SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Proszę o ocenę mojej diety

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1323

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Waga

112

Wzrost

190

Staż treningowy

1 rok

Obwód pasa

108

Obwód klatki piersiowej

116

Obwód uda

65

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

3 razy w tygodniu

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

brak

Stan zdrowia

bardzo dobry

Preferowane formy aktywności fizycznej

siłownia

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

brak

Możliwosci finansowe

prosta żywność

Cel/problem/opis

dieta na masę/redukcję, redukcja tkanki tłusczowej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 76
Witam, mam 20 lat, ważę 112 kg, mam 190 cm wzrostu, w pasie 108 cm, w bicepsie 45 cm, wycisk na klatę ~110 kg, jestem endomorfikiem. Prosiłbym was abyście ocenili moją dietę planuję ją stosować przez ok. 2 miesiące podczas robienia masy, a następnie zrobić redukcję. Dietę wstawiłem jako zdjęcie. Proszę także o ułożenie diety, trening oraz polecenie jakiegoś spalacza na redukcje. Zależy mi na diecie w 100% naturalnej bez żadnych suplementów ani odżywek, jedyne suplementy które stosuję to kompleks witamin Zdrovit Silver Complex oraz Omega-3 + witamina E. A także w ogóle nie piję kawy słyszałem że to dobrze przed braniem spalacza ponieważ dzięki temu efektywniej zadziała on na organizm.

ZDROVIT COMPLEX SILVER to preparat uzupełniający codzienną dietę w składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, szczególnie systemu nerwowego.

Skład:
Witamina C 80 mg, Niacyna 16 mg, Witamina E 12 mg, Kwas pantotenowy 6 mg, Witamina B6 1,4 mg, Ryboflawina 1,4 mg, Tiamina 1,1 mg, Witamina A 800 mcg, Kwas foliowy 200 mcg, Biotyna 50 mcg, Witamina D3 5 mcg, Witamina B12 2,5 mcg, Witamina K 37,5 mcg, Miedź 1000 mcg, Jod 150 mcg, Molibden 50 mcg, Chrom 40 mcg, Żelazo 7 mg, Cynk 5 mg, Selen 27,5 mcg, Magnez 100 mg, Wapń 200 mg, Mangan 0,5 mg.

MEGA-3 FORTE z witaminą E BIOTTER 60 kapsułek

Skład:
Olej z łososia (olej rybi zawierający min. 30 % kwasów tłuszczowych omega-3: EPA i DHA);
witaminy: octan DL-alfa-tokoferylu (wit. E), chlorowodorek pirydoksyny (wit. B6), ryboflawina (wit. B2), kwas foliowy, cyjanokobalamina (wit. B12),
substancje dodatkowe: żelatyna (składnik otoczki), glicerol (subst. utrzymująca wilgotność), mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych (emulgator), dwutlenek tytanu (barwnik).

Dzienna porcja (1 kapsułka) zawiera:
Ilość % ZDS
olej z łososia (min. 30% omega-3) 1000 mg - nie ustalono ZDS
Witaminy:
witamina E 10 mg - 100%
kwas foliowy 300 µg - 150%
witamina B6 3 mg - 150%
witamina B12 3 µg - 300%
ryboflawina (wit. B2) 2,9 mg - 180%

(ZDS) zalecanego dziennego spożycia.

Wartość odżywcza 1 kapsułki:
Wart. energetyczna: 11,3 kcal/47,3 kJ;
białko: 0,22 g;
węglowodany: 0,14 g (nie zawiera cukrów prostych i dwucukrów);
tłuszcze: 1,11 g (w tym 0,27 g nasyconych kwasów tłuszczowych);
nie zawiera znaczących ilości błonnika pokarmowego ani sodu. Masa 1 kaps.: 1,54 g.
Informacja dla chorych na cukrzycę: 1 kapsułka odpowiada 0,01 BE (jednostki chlebowej).


Dzięki.


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 199 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4030
Przy takim wzroście i masie tylko 3305 kcal? Jeśli robisz masę to musisz dorzucać kalorie a nie obniżać. Jak dla mnie to wszystko do poprawy za dużo białka za mało węgli i tłuszczy.
Masz tu kalkulator i oblicz swoje zapotrzebowanie kaloryczne
https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html

Zmieniony przez - sadistical w dniu 2013-10-07 03:32:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 462 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4408
Piszesz że dietę chcesz stosować przez 2 miesiące na masę, a po chwili pytasz o spalacze? Chcesz masować i zażywać spalacze czy później po nie sięgnąć? Tak czy siak, odłóż je, a skup się na prawidłowym odżywianiu.
Kompleks witamin możesz odłożyć. Omega-3 + wit. E zostaw sobie, jeżeli wymaga tego dieta. Aczkolwiek popatrz na inne suplementy z n-3. W diecie brakuje naturalnych źródeł tłuszczy wielonienasyconych n-3 i jednonienasyconych. Masz niedobory wielu witamin i minerałów. Za mało warzyw i owoców.

Zwiększ w diecie znacznie ilość tłuszczy, zmniejsz nieco ilość węglowodanów i białka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 76


Zmieniłem ją trochę teraz może być?

Zmieniony przez - emil1234 w dniu 2013-10-07 21:16:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 76
Mógłby ktoś pomóc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 199 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4030
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
imo ja bym przy tym zostal jako diecie wyjsciowej, bedziesz zmienial kalorycznosc jak zaobserwujesz ze nic sie nie dzieje pozytywnego, lub ze tyjesz w niechciany fat

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 76
Po trzech dniach tej diety zauważyłem ze nie jestem senny przez cały dzień nawet jeżeli się nie wyśpię np. dzisiaj spałem 5 godzin i nie chce mi się spać. Jak na razie same pozytywy ale chyba dam więcej warzyw i łososia albo tuńczyka aby wyeliminować oliwę z oliwek z diety. Dzięki wszystkim za pomoc ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12041 Napisanych postów 160432 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234391
problemy ze snem nie zawsze sa oznaka pozytywna:)

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 462 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4408
TomQ on pisze że nie jest senny, sadistical - wprowadzasz ludzi w błąd.
Autor tematu - nie usuwaj tej oliwki z diety. Dietę później mogę sprawdzić.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening + Dieta do oceny.

Następny temat

Kilka pytań

WHEY premium