SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przyczepy klatki piersiowej

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 522

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
Cześć,
wiem, że było kilka takich tematów, ale spytam się i ja, bo mi to spokoju nie daje
Czy to możliwe, że kiedyś bym zerwał przyczep klatki piersiowej i tego nie ogarnął? (w sensie za dzieciaka, bo odkąd pamiętam czyli jakieś 15-16 lat jak miałem to już taka była i nigdy nie miałem jakiegoś bólu w tym miejscu w trakcie/po treningu lub czerwonej/obrzęku jak to często bywa)
Jeśli nie to czy idzie coś z tym zrobić czy taka już będzie zawsze?








Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160534 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234796
siema.
ja tutaj nie widze nic podejrzanego, klata wyglada zdrowo, normalnie.
Bardzo trudno jest zerwac przyczepy w okolicy mostka, czyli przyczep dalszy. Zazwyczaj dzieje sie to na skutek uszkodzenia mechanicznego, czyli bys musial zadzialac duza sila na mostek, jak upadek duzego klamotu na klatke podczas WL, czy np wypadek komunikacyjny i ucisk pasa w samochodzie. Z ciekawosci mozna wykonac USG i zobaczyc co podowuje bol, byc moze trzeba miejsce opracowac manualnie, porozbijac, rozmasowac itd. Lub np jest tam problem typu naczyniowego, poczatki jakiegos tluszczaka itd. Po zdjeciach jakbys nie napisal, ze jest problem, to nic zlego nie widac.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
To znaczy bólu żadnego nie ma ani nie było. Po prostu ta klatka idzie nierówno i się zastanawiałem czy taki się już urodziłem i tyle . No i oczywiście czy da się coś z tym zrobić czy ta klatka będzie zawsze tak wyglądać. Wstawię jeszcze zdjęcie o co mi chodzi dokładniej.
Ps. czerwona linia to tak jak powinno chyba iść, żeby była symetrycznie do drugiej części






Zmieniony przez - froxyy w dniu 2023-03-10 11:50:31

Zmieniony przez - froxyy w dniu 2023-03-10 11:50:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237848
siemanko.
Wg mnie tak masz ulokowane przyczepy i miejsca przyczepów już nie zmienisz z żaden sposób.
Tutaj jedynie zostaje dobudowywać klatkę i tyle. Nie masz sie co przejmować jak będzie ogromna to nikt nie będzie zwracał na to uwagi.
Buduj dalej, widac że poziom tkanki tłuszczowej jest na fajnym poziomie więc nic tylko lecieć dalej ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Taka nasz po prostu budowę przyczepów klatki piersiowej. Nie widzę tutaj nic nadzwyczajnego. Rzadko kiedy zdarza się, żeby określone osoby miały symetryczną budowę sylwetki. Przecież nawet nogi mamy dłuższe jedna od drugiej, obwody ud, czy bicepsów różnią się od siebie, a co dopiero umocowanie przyczepów określonego mięśnia do kości. Z reguły widać to dopiero w sytuacji, gdy trenujemy już jakiś czas i mięśnie zaczynają się uwidaczniać, a poziom tkanki tłuszczowej jest coraz niższy. Wtedy takie szczegóły wychodzą.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Taka twoja uroda takiego stworzyły cię twoje geny i natura po prostu masz je ułożone niesymetrycznie ale na pewno nie widać tam nic podejrzanego o co musiałbyś się martwić czy o to że zerwałeś kiedyś przyczep. Możesz sobie wpisać w Google zerwane przyczep klatki piersiowej to to też rozwieje twoje wątpliwości bo wygląda to zupełnie inaczej i nie da się tego pomylić. Trenuj dalej i dokładaj mięsa i z czasem jak rozbudujesz mocno klatkę to nie będzie to tak widoczne i przestaniesz zwracać na to uwage
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 218 Wiek 2 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 1354
Okej to tyle chciałem wiedzieć, dzięki za odpowiedzi i pozostaje ćwiczyć dalej tak jak piszecie, pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Na przyczepy niestety nie masz wpływu i nic pod tym względem nie jesteś w stanie zrobić, żeby zmienić tę minimalną wadę estetyki sylwetki. Masz jednak duży wpływ na kształtowanie sylwetki, czy też wyniki siłowe, wytrzymałościowe. Uzależnione to oczywiście będzie od tego ile z siebie dasz, oraz czasu i cierpliwości. W głównej mierze jednak od trzymania się założeń żywieniowych i treningu. Dlatego też zawsze możesz wrzucić je do analizy i sprawdzenia, aby wyeliminować możliwe błędy i wprowadzić poprawy.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12077 Napisanych postów 160534 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234796
dokladnie jak moi przedmowcy :)
ja tez mialem kiedys jedna klatke w miejscu zaznaczonym przez Ciebie kwadratowa, a drugi piersiowy byl bardziej okragly.obecnie po nastu latach treningow widze ze nieco sie to zmienilo i juz nie ma tak wielkiej roznicy w budowie. wiec jedynie tutaj rozwoj masy miensiowej bedzie pozwalal na to, aby nieco zamaskowac wciecie cyca. Jednak nie jest to nic nienormalnego, co by swiadczylo o kontuzji, czy zerwaniu. Jak pojawia sie bol to mozesz popracowac na tym, aby miesnie porozciagac, rozbic nieco

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z wczesnym wytryskiem

Następny temat

Powrót do zdrowia po chorobach

WHEY premium