SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy z zasypianiem po redukcji

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 266

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 793
Cześć
Mam 26 lat i bawię się w siłownie od 5-6 lat z przerwami, z czego teraz po powrocie na siłownie zredukowałem z 95 na 75kg, tyle że kończyłem na niskim poziomie kcal i bardzo dużej aktywności przez co ostatnie 5-7kg już byłem mocno osłabiony i przemęczony. W połowie redukcji zrobiłem spory komplet badań na hormony, cukrzyce, morfologie itd i wszystko w normie. Ostatnie 2 miesiące mam problem z zaśnięciem bo zajmuje mi to często około 2 godziny lub więcej, i czy może ktoś jest w stanie wskazać kierunek gdzie szukać problemu? Aby nadać kontekst to napiszę że do teraz NIGDY (dosłownie) w życiu nie miałem problemów z zaśnięciem i dosłownie każdego dnia niezależnie jak aktualnie wyglądała moja higiena snu, ilość pracy, nerwów czy aktywności zajmowało mi to 5-10min. Jedyna zmienna w ostatnich miesiącach to właśnie ta redukcja z czego nie jest to nawet jakiś niski poziom BF bo pewnie około 15% aktualnie. Aktualnie jestem na lekkim plusie kcal ale problem nadal występuje
Dopiszę też że dbam o takie podstawowe rzeczy jak regularne godziny snu, wyciszenie, zaciemnienie pokoju czy wietrzenie od lat, więc to nie tutaj problem
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699734
Jakies suplementy stosujesz? O której godzinie trenujesz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160509 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234642
witaj!

Rozumiem, że ostatnio masz trudności z zaśnięciem, pomimo dbania o regularne godziny snu, wyciszenie, zaciemnienie pokoju i wietrzenie. Wydaje się, że główną zmienną w twoim życiu jest redukcja wagi i wysiłek fizyczny związany z powrotem na siłownię. Redukcja wagi i intensywny trening mogą wpływać na poziom stresu i zmęczenie organizmu. Wysoki poziom stresu może utrudniać zaśnięcie. Spróbuj znaleźć sposoby na relaksację i odprężenie się przed snem, takie jak medytacja, rozciąganie, ciepła kąpiel lub czytanie. Warto ograniczyć tez dostępność światła niebieskiego.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2511 Napisanych postów 2358 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 77161
Z pytan podstawowych:

Jak dlugo jesteś w deficycie kalorycznym, czytaj na redukcji
Czy podczas ten okres stosowałeś tzw „diet break” - jeśli nie warto o tym poczytać
O której porze dnia trenujesz
Jak wyglada twoje higiena snu tzn czy używasz telefonu, telewizora, komputera przed pójściem spać

Pozdro ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33096 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Możliwe że po cięższej redukcji pojawił się problem ze snem i stan ten powinien sie poprawić jak zaczniesz normować kalorie i ilość treningów , ewentualnie moze przyjmujesz jakies suple stymulujące i stad problem lub późna pora treningów albo ostatniego posiłku wchodzi w gre
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7721 Napisanych postów 13999 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2237847
Faktycznie według mnie może to być problem o redukcji, pewnie również musiał się pojawiać gdzieś pod koniec owej redukcji wagi ciała.
Tutaj wydaje mi się że problemu niczym nie zwalczysz, żadna melatonina czy inne suple za bardzo nie pomogą ponieważ po redukcji z głębokim deficytem wchodząc na dodatni bilans powinno się to samo uregulować.
Pewnie też kładziesz się z głodem, może spróbuj na noc dać jakieś węgle? Nie wiem jak wygląda Twój ostatni posiłek ale jeżeli b+t to trochę strzał w kolano w takim przypadku, tutaj by sie sprawdziła jakas ilość węgli
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przewlekły ból kolana

Następny temat

Przepuklina - porady

WHEY premium