SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o poradę odnośnie suplementacji (jaka kreatyna?)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1616

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 132
Witam. Ważę obecnie 84kg (dodam, że na początku października ważyłem 78kg). Ćwiczę od pół roku. Regularnie zacząłem ćwiczyć od października i wtedy sięgnąłem po kreatyne Olimp 1250mg + Tribulus terrestris Hi-Tec. Oczywiście wraz z początkiem października rozpocząłem dietę ok. 200g białka dziennie z naturalnych pokarmów. Byłem na tym cyklu dokładnie od 10 października do 16 listopada. Od 16 listopada przerwałem krete i tribulus i zacząłem brać BCAA Olimp. Planuję skończyć BCAA kolo 20 grudnia i z powrotem wrócić do kreatyny, jednak tym razem bez tribulusa. Przedstawiłem pokrótce moją historię, ponieważ chciałbym się dowiedzieć czy dobrze to wszystko robię. Oczywiście planuję zrobić masę i dopiero na wiosnę zacząć rzeźbić. Obecnie ćwiczę 3 razy w tygodniu, na każdym treningu robię 2 partie mięśniowe (3-4ćwiczenia na 1 partie, po 12-10-8-6 powtórzeń wraz ze zwiększeniem ciężaru).

I moje pytanie brzmi następująco:
Czy suplementacja i dieta, którą stosuje wygląda dobrze ? Chciałbym się dowiedzieć, ponieważ sam jestem zielony w temacie. A to wszystko do tej pory, co biorę - poleca mi mój znajomy.

Drugie pytanie to: Krążą mity odnośnie uszkodzenia nerek kreatyną czy zbyt duża ilością białka... Z racji, iż mam na uwadze swoje zdrowie, chciałbym się dowiedzieć w jakim stopniu to jest zgodne z prawdą ? (Staram się pić dziennie kolo 2l wody - z tego, co wiem, taka jest zalecana dawka przy opisanej przeze mnie diecie.)

Trzecie pytanie: Jaką polecacie kreatynę, gdy skończę BCAA ? Zależy mi, żeby nie była bardzo droga, a była efektywna.


Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich :)


Zmieniony przez - jak781 w dniu 2014-12-03 16:03:23
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4547 Napisanych postów 35815 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 263251
Zacznij od początku, czyli od "diety" którą wdrożyłeś. 200g białka i ... ? Jesz samo białko?
Co z węglami i tłuszczami?

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WE DIE."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 132
Mniej więcej przedstawia się to tak:
2700 kcal
190-200g białka
290g wegle
90-100g tłuszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1203 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 25548
Troche malo tych kalorii

Duramen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 132
Ile powinno byc ? Dolozy sie dziennie ze 2 batoniki i juz :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 14080 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 56924
Ty musisz wiedziec ile ma byc. Waga idzie caly czas w gore?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 132
No od pazdziernika do polowy listopada (czyli na krecie) przytylem 4kg, a teraz "na sucho" (BCAA) od polowy listopada do grudnia 2kg..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 14080 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 56924
Czyli juz wiesz ze raczej masz nadwyzke kcl bo kg ida w gore.
Zrob przerwy od kreatyny z 8 tyg i mozesz zaczac nowy cykl.
A jesli chodzi o bcaa to nie musisz ich brac na zmiane z kreatyna. Na bcaa cykli nie robisz, mozna je stosowac calym rokiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 132
No ok. A ile powinien trwac cykl na kreatynie ? I jaka polecasz ? Dorzucic cos do tego ? Czy kreta i bcaa wystarczy ? I jeszcze jakie bcaa polecasz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 14080 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 56924
Cykl z 8-10 tyg. Jesli ostatnio robiles cykl na mono to teraz mozesz sprobowac jablczanu np cm3. Bcaa moga byc hiteca bcaa powder. Nic wiecej Ci raczej nie potrzeba, jesli brakow w diecie niema.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 132
Tylko, ze moj poprzedni cykl trwal 4 tygodnie.. To teraz 4 tygodnie przerwy i kolejny cykl 4 tygodnie czy przestawic sie na 8cykl 8 przerwy ? Robi to jakas roznice ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Animal pak+flex

Następny temat

Suplementy dla nastolatka

WHEY premium