci co najwyżej kolana wysiąść.

Zmieniony przez - MisieXL w dniu 2012-11-04 02:56:46

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 241
Dzięki za poprawkę i będę miał na uwadze. Ale nie wiem dlaczego piszecie że ćwierć przysiadu albo 30%?
Przecież przysiad z ciężarem robi się do wysokości kolan czyli 90 stopni o ile pamiętam. Nawet jak się ogląda zawodowców to oni też tak robią. Nigdy nie widziałem żeby ktoś robił przysiad z ciężarem i siadał pośladkami na piętach. Ale zwrucę uwagę na wasze poprawki. Ja zaczołem ćwiczyć prawie po 4 latach przerwy. Jeszcze raz dzięki.

Tutaj pan pokazuje 2 techniki przysiadów. I ja raczej stwierdzę że robię przysiad minimum w 60%.





Zmieniony przez - goliat11 w dniu 2012-11-04 08:40:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Rób takie ćwiartki a z czasem kolano się rozsypie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2517 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 23489
Kiedy w końcowej fazie ruchu podudzie i udo tworzą kąt 90 stopni to jest to tzw. półprzysiad, a nie przysiad. Podnoszenie się z tej pozycji jest niebezpieczne dla stawów kolanowych.

Good ol' chicken!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Zatrzymaj na 1:04 i zobacz ile jeszcze brakuje do równoległości. nie ma sensu wykonywać przysiadów w ten sposób.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
jw... wszystko jest źle- od położenia sztangi na barkach[ten filmik Janka Łuki miał to głównie na uwadze, ponadto nie do końca jest tak jak piszesz bo kąt pod jakim był robiony ów filmik jest troszkę nieodpowiedni i rzuca nie do końca dobrą perspektywę]

u Ciebie widać wyraźnie wskazane błędy- musisz zmniejszyć obciążenia przynajmnij o połowę i uczyć sie od podstaw przysiadów jak najgłębszych jesli to możliwe, jesli zaś nie to napewno do przełamania równoległości pomiędzy udem a podłożem.

zwróć też uwagę na największy błąd -oprócz zakresu- czyli przejmowanie pracy przez prostowniki grzbietu w tak dużym stopniu, ze jest to jakby pomieszanie przysiadu, mc i dd

Zmieniony przez - apokalipsa w dniu 2012-11-04 19:35:37
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split 4 dni

Następny temat

Trening na mase i nie tylko

WHEY premium