SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Propozycja planu treningowego w okresie robienia masy "01"

temat działu:

Iron Horse Series

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17464

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
marek.c I.H.S. TEAM
Ekspert
Szacuny 207 Napisanych postów 3300 Wiek 58 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28036
jesli wolno to ja cos od siebie
w przypadku kiedy w cwicz podst rosla mi sila to nie trzymalem sie zadnych ilosci zadnej progresji tylko szedlem dalej, oczywisce na nast tren powtarzalem to samo i dopiero na 3 wyzej.
w przyp malych grup nie licze powt. pompuje az pali. /np biceps. przedramie, bok barku tyl barku/
pozdr
mc

IHS TEAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 209 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2944
miętki co znaczy to samo przecież jak nastąpi przyrost to ciężar x nie będzie już 85%CM lecz np 80% itp. rzecz prosta, że wtedy trzeba zwiększyć obciążenie. A jak nie idzie to nie zwiększysz, trening to tylko jakaś część całości składającej się na przyrosty. Więc każdy musi to już sam określić kiedy i ile dorzucić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Owszem, idzie siła lub nie idzie..
średnio zaawansowany chłopak...i nie idzie..trzyma sie dalej i kupa..
a pomysł jest prosty.

zaplanować w ten sposób by z treningu na trening, lub dwa, dokładać odrobinę obciążenia.

stopniowo przeciażać mięśnie.Planowo.Powoli.

Wychodząc z wiekszej ilosci powtorzeń i mniejszego obciążenia, dokłądac te 2.5kilogramów czy ile tam potrzebujemy..zostawiajac w każdej serii 2 powtórzenia w zapasie..

Skutek tej prostej zasady jest taki ze zwiększyłem siłe na klatke o 10 kilogramow w serii bez odzywek, po skończonym miesiac temu cyklu kreatynowym.Bez białka, bez specjalnej diety.na relaksie, bez wymuszanych powtórzeń i oszukanych ruchów..

Ile siły przyjdzie śedniozaawansowanemu człowiekowi jadącemu tym schematem tydzien po tygodniu, ile podokłada gdy będzie sie wyginał na wszystkie strony starając sie zrobic tyle ile ma w rozpisce?
3,4 tygodnie i stoi.Oszukuje.Wymusza.Następny plan, znów podobna droga.Stoi.Mija czas, i stoi nadal.

Kreatyna, pomaga.Po roku stoi w tym samym miejscu.

Wodyn miał rację - klepie do znudzenia podstawowe zasady dzięki którym organizm jest w stanie odpowiadać na trening.

Ten schemat podany w poscie to nic odkrywczego, tych planów są setki na Forum.

Setki osób trenuje rozpiskami i zdaja sobie sprawę że coraz trudniej o przyrosty lub nie ma ich wcale, jest tzw.dochodzenie do formy które zamienia sie często poprostu w to samo co było np. kilka miesięcy temu.

O to własnie mi chodzi..standardowa rozpiska zakłada ze sila musiisć w trakcie ,a tak byc nie musi.Nie w przypadku ludzi którzy trenuja juz coś czasu.

Ot tyle z mojej skromnej strony.

zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 269 Wiek 51 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4122
Miętki wrócił do korzeni
Tą metodę opisywał w 2006 roku w KiFie w "Poradniku Młodego Kulturysty" Grzegorz Andrzejewski.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
miętki JASZCZOMP
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 21724 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 92660
Dokładnie Sławku.

Darek, trening to nie loteria "idzie" nie "idzie", jest przyrost to i siła idzie..
jak nie idzie to wiadomo..dieta..regeneracja etc.
element składowy..etc.

Trening to element podstawowy.
zaplanowany,dostosowany do konkretnej osoby.


Nie ma czegoś takiego jak rozpiska a potem"ee nie poszło..mało supli, mało białka w diecie, złe ćwiczenia..wypiłem piwo, napiłem sie na urodzinach..echh zaczynam od nowa"

g****!

skoro nie idzie,to znak ze wykonywanie go nie ma sensu i jest stratą czasu.

jesli ktoś nie wierzy - niech sprawdzi


Twoja rozpiska jest dobrym rpzykąłdem sposobu zaplanowania treningu dla osób z mniejszym stazem i doswiadczeniem, które nie doznały jeszce poważnego zastoju..poważnego piszę.

sama w sobie błędów nie ma

I oczywiście bez urazy, to dyskusja
zdr.

"nie znam sie na niczym co czytałem na temat ćwiczeń"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 209 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2944
miętki jak nadmieniłem jest to propozycja planu na masę mięśniową, nic nie wspominałem iż ma to być super hit sezonu. Będę co jakiś czas zamieszczał jakiś plan, co do siły treningi masowe powinny być przeplatane treningami siłowymi. Dobór ciężarów zostawiam do ustalenia osobie trenującej, nie możesz założyć, że ktoś dorzuci co 2 tygodnie 2,5kg (przy takim stałym poziomie wzrostu większość na forum wyciskał by drugie tyle lub sporo więcej). Ja wystarczy, że dwa, trzy dni nie dośpię i dupa z progresu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 438 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5841
miętki, masz na mysli zeby zaplanowac trening przykladowo w taki sposob ze nie stosujemy schematycznej progresji na treningu a z treningu na trening tzn obieramy sobie jakis ciezar dajmy na to wyciskanie na plaskiej zaczynamy od np 100kg w 12 powtorzeniach, 4 seriach, nie zwiekszamy obciazenia na treningu tylko po prostu staramy sie zrobic te 12 wiadomo z serii na serii powtorzen bedzie mniej ale domyslnie jest te 12. i na nast treningu dokladamy te 2,5kg i robimy tym powiedzmy 10 ruchow w 4 seriach.. itd? chyba zle rozumiem
tak czy inaczej myslisz ze ta metoda poskutkuje w najzwyklejszym typowym splicie, mimo ze owy split jako metoda treningu byl stosowany przez caly staz i aktualnie juz pare miesiecy jest stagnacja?

Przyjaciele przychodza i odchodza, wrogowie sie gromadza.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 269 Wiek 51 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4122
Dobre pytanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 209 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 2944
Radziu nie tak, chodzi oto aby np jak robisz ławkę np zaczynasz od 60,80,100, to za dwa tygodnie 62,82,102.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 438 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 5841
DarKuch a no tak, rozumiem juz:) dzieki.

w dalszym ciagu ciekaw jestem odpowiedzi miętkiego

Przyjaciele przychodza i odchodza, wrogowie sie gromadza.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

potrzebujemy infromatyka

Następny temat

wywiady ze sportowcami

WHEY premium