SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Przejście ze splitu na FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2508

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
Witam. Na wstępie informacje o mnie:
Płeć : Mężczyzna
Wiek: 15 lat
Wzrost: 183 cm
Waga: 71kg
Cel treningowy: Masa
Staż: 8 miesięcy
Dieta: na razie 10 wskazówek żywieniowych
Uprawiane inne sporty : gra w lokalnym klubie piłki nożnej treningi mam pon-śr-pt i sobota/niedziela mecz, nie jest to profesjonalna drużyna (liga okręgowa), od razu mówie, że nie chcę zostac zawodowym piłkarzem chodzę tam bo poprostu lubię sobie pokopac. Treningi i mecze nie są ciężkie więc masę na pewno uda mi się zrobic (przynajmniej narazie tak było). Muszę byc na 2 treningach w tyg. i na meczu.
Przeciwwskazania medyczne: mam lekko krzywe plecy (skolioza I stopnia), nie mogę wykonywac MC i cw osiowych np. military press
Dostęp do sprzętu : gryf prosty, łamany, ławeczka prosta - skośna, atlas, wyciąg górny, wyciąg dolny, hantle, drążek.
Zażywane suplementy : brak
Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): z tych cw robiłem tylko wl- rekord 63 kg
Ostatnio przerabiany plan :

Niedziela (klatka, biceps )

klatka:
-wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 10/8/7/3
-wyciskanie sztangi na ławce skośnej głową w górę 10/8/8/5
-rozpiętki, 10/10/8/6
-przenoszenie sztangielki w leżeniu w poprzek ławki poziomej 12/10/10/6

biceps:
-uginanie ramion ze sztangą łamaną siedząc 10/10/10/8
-młotki siedząc 12/12/10/8
-uginanie ramion ze sztangielkami siedząc podchwytem (z supinacją nadgarstka) 12/12/10/8

wtorek (plecy, triceps)

plecy:
-podciąganie na drążku nie daję rady, więc robie program 50 podciągnięć normalnie, co dwa dni ileś serii się opuszczam i później będę już mógł normalnie się podciągać
-wiosłowanie sztangą 12/10/10/8
-podciąganie sztangielki w opadzie 12/12/10/8
-ściąganie górnego wyciągu do klatki szerokim nachwytem 12/12/10/8
-ściąganie górnego wyciągu za głowę szerokim nachwytem 12/12/10/8
-ściąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim 12/12/10/8

triceps:
-wyciskanie francuskie jednorącz sztangielki siedząc 12/10/8/6
-prostowanie ramion na wyciągu stojąc 12/10/8/6
-pompki tyłem 10/10/8/6 prosiłbym o jakieś inne ćwiczenie na dopompowanie na koniec, ponieważ te powoduje u mnie częste kontuzje (najczęściej barków)

czwartek (barki, kaptury, przedramię)

barki:
-wyciskanie sztangi z przed głowy 8/8/6/5
-unoszenie sztangielek w przód 12/12/10/8
-unoszenie sztangielek bokiem w górę 12/12/10/8
-unoszenie sztangielek siedząc w opadzie tułowia 12/12/10/8
-unoszenie sztangi wzdłuż tułowia 10/10/8/8

kaptury:
-szrugsy 16/14/12/12

przedramię:
-unoszenie sztangielek nachwytem i podchwytem 4 serie max powtórzeń

sobota (nogi)

nogi:
-prostowanie nóg w siadzie 12/12/12/12
-uginanie nóg do tyłu stojąc (taki sam ruch jak przy uginaniu nóg w leżeniu) 12/12/12/12
-[https://www.sfd.pl/Wielkie_łydki_wedlug_SZOPERX-t423553.html]
Wiem strasznie przeładowany, lecz nie miałem pojęcia o cwiczeniach. Oczywiście zaczynałem ACT, ale u mnie w okolicy wszyscy ,,pakerzy'' pakują splitem i z braku wiedzy też nim cwiczylem. Jednak nie mogę narzekac na przyrosty pomimo braku diety, ponieważ przeszedłem ogromną zmianę na + siła i obwody w góre, dopiero ostatnie tygodnie nie przynosiły efektów. Na szczęście nadrobiłem wszystko w ostani miesiąc, ponieważ miałem zapalenie płuc. Teraz już zdrowy i chce ruszyc z nowym planem :
A

Nogi:

- Przysiady z hantlami 2x6-12
- Żuraw 2x12-16
Plecy:
- Podciąganie na drążku 2xmax(potrafię tylko 2-3 razy)
- Wiosłowanie sztangą 2x6-12
Klatka:
- Wyciskanie hantli na płaskiej chwytem młotkowym (mam słaby środek klaty) 3x6-12
Barki:
- Wyciskanie hantli 2x6-16
Bicepsy:
- Ramion ze sztangą 2x6-12
Tricepsy:
- Wyciskanie francuskie hantla 2x6-12

B

Nogi:

