Rumuński kulturysta Andrei Deiu jest jednym z najpopularniejszych zawodników IFBB w kategorii Men's Physique. Zawodowy kulturysta jest także znanym influencerem i modelem fitness. W niedawnym filmie przesłanym na jego kanał YouTube Deiu ogłosił, że w przyszłym roku nie będzie już startował w kategorii Men's Physique. Zamierza zmienić kategorię na Classic Physique.

Kartę pro zdobył w 2017 roku podczas Amateur Olympia. Połączył siły ze znanym trenerem kulturystyki Hanym Rambodem, który słynie z intensywnych metod treningowych. Współpracowało z nim wiele ikon tego sportu, w tym siedmiokrotny Mr. Olympia Phil Heath i czterokrotny zdobywca trofeum Sandowa, Jay Cutler. Współpraca Andrei z Rambodem i Team Evogen zaczęła szybko przynosić rezultaty.

W 2019 podczas Romania Muscle Fest Pro zwyciężył, co zapewniło mu kwalifikację do Olympii 2020. W swoim debiucie na największej kulturystycznej scenie zapewnił sobie piąte miejsce. Rok później dzięki zwycięstwu na Texas Pro 2021, ponownie zapewnił sobie miejsce na wielkiej scenie. Tym razem był siódmy, co oczywiście nie dało mu satysfakcji. W tym roku na Texas Pro 2022 nie był niestety w stanie obronić tytułu i był drugi. Na swoim koncie YouTube Andrei ogłosił, że odchodzi z Men's Physique i w przyszłym roku wystartuje w Classic Physique.

„Po moim ostatnim występie w Texas Pro , gdzie zająłem drugie miejsce, dostałem informację zwrotną, że moje ramiona robią się trochę za duże. Szczerze mówiąc, nawet ich nie trenowałem przez ostatni rok i nawet nie zrobiłem nic, aby urosły. Myślę, że moja budowa ciała, której szukają w kategorii Men's Physique, nie pasuje do niej”.

 https://youtu.be/Mz60K3dxifw

Po konsultacjach z trenerem Andrei zdecydował się na tą radykalną zmianę, co mamy nadzieję będzie dobrą decyzją. Wydaje się, że ten sezon dla Andreia dobiega końca, ponieważ nie zdobył kwalifikacji na Olympię. Pora na odpoczynek i pracę na pełnych obrotach, by pokazać się w nowej odsłonie. 

Komentarze (1)
lordknaga

classic physique to jest kategoria kulturystyczna, meska sylwetka to nie kulturysta a poprostu zawodnik meskiej sylwetki... tak samo jak kiedys nazywalo sie kobiety "kulturystkami" niestety, bikini i tym podobne kategorie to nie sa kulturystyczne ale startuja razem na zawodach sywletkowych, wiec kulturysta to on bedzie dopiero po jego pierwszym starcie w tej kategorii :-)

0