SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przygotowania do Debiutów kulturystycznych 2014 - Łukasz Połatyński

temat działu:

Hi Tec Nutrition & Peak Performance

Ilość wyświetleń tematu: 21010

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
Wczoraj długo wyczekiwany trening nóg :

1. Dwójki na maszynie (leżąc)- 4 serie (12-10 )
2. Dwójki na maszynie do wyprostów jednonóż (stojąc) - 3 serie z czego każda w sumie składała się z 3 kolejnych po 8 powtórzeń ze zmniejszanym po ośmiu ruchach ciężarem .

Po tych dwóch ćwiczeniach ledwo zginałem nogę, więc mięśnie dostały swoje.
Nie szalałem jednak bardzo z ciężarem co by dać mięśniom przygotować się do większego wysiłku na następnych treningach.

3. Tu miał być martwy ciąg jeszcze, ale i tak wystarczająco dwójki dostały jak po takiej przerwie wiec zamieniłem na wypychanie ciężaru na maszynie - 3 serie (12- 8 )
4. Przysiady ze sztangą na barkach - 3 serie (12- 8 ) tu też delikatniej z ciężarem (65/95/115)
5. Wyprosty w siadzie - 3 serie (12- 10 )

Pierwszy trening nóg od ponad miesiąca zaliczony więc teraz jedziemy dalej ostro !!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
13 sierpnia 2013

Barki

1. Wyciskanie sztangi zza głowy siedząc - 4 serie (12- 6 )
2. Wznosy ramion na boki na maszynie (filmik) - 3 serie (12-10) plus jeszcze 4ta seria z redukcją ciężaru po 8 ruchach.
Barki były zgrzane jak nigdy. Szkoda że filmik tego nie oddaje, ale grunt że w lustrze sam siebie nie poznawałem, więc jest spoko ;)
no a Marcin niestety musi popracować jeszcze trochę nad filmowaniem :P
3. Tyły na tej samej maszynie co ćwiczenie wyżej - 3 serie (12-10 )
4. Kaptury na maszynie co zamieszczałem zdjęcie ostatnio (wtedy było ono odnośnie ala pompek na poręczach ) - 3 serie po 12ruchów.

Dziś mega zakwasy na barkach plus trzymające się jeszcze cały czas na plecach - chociaż trening było robiony w sobotę ;)




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
chyba nakrecacie sie nawzajem z bratem stad te mega dobre treningi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
Trzeba nawzajem się motywować. Dużo to pomaga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 12532 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 33175
ja rzadko spotykam sie z zawodnikami u mnie na silowni nikt nie trenuje pod katem zawodow poza mna wiec czasami jest troche ciezej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
Baaaardzo różni się podejście osób ćwiczących na siłowni.
Nasze też było inne jak nie myślało się o żadnych zawodach. Teraz jak czas goni to trzeba dawać sobie jeszcze większe kopniaki żeby iść w górę !!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
Ostatnie treningi :


Klatka/ biceps:
z tego treningu będzie relacja w postaci filmiku, który zamieszczę niebawem

Klatka:
1. Wyciskanie hantli na ławce prostej- 4 serie (12- 6 ) ostatnia seria 40kg z powtórzeniami wymuszonymi
2. Wyciskanie hantli na skosie ale w chwycie młotkowym 4 serie (12- 10 )
3. Wyciskanie na hamerze - 3 serie ( 12- 10 )
4. Rozpiętki na bramie - 3 serie ( 12 - 10 )

Biceps:
1. Uginanie ramion z hantlami stojąc - 3 serie ( 12- 10 )
2. Uginanie ramion na maszynie siedząc - 3 serie ( 12- 10 )
3. Uginanie ramion na modlitewniku (maszyna) z redukcją ciężaru - 3 serie (10 - 10 )


Nogi:

1. Wyprosty siedząc - 5 serie ( 12- 10 )

Już po pierwszym ćwiczeniu było mi ciężko zejść na dolny poziom siłowni

2. Przysiady ze sztangą na karku - 4 serie (14-10-8-6 ) 65/105/105/125kg
3. Martwy ciąg o prostych nogach - 3 serie po 12 ruchów
4. Wykroki - 3 serie (12- 10)

i na koniec

5. Wspięcia łydek siedząc - 3 serie po około 20-25 ruchów

Był to mój drugi trening nóg po dłuższej przerwie i był zdecydowanie lepszy. Nie pamiętam kiedy miałem takie zakwasy na nogach, nawet na tyłku ;)

Następne będą jeszcze cięższe


Plecy/ triceps:

