SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przyjmowanie Kreatyny.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1133

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 14
Witam,

W dniu dzisiejszym zakupiłem 500 gram kreatyny w proszku, do swojej dyspozycji mam 250 gram. Na siłownie uczęszczam 7 miesięcy, ważę 75 kg, mam 196 cm i 16 lat. Chciałbym zapytać doświadczone tutaj osoby, w kwestii przyjmowania tego suplementu.

1.Czy 10g kreatyny dziennie, jednorazowo to odpowiednia dawka? Czy lesze jest dzielenie na dwie dawki?
2.Czy kreatynę mogę mieszać ze zwyczajnym sokiem pomarańczowym "tymbark"? - W celu szybszego transportu do mięśni.
3.W dni treningowe (trenuje 3x w tygodniu) przyjmować, przed, czy po treningu? A w dni nietreningowe, w jakich porach?
4.Czy faza "nasycenia" jest konieczna? Czy mogę od razu wystartować z dawką 10g i stosować ją przez określony czas?
5.Jak długo powinien przyjmować ten suplement - jeden cykl bez przerwy? (Od specjalisty usłyszałem, że 3 miesiące bez przerwy)

Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
1. jak masz tylko 250g to daj 5g na dobe, starczy, lub 10g tylko w dni treningu
2.nie ma potrzeby w ogole tego robic, kreatyna nie potrzebuje polepszaczy transportu w postaci cukru

reszte wyczytasz na forum, bylo milion razy

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 14
Może ktoś byłby wstanie odpowiedzieć na resztę?

Czy będzie różnica, jeżeli zastosuje 5g dziennie, a nie 10g?

Zmieniony przez - MaciekTREC w dniu 2015-04-30 16:37:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
a nie mozesz sam poszukac?

w perspektywioe dluzszego cyklu, nie bedzie roznicy pomiedzy 5 a 10g ed

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 14
Czytałem , że przyjmowanie jednorazowo 10g jest zbędne, albowiem jesteśmy w stanie przyswoić max 5g kreatyny. Czy lepiej, żebym przyjmował 5g , 30 min przed posiłkiem i zaraz po treningu też 5g. A w dni nietreningowe 5g, 30 min przed dwoma posiłkami? A może lepsze byłoby 10 g, po treningu w dni treningowe, a w nietreningowe 10g przed jednym posiłkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
tylko patrz na fakt, ze masz 250g... czyli na 25 dni, przy przyjmowaniu po 10g to troche malo

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 14
Po skończeniu, nie ma problemu z dokupieniem. Także ten fakt jest mało istotny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 14
Może banalne pytanie i niezwiązane z tematem. Ale czy łyżeczka , aby odmierzyć 5g kreatyny, musi być nią załadowana czubato?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
daj w dt 10, w dnt 5g, w dnt 5g to i tak duzo, bo nie ma tak wielkich strat fosfokreatyny, brak treningu silowego, beztlenowej pracy miesnia.

lyzeczka malym czubeczkiem to 5g

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 0
1.

Zmieniony przez - nokto w dniu 2015-05-04 20:36:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Technikum ochrony osób i mienia COSINUS

Następny temat

PODEJŚCIE I WIEDZA O DOPINGU LUDZI AKTYWNYCH FIZYCZNIE

WHEY premium