SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Po roku redukcji - co dalej

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1570

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4730
Cześć,

Ważyłem 136kg w 2009 roku :) Obecnie 105. Na redukcji jestem od września zeszłego roku, czyli już blisko rok. No może z 2 miesięczną przerwą.

Popełniałem na początku głupoty, bo obciąłem tylko kalorie do 1500kcal i tak sobie wesoło traciłęm mięśnie przez pierwsze 3 miesiące.

Potem poczytałem, ułożyłem sensowną dietę i ładnie z siłownią i aerobami redukowałem.

Tylko mam powoli już dosyć psychicznie, mam napady dzikiej chęci na słodkie i niezdrowe. Staram się powstrzymywać ale to jak jakiś dziki demon siedzący z tyłu głowy... Postępy też znacznie spowolniły, mimo żonglowania węglami i tłuszczem (ogólnie mam B/T/W: 2,3;1,0;2,2) i obecnie jestem na 2900kcal.

Pytanie następujące:
Czy pomimo tego, że do zrzucenia zostało jeszcze sporo nie było by warto wyjść teraz powoli z deficytu -500 zmierzać przez miesiąc do 0 zapotrzebowania dodając po 125kcal tygodniowo, a potem na 2-3 miesiące wejść z dietką i treningiem na masę? Nie odbiło by się to pozytywnie na dalszej redukcji? Czy organizm broniłby się i próbował całą nadwyżkę zamienić w zapasowy tłuszcz?

Czy może po prostu zacisnąć zęby i redukować dalej ile się da za wszelką cenę?

Poradzcie proszę coś sensownego, bo setki pomysłów mi się kłębia w głowie - a nie chciałbym zaprzepaścić dotychczasowych wyników :)

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 34

Waga: 105

Wzrost: 193

Obwód klatki: 110

Obwód ramienia: 38

Obwód talii: 93

Obwód uda: 66

Obwód łydki: 47

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: 25

Aktywność w ciągu dnia: Praca siedząca 9 godzin

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: 3x tyg siłownia + aero po niej

Odżywianie: jem zdrowo

Cel: redukcja rozłożona w czasie

Ograniczenia żywieniowe: brak

Stan zdrowia: było nadciśnienie, obecnie w normie wszystko

Preferowane formy aktywności fizycznej: 4-5

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: scorch, wpc, omega3, witaminy, tauryna, bcaa itd...

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: tak

Stosowane wcześniej diety: w poście opisane, obecnie zbilansowana 2800-3000kcal B:2,3 T:1,0 W:2,3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 168 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3220
Gratulacje dotychczasowego wyniku, ja na Twoim miejscu nic bym nie zmieniał, ponad dodanie aerobów w dni bez treningu. Godzinka dziennie przez 2-3 dodatkowe dni i powinno być dobrze. Moim rozwiązaniem problemów z napadami ochoty na słodkie jest cola zero lub pepsi max, chemia ale ... 0,3 kcal :)
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4730
Dzięki za konkretną odpowiedź... No to redukujemy dalej w takim razie.
Jak często wchodzić na bilans zerowy z dietą? Raz na miesiąc na tydzien, czy rzadziej?
Jak najlepiej żonglować kaloriami? Wczesniej miałem zastój na 2600kcal, teraz idzie ładnie (po tygodniu rozpusty) na 2800?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4730
I pytanie dodatkowe:

- Czy warto wchodzić na cykl na masę na 2-3 miesiące i od razu po nim redukować?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3416
Co do zachcianek to sa sposoby. Dla mnie alternatywa jest dla czekolady jest taki motyw: dwie łyzki kakao plus jedna miodu, mieszasz, wcinasz, mniam

Btw. co to za motung w avatarze TDM ? Bo Xjota to to raczej nie jest ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4730
Na słodkie to mnie dopada raz na jakiś czas - jest to do opanowania :)
A co do moto, to XJ900S :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 414 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3416
Ładna, ładma. Ja latalem na poczatku XJ 600 51J i moge z reka na sercu powiedziec ze ten motocykl najlepiej wspominam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o sprawdzenie diety.

Następny temat

ostatni posiłek

WHEY premium