SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Produkty pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1247

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 370
Cześć. Mam 15 lat , dokładnie skończyłem w lutym , 1,76m i ważę 55 kg. Moim celem jest masa mięśniową. Doświadczeni ludzie na forum piszą , żebym nie liczył żadnych kcal czy b.t.w . No i tak zrobiłem i zacząłem juz od poniedziałku . Lecę treningiem z podwieszonego tematu w dziale trening dla początkujących. Wszystko spoko ale nie wiem czy dobrze odnośnie odżywiania . Podam przykład dzisiejszego dnia zaczynając od rana i podając nie w kcal tylko objętościowo. A więc: godz 7 rano owsianka pełny talerz taki jak zupę się je , do tego 2 garści rodzynkow. W szkole ok. Godz. 9.40 zjadłem banana. Potem o 10:35 kanapka chleb razowy z jakąś dobrą szynka , do tego sałata pomidor i margaryna + jabłko . Potem na dwóch kolejnych przerwach takie same kanapeczki. Razem kanapek w szkole 3 . Przyszedłem do domu zjadłem od razu serek naturalny 3% i wyspałem do niego jakieś dwie garstki rodzynek potem z 50 g orzechów laskowych. Na obiad mięso gotowane kurczak + ryż + pomidory polane oliwa z oliwek + porządna marchewka do tego . Pełniutki talerz jak dla byka . Ale poradziłem sobie :) potem jabłuszko gdzieś 40 min po obiadku. Gdzieś koło 18:30 6 kanapek z chlebem razowym + margaryna + szynka jakas dobra nawet nie wiem jak się nazywa + pomidor + sałata.do kanapek jakieś 200 ml twarogu wiejskiego z takimi granulki . Potem na kolacje gdzieś koło 21:00 4 kanapki chleb razowy . 2 kanapki z twarogiem poltlustym i 2 z jajkiem gotowanym .


I jak myślicie dobrze to wygląda ? Jeść tak czy pozmieniać produkty na kompletnie inne albo nwm . Pomóżcie . Z góry dziękuję .

Zmieniony przez - TukanHamon w dniu 2014-09-09 21:48:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 370
Zauważyłem ze brak ryby , ale to kosztowne trochę no taki łosoś :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 370
Całkowite zapotrzebowanie wyliczyłem sam z tego właśnie tematu : https://www.sfd.pl/Dieta_na_masę__dodatkowe_kg_dla_wszystkich_potrzebujących!-t240536.html  wyszło mi 3400 kcal spożycia dziennie . Jestem ektomorfikiem waże 56kg prawie 16 lat i 1,76m wzrostu . Wiem że tłuszczy nie powinno się spożywać w dużych ilościach w posiłkach przed i po treningowych . Mam 3 treningi w tygodniu . Czy moje produkty mają wyglądać inaczej w dzień w krótym nie mam treningu ? to znaczy mam jeść tych tłuszczy jakoś więcej ? czy 20-25% zapotrzebowania , tak jak napisał twórca tematu którego podesłałem link? :) i jak będę ważył produkty to jak mam ważyć np coś co podane jest na opakowaniu w litrach to skąd mam wiedzieć ile to gramów ? bo piszą na różnych forach że 1 litr nie jest odpowiednikiem 1 kilograma :) czasem jest to więcej a czasem mniej . Proszę o pomoc :) z góry dzięki

Zmieniony przez - TukanHamon w dniu 2014-09-14 17:13:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 370
i czy jak już będę miał konretną dietę bo w przyszłym tygodniu już policze wszystko i pokaże na forum , to czy cały tydzień mam się trzymać tych konkretnych dajmy na to 6 posiłków ? czy coś mam zmieniać , no chyba że niekonieczne to moge jeść cały czas to samo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
nie musisz skrupulatnie liczyć aż tak to tylko szacowanie
1 l = 1 kg w dietetyce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 370
Ok, dzięki. A co myślisz no chyba ze inni się wypowiedzia , o rybie makrela wedzona ? Około 200g jest w opakowaniu i warta jakieś 4 zł . Nwm czy to dobry zakup , ale rybka smakuje jak każda ... jeśli chodzi o wyliczanie składników do diety na zrzucie potreningu, to mam problem lekki . Bo wybrać łatwo np jakiś twarog piątnica czy coś ale skąd ja wiem ze taki dostane w przystępnej cenie i czy znajdę w sklepie itp. I za mało mi kcal wychodzi . Nie mogę jakoś takich produktów dodać co mają sporo jakiegoś mikroskladnika...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedtreningowe odzywki na redukcji ? JAKIE ?

Następny temat

Odchudzanie u faceta

WHEY premium