SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przeskok kaloryczny po "kiepskiej" redukcji + siłownia

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1176

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 335
Cześć

Nie lubię owijać w bawełnę, więc do sedna

Wiek: 20 lat
Wzrost: 183 cm
Obecna waga: 89kg
Doświadczenie z siłownią: zerowe
(na dole wymiary)

W styczniu zacząłem redukcję - od 131 kg. Przez 7 miesięcy zrzuciłem 42 kg samą dietą. I tu właściwie jest problem.
Chcę zacząć chodzić na siłownię, bo niestety jestem niezadowolony z wyglądu mojej sylwetki. Mięśni popaliłem, tłuszczu sporo jeszcze zostało.
Przez te 7 miesięcy spożywałem codziennie +/- 2000 kalorii. O dziwo nic nie musiałem zmieniać, waga cały czas - sukcesywnie spadała, żadnych przyzwyczajeń organizmu do kalorii. Może się wydawać, że to mało kalorii, ale właściwie żadnego sportu nie uprawiałem - jedyny mój ruch to praca stojąca za barem 8 godzin dziennie i czasem wracałem do domu na nogach (4km).
Nie mam pojęcia jak jest z moim metabolizmem, ale podejrzewam, że nie najlepiej. Liczę się z tym, że rozpoczęcie przygody z treningami - siłownią, wiąże się ze zwiększeniem podaży kalorycznej. Z kalkulatorów CPM wynika, że przy 3-4 treningach tygodniowo, moje "0" to około 3500 tysiąca kalorii... Strasznie dużo w porównaniu do tego, ile jadłem przez ostatnie pół roku. Nawet odejmując 500 kalorii od tego wychodzi 3000.
Wydaje mi się, że w tej sytuacji, zwiększenie nagle kalorii o 1000 raczej nie będzie najlepszym rozwiązaniem i raczej się zaleję a nie zredukuję...
Co zrobilibyście na moim miejscu? Nie mam bladego pojęcia jak się zachować i jak wyjść z tego sporego deficytu kalorycznego, aby przyspieszyć metabolizm, wrócić do "normy" i się jednocześnie nie zalać
Moim obecnym celem jest zredukowanie tłuszczu, wzmocnienie mięśni albo nawet podbudowanie ich (słyszałem, że rekompozycja u początkujących jest możliwa) i ogólna poprawa wyglądu sylwetki. Po redukcji chciałbym zwiększać masę mięśniową
Myślałem o rotacji węglowodanowej - podobno podkręca metabolizm

Z góry dziękuję za wszelkie rady

Dodatkowo dodaję swoje pomiary zrobione niedawno

Klatka piersiowa: 98cm (bez powietrza w płucach, bez napinania mięśni):
Biceps: 37 cm (napięty mięsień w najszerszym miejscu)
Talia: 79 cm (w najwęższej części tułowia, bez napinania mięśni)
Brzuch: 85 cm (1 cm nad pępkiem, bez napinania mięśni)
Biodra: 89 cm (ok. 2cm pod pępkiem, bez napinania mięśni)
Udo: 61 cm (najgrubsza część, bez napinania mięśni)
Łydka: 45 cm (najgrubsza część, bez napinania mięśni)


Zmieniony przez - savage29 w dniu 2018-07-27 13:38:43
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
zrób to stopniowo, rozłóż to na 3-4 tygodnie i dokładaj stopniowo po 250-300 tygodniowo, wpierw w okresie okołotreningowym, takiej roznicy nie odczujesz w jedzeniu i nie musisz się tez martwić o zalewanie, tym bardziej ze dołączysz trening silowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
a ja bym zrobil inaczej. obowiazkowo wejdz na swoje zero kaloryczne na okres przynajmniej 2 tygodni. poki nie bedziesz mial nadwyzki kalorycznej to nic Cie nie zaleje dlatego wskakuj od razu na kalorycznosci pod zero. w tym czasie zrobilbym na Twoim miejscu badania krwi, bo mimo wszystko 7mc na takiej glodowce jaka miales warto sorawdzic kilka rzeczy jak morfologia, tarczyca, hormony plciowe, lipidy. po 2 tyg "odpoczynku" od redu wejdziesz na nia jeszcze raz i bedzie leciec w dol az milo

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82724 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699689
Musisz odpocząć od deficytu kalorycznego , nie można cały czas redukować . Zrób reset kilkutygodniowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Metabolizm odżywia przede wszystkim aktywność ruchowa i zwiększenie podaży kalorii w diecie ( również trzeba zadbać o jakość produktów ). Restrykcje kaloryczne praktykowane przez długi okres czasu mają wpływ na aktywność i wydzielanie hormonów, nie ulega wątpliwości, iż należy wykonać podstawowe badania jak i podbić ilość energii.

Wstaw zdjęcie sylwetki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 335
1.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 335
2.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 335
3.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 335
4.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 335
5.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 25 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 335
6.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mankamenty żywienia, pytanie

Następny temat

nutrigenomika

WHEY premium