SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problemy dieta a internat...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 656

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 177
Witajcie koledzy z forum!
Mój wiek: 17
Waga: 95
Wzrost: 186
Typ b. ciała: Endomorfik :c


Mój staż na siłowni i ogólnie interesowanie się poprawą sylwetki i zdrowia to 3 miesiące. Jestem na cyklu masy (kreatyna). Myślę że głupio postąpiłem bo od lutego/marca zaczynam redukcję i trochę mięśni spadnie :/

Dobra o co chcę was zapytać? No dopiero zdałem sobie sprawę że moja dieta a raczej jej brak jest bardzo zła i przez to efekty budowania mięśni są niskie. Zapotrzebowanie moje to 3300 Kcal a ja nie dojadam. Okey moje pytanie to jak rozłożyć posiłki żeby wszystko mi się zgadzało (Węgle, Tłuszcz oraz białko i Kcal). Problem jest w tym że przez 5 dni nie jestem w domu. Mieszkam na internacie, gdzie posiłki są z góry ustalanie. Najgorzej jest z obiadami bo nie są jakieś duże i trudno przewidzieć rozkład tych składników w nim.

Jakie produkty mam dostępne?
To macie na zdjęciu, poświęciłem się wczoraj i zrobiłem ładną tabelkę i kalkulator, i właśnie się rozczarowałem gdy nie mogłem trafić z ułożeniem białka, węgli czy kalorii, tłuszczu. Nie mam możliwości gotowania, czy smażenia. Jeśli znacie jakieś produkty których nie ma w tabeli a można je jeść bez przyrządzania, i są dostępne w sieciówkach typu biedronka czy lidl to proszę o pomoc. Czytałem podpięte tematy jak ułożyć, i tak dalej... ale niestety nie udaje mi się to.


TABELKA http://www2.zippyshare.com/v/58243328/file.html


Na szybko:
Jak rozplanować dietę z produktów dostępnych na zdjęciu ( i ew. gotowych do spożycia bez przygotowania).?
Jakie produkty mogę dodać, które nie wymagają smażenia, gotowania i tak dalej, i są dostępne np. w biedronce?
Jak rozłożyć składniki, czy w tabeli mam dobry rozkład tłuszczy, białek, kcal i węgli?


Zmieniony przez - Rejdq17 w dniu 2014-12-26 17:36:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294223
Rozkład jest ok, zmniejszał bym tylko ilość węglowodanów.
Bez obróbki trudno coś ułożyć

na pewno płatki owsiane się nadadzą, twarogi, jogurty, chleby żytnie, bułka razowa jest ok


Łosoś wędzony na zimno czy pierś z kurczaka nie wymagają obróbki, jakiejś dobrej jakości szy nki , ale są dosyć drogie

spróbuj skupić się na początek na jakości produktów i mniej więcej na kaloriach
jakaś owsianka z rana np. + owoc

potem bułka razowa, sałatka, warzywna + mozzarellla np. i łosoś czy kurczak wędzony

obiad - internat

kolacja - jakiś twaróg,

naprawdę trudno bez obróbki ułożyć coś nie masz tam jakiejś zwykłej patelni, czy piekarnika ?
są takie elektryczne,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 781 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15668
Można sobie poradzić. Sam mieszkałem w internacie i załatwiłem sobie kuchenkę elektryczną na 2 paleniska. Wtedy już możesz wszystko. A co do gotowych produktów, to jak dysponujesz odpowiednio dużym budżetem nie powinno być problemów. W internacie masz tylko 3 posiłki, jest to zdecydowanie za mało żeby bujnąć metabolizm. Spokojnie bym jadł to co dają i dołożył coś między śniadaniem i obiadem oraz po kolacji. Jeżeli są chęci i motywacja to wszystko da się ogarnąć, a jeżeli nie ma to będzie się szukało wymówek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czas na redukcje

Następny temat

rewolucja w moim odchudzaniu!

WHEY premium