Plecy:
1. Podciąganie na drążku w szerokim nachwycie - 3 serie po 12 ruchów
2. Wiosłowanie hantlem - 4 serie (12- 10- 8- 8 ) 30/ 40/ 45/ 50kg
3. Ściąganie drążka w wąskim podchwycie siedząc cały czas pionowo bez odchylania się - 3 serie ( 12- 10 )
4. Skłony na krześle rzymskim - 3 serie po 20 powtórzeń

Triceps:
1. Ściąganie drążka na wyciągu górnym w podchwycie - 3 serie (12- 10)
2. Wyciskanie sztangi w wąskim chwycie - 3 serie (12- 10 )
3. Ćwiczenie przypominające pompki na poręczach tyle że na maszynie siedząc (zamieszczałem wcześniej już zdjęcie ) - 3 serie ( 12- 10 )

Dziś polecą na treningu barki. Trening samemu ale mam postaram się i tak odpowiednio je skatować !


tak jeszcze dorzucę że ostatnio jak samemu ćwiczę to lepiej mi to wychodzi z muzyką na uszach.

Dosyć często na playliście zapętla się ta piosenka :





Polecam - daje fajnego kopa !!!
Flm również wart obejrzenia- zarówno pierwsza jak i druga część.

Zmieniony przez - lukpol w dniu 2013-08-22 14:27:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 812
Czwartowy trening:

Barki:


1. Wyciskanie na maszynie siedząc - 3 serie (12-10)
2. Wznosy ramion na boki siedząc w oparciu - 3 serie (12-10)
3. Tyły na maszynie - 3 serie (12-10)
4. Kaptury na maszynie - 3 serie po 12 ruchów
5. Wyciskanie na suwnicy zza karku - 3 serie (12- 8 )


Piątkowy(wczorajszy) :

Klatka, biceps:

Klatka:
1. Wyciskanie na ławce poziomej - 3 serie (12-6 ) ostatnia seria 105kg i tu pierwszy raz przekroczona setka na ławce z czego bardzo się cieszę.
2. Wyciskanie na skosie dodatnim w chwycie młotkowym ( na maszynie ) - 3 serie (12-8 ) i tu też nigdy z takim ciężarem nie robiłem jeszcze - 60kg na stronie
3. Wyciskanie na hamerze - 3 serie ( 12- 8 )
4. Rozpiętki na bramie ściągając z góry - 3 serie po 12 ruchów
Na koniec jeszcze jedna seria na poręczach w pochyleniu - 10 ruchów

Biceps:
1. Uginanie ramion ze sztangą łamaną - 4 serie (12- 10)
2. Uginanie ramion na modlitewniku- 3 serie ( 12- 10 )
3. Uginanie ramion na lince z wyciągu dolnego - 3 serie (12- 8 )


Ostatnie treningi naprawdę z dużym progresem, a ostatnim naprawdę byłem strasznie zaskoczony- grunt że pozytywnie.
Szkoda tylko że teraz wyjeżdżam na dwa tygodnie na obóz z uczelni, bo naprawdę ciekawie najbliższy czas się zapowiadał jeśli chodzi o treningi.
Fakt że tam też będę miał różne formy aktywności- windsurfing, kajaki, żaglówki, pływanie itp.
Mam nadzieję że znajdą się chociaż jakieś dwa hantle, którymi już będę wiedział jak się zająć ;)
No ale cóż wrócę i jazda dalej !!!

Także do usłyszenia za 2 tygodnie !!! ;)
Nie wiem czy będe miał tam dostęp do internetu, ale jeśli tak to coś tam postaram się wyskrobać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 384 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24069
Sądzę że właśnie te 2 tygodnie będzie przełomowe. Wczorajszy trening klatki zrobiliśmy, mimo że w trójkę, to bardzo intensywnie i ciężko za razem. Łukasz pojechał z ciężarem mocno do przodu. Mimo że waga nie pokazuje progresu kilogramów to poszczególne osoby mówią że poprawił się i powiększył znacznie.

Dwa tygodnie odpocznie. Zregeneruje mięśnie. I co ważne, jak wróci, będzie głodny treningu. Mimo to poćwiczy lekko jeszcze do końca września, a potem ze dwa - trzy miesiące masowania i lekkie wejście w aeroby oraz czyszczenie diety.

Nie wiem do czego dojdziemy. Wiem tylko że damy z siebie wszystko. On jako przyszły zawodnik, a ja jako jego prowadzący.

W ciągu najbliższego czasu wrzucę w dziale Łukasza zaległe filmiki i niestety czuję że zapanuje tu cisza na te dwa właśnie tygodnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 384 Wiek 42 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24069
Jak obiecałem. Pierwsza część filmiku z treningu klatki i bicepsów.







Zmieniony przez - czarnymp w dniu 2013-08-25 23:37:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przygotowania do MP 2014 Marcin Połatyński

Następny temat

Whey delicious - wycofany ?

WHEY premium