- Przysiady z hantlami 2x6-12
- Wykroki 2x6-12
Plecy:
- Inverted rows 2x6-12
- Opady tułowia 2x6-12
Klatka:
- Wyciskanie hantli skos 3x6-12
Barki:
- Arnoldki 2x6-12
Biceps:
- Młotki 2x6-12
Triceps:
- Pompki tyłem 2x6-12
To mój pierwszy FBW więc, proszę o wyrozumiałośc. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Z góry dzięki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
No zakwasy nie są żadnym wyznacznikiem, co do zmęczenia podczas treningu, to kwestia przerw, pamiętaj żeby były one wystarczająco długie żebyś z uspokojonym oddechem podchodził do następnej serii, ale wystarczająco krótkie żeby ci napięcie z mięśni nie zeszło.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1136 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8078
proponuje zacząć od jednego zestawu.po jednym ćwiczeniu na partie.poprzedni plan porażka.3 ćwiczenia na nogi w tym jedno na łydki, a na plecy 6,klatka 4.

Jeden zestaw

Przysiad 3s
drążek 3s
MC 3s
WL 3s
wyciskanie sprzed główy siedząc 3s
brzuch

i narazie proponował bym ci taki plan.

... a 7 dnia Bóg stworzył siłownie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
Wiem napisałem, że poprzedni plan był zły. Co do planu, który mi podałeś to mam pytania :
1.Nie moge robic MC co zamiast tego ?
2.Czemu nie ma cw na bicepsy, tricepsy ?
3.Oczywiście zastosuje Twój plan, ale czemu nie moge podzielic na A i B ?- tak byłoby mi wygodniej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1136 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8078
narazie jeden zestaw wystarczy z czasem dołozy sie drugi.Bicepsy i tricepsy pracują wystarczająco mocno podczas innych ćwiczeń.

zapadł mi w pamięci tekst Traktora, pozwole sobie zacytować:

"chcesz mieć duże ramiona, ćwicz nogi ! "

... a 7 dnia Bóg stworzył siłownie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
Ok rozumiem. Czy zamiast MC mogę robic unoszenie tulowia z opadu ? ponieważ angażuje takie same mięśnie jak przy MC a poza tym jest to dobre cwiczenie na wyprostowanie kręgosłupa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1136 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8078
niestety na to pytanie nie potrafie ci odpowiedziec a niechce cie wprowadzać w bład.powinienes byc moze skonsultować sie z lekarzem i zapytać.a lekarz nie zalecił ci zadnych cwiczen na kregosłup ?

... a 7 dnia Bóg stworzył siłownie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
Zalecił robiłem je, pływałem i już prawie mam idealny kręgosłup tylko właśnie nie moge MC, ale zastąpię jednak tym opadem tułowia, bo kiedyś gdzieś czytałem, że tak można. Za parę miesięcy będę miał kontrolę u lekarza z tym kręgosłupem i może wtedy będę mógł.
Jeszcze mam pytanie co do drążka, bo podciągnę się max 3 razy nachwytem czy mógłbym narazie zamiast podciągania robic inverted rows czytałem, że to najlepsze cw dla tych, którzy mało sie podciągają i są szybkie rezultaty ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1136 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8078
rób podciaganie i wspieraj sie na czymś nogami.np. podstaw krzesło albo lawke pod nogi.i jak juz nie masz siły to pomagaj sobie.

... a 7 dnia Bóg stworzył siłownie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
Ok właśnie tak do tej pory robiłem - podciągam się ile mam sił, a później fazy negatywne. Może to będzie głupie pytanie, ale prosze o wyrozumiałośc to mój pierwszy FBW ;) :
1.Czy na trenigu FBW mam się skatowac tak jak przy splicie, że ostatnie cw pomaga mi robic partner i na drugi dzień nie mogę się ruszac, czy mam robic z zapasem 1-2 powtórzeń ? Czytałem wiele artykułów i nie znalazłem jednoznacznej odp.
2.Czy po miesiącu cw tym planem i trzymania w miare dobrze mimchy będą widoczne efekty ? Nie chodzi mi o formę plażową ani zestaw dyskotekowy dla sezonowca tylko jak mam się dowiedziec czy robię wszystko dobrze, czy mięśnie nie są przemęczone ani za mało ruszane ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1136 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8078
zapas 1-2 powtórzeń.takie katowanie się prowadzi do zastoju."w miare dobra micha" to pojęcia wzgledne.ćwicz a za miesiąc sam sie przekonasz.musisz wyczuć swój organizm.

... a 7 dnia Bóg stworzył siłownie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 862 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21531
Ok dzięki wielkie sog. Już wszystko wiem teraz tylko jeśc, cwiczyc, spac i rosnąc. Jutro pierwszy trening od ponad miesiąca ;D Jak będę jeszcze miał jakieś wątpliwości to tu napisze.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening na masę do oceny

Następny temat

Trening FBW na redukcji do oceny

WHEY premium