SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przepisy kulinarne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 355715

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 447
a czy moecie podawac kalorycznosc potraw jak piszecie??
bo przeciez jest wiele chyba ludzi ktorrzy zagladaja tu na forum a sa na dietach polegajacych na liczeniu kcal:0
a jak bedziecie pisac wartosci kaloryczne to mozemy uniknac wielu niepotrzebnych pytan:0
pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wiekszosc z tym przepisów jest dla osob ktore nie maja co robić z czasem i siedza w kuchni zrobia jeden posiłek kiedy powinni juz 3 zajadać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 860 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3890
racja
ja to staram sie kupowac juz praktycznie gotowe posilki
oprocz ryzu kaszy i kurczaka oczywiscie i czasu to pochlania takie przygotowanie obiadu...

"jedynym usprawiedliwieniem bzykania jest to, że jest się pszczołą"

Vince Taylor http://www.sfd.pl/temat287458/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1145
To i owo z białym serem, bo widzę, że chyba większość męczy się tu strasznie z jego przyrządzaniem, a sposobów jego przyrządzenia jest mnóstwo np.:

Składniki:

30 dag bialego sera
sól
2 łyżeczki musztardy - najlepiej z ziarnami gorczyce na bialym winie, może być chrzan
4-5 jaj
Przepis:
bialy ser rozgniatam widelcem i smaze w rondlu. jesli jest zbyt suchy to aby sie nie przypalil dodaje troche wody. zasadniczo sam puszcza wode. czas smazenia wedlug uznania - kazdy jest dobry i warto wyprobowac rozne. im dluzej tym ser bardziej sie ciagnacy robi. ser solimy wedlug smaku na tym etapie mozna robic wariacje z dodatkami, np. bardzo lubie dodac musztardy - najlepiej z ziarnami gorczyce na bialym winie wbijamy jajka, mieszamy do polaczenia z serem i podsmazamy az sie zetnie - jak mocno - wedlug uznania proporcje - wedlug uznania ja z reguly na 30 dkg sera daje 4-5 jajek ale mozna i mniej i wiecej musztardy tak ze dwie lyzeczki moze byc chrzan.

Składniki:

0,5 kg białego sera (dobrze go posolić)
kubek kefiru
4 jaja
0,5 szklanki oleju
1 łyżeczka proszku do pieczenia
16 łyżek mąki krupczatki
por
pieczarki
sól i pieprz
Przepis:
warzywa drobno pokroić, wszystko razem wymieszać i piec 45 min w temperaturze 200 stopni

Przepisy pochodzą z www.puszkkka.spinacz.pl świetna książka kucharska, co prawda wege, ale mięsożercy znajdą tam też sporo ciekawych przepisów, a mozna też je pod swoją dietę modyfikować. No i ma bardzo dobrą wyszukiwarkę m.in. wg. składników.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1145
Jak ktoś żywi się gotowcami albo instantami itp. to duzo zdrowia życzę. Gotowanie nie zabiera wcale dużo czasu jeśli ma się wprawę i dobrze organizuje pracę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 860 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3890
dla mnie gotowce to: kubek kefiru , szklanka platkow , makrela wedzona , ser bialy chudy w paczuszce 200g , filety ze sledzia marynowane lub solone .jedyne co musze zrobic to isc do sklepu i to kupic

niegotowce to dla mnie ( kasze,ryze,mieso z kurczaka ,jajka ,chleb z drobiem -to trzeba przygotowac)

"jedynym usprawiedliwieniem bzykania jest to, że jest się pszczołą"

Vince Taylor http://www.sfd.pl/temat287458/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21699
ale "kucharzeniem: urozmaica sie jedzenie. zarowno samkowo jak i artystycznie nie wiem jak masz diete i co jesz ale ja po 4 miesiacach, pomimo ze mam diete zroznicowana ale oparta ciagle na tych samych skladnikach, to juz kompletnie stracilem apetyt. nie czuje w ogole glodu. jak byly swieta i sprobowalem zupy pomidorowej to myslalem ze oszaleje ze szczescia.
takze trzeba urozmaicac i kombinowac bo dlugo nie pociagniesz

Student Turystyki i Rekreacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 860 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3890
ja jem co 3 godziny i nie znam uczucia glod

"jedynym usprawiedliwieniem bzykania jest to, że jest się pszczołą"

Vince Taylor http://www.sfd.pl/temat287458/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja chciałbym odczuwać głod
ale niestety jedyne co moge odczuwać to wstret do jedzenia czyt.ryzu piesi ,tunczyka itp...wrrrrrr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21699
ja tez juz powoli odczuwam wstret do tych potraw. ostatnio wybralem sie do hipermarketu i wprzywloklem reklamowke roznych przypraw iczaj ciezko by bylo ze mna

Student Turystyki i Rekreacji

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DLA Kogo Aerobik

Następny temat

ladny brzuszek...

WHEY premium