SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o poradę dla poczakującego amatora

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3605

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 343
wazzup1988


dzięki za filmiki, dziś próbowałem podciągnieć na trzepaku na próbę -oojjj cienko to widzę - ledwo 2 razy po rząd i z wrażeniem jakbym mi coś chciało strzelić - boje się że mogę coś sobie zerwać i jeszcze ten mój nieszczęsny nadgarstek (pod-uchwyt jeszcze jeszcze ale gorzej z nad-uchwytem..) - jeszcze te pompki na kolanach i podciąganie z opartymi nogami na oparciu krzesła z planu Mawashiego to są jeszcze dla mnie do ogranięcia, rozumiem że wykonuję tylko jeden plan - mastiego lub Mawashiego? nie można łaczyć?

pzdr.

Zmieniony przez - robertokot25 w dniu 2013-08-04 21:38:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
A jakikolwiek lekarz wypowiadał się w kwestii tej kontuzji nadgarstka ?

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 343
wazzup1988
A jakikolwiek lekarz wypowiadał się w kwestii tej kontuzji nadgarstka ?


to jest jeszcze kontuzja z czasów liceum - upadłem po wsadzie piłki do kosza z impetem na lewą dłoń - pęknięcia niby nie było, tylko mocne stłuczenie, ale niestety nadgarstek nie ma pełnej sprawności, nie wiem czy po tylu latach da się coś z tym zrobić bo przy normalnym używaniu mi to nie przeszkadza, gorzej jest przy ćwiczeniach z naciskiem na niego , wtedy pojawia