SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Problem z dokładaniem ciężaru z treningu na trening.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 407

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
Jak zbudować masę mięśniową, jeśli mam problem z dokładaniem ciężaru? Jak dołożę ciężar, to schodzę od razu o 2 powtórzenia mniej albo i 3 (w zależności na jakim ćwiczeniu i ile).
Dodatkowo trenuje teraz hantlami u siebie w domu, a tutaj jeszcze trudniej jest dokładać obciążenia.
Tak, wiem, dokładanie powtórzeń, ale i powtórzenia jest ciężko dołożyć. Każde dołożenie powtórzenia sprawia, że czuję się bardziej zajechany. Między seriami muszę odpoczywać, nigdy krócej niż 3 minuty, z reguły między 3 a 4 minuty, czasem 5 minut.

Przykładowo robię 4 serie- 9,9,9,9. Zrobienie na następnym treningu 9,10,9,9 jest bardzo trudne. Czuję, że moja siła względem 4x 9 się nie zmieniła i to 10 powtórzenie jest robione w bólach - czyli jakieś szarpnięcie czy ruch na 75% ruchu, generalnie zmęczony jestem.

W efekcie ciężko jest dołożyć nawet ciężar po miesiącu. Z reguły starałem się ćwiczyć 8-10 czy tam nawet 7-9 w niektórych. czyli robię 8 powtorzen, potem 9, potem 10 i wtedy zwiększam ciężar zeby robic 8 powtorzen, ale ta metoda jest bardzo trudna dla mnie, niestety. Ćwiczyłem tak sporo czasu i okazało się, że nie zbudowałem masy mięśniowej, a tylko tłuszczową. Niby zwiększyłem ilość powtórzeń minimalnie, ale zwiększyłem też zmęczenie wraz z tym. Mam wrażenie, że zwiększyłem tylko RPE pukając w drzwi z napisem upadek mięśniowy licząc na to, że trenując do upadku pójdzie sygnał że "o, trzeba budować mięśnie, bo potrzebujemy mięśni" skoro organizm ma nadwyżkę kaloryczną i następny trening nawet robiąc tym samym ciężarem, RPE będzie 9, niższe, że zostanie mi jedno powtórzenie w zapasie i już tak się nie zajadę. Niestety z perspektywy czasu to było błędne myślenie. Dodam, że wszystkie pozatreningowe okoliczności są dopietę, a więc doszukiwanie się przyczyn w regeneracji, hormonach, białku, kaloryce, makrosach są błędne, gdyż te aspekty są prawidłowe.
Trening był push pull fbw. A więc trening 3x w tygodniu i jeszcze dodatkowo innego dnia biceps. Ilość serii z tego najniższego zakresu MAV (Maximum Adaptive Volume) z badań dr Mike`a Israetelsa. Wyjątek stanowił biceps - na niego robiłem mniej serii, niż z zakresu MAV, mianowicie 12 serii.

Są tu jacyś specjaliści od treningu dla średnio-zaawansowanych? Dlaczego tak się stało, że nie zbudowałem nic masy mięśniowej? I jaką metodę zalecacie stosować by budować masę mięśniową w jakiś inny sposób?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wydaje mi się że ćwiczysz za ciężko odpocznij tydzień i zmień system treningowy skoro ten nie działa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
nie zawsze jesteśmy w stanie dokąłdać z treningu na t rening, jakby tak było to by ludzie nigdy się nie zatrzymali na ciężarach

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
No to pytam właśnie Jak zbudować masę mięśniową, jeśli mam problem z dokładaniem ciężaru?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 41 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 286
Jak dla mnie to RPE9 to bardzo intensywnie. Jeśli ćwiczysz tak cały czas, to być może dlatego nie możesz dołożyć więcej. Ja bym zrobił deload i po nim zaplanował tak mezocykl, żeby w pierwszym tygodniu mieć RPE na poziomie 6-7 a w ostatnim dopiero RPE 9. Idąc tym tropem pierwsze tygodnie będą lżejsze, ale dzięki temu organizm się trochę zregeneruje.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dropsety (i trening do upadku) a stałe zwiększanie objętości treningowej

Następny temat

niewidoczne zyly

WHEY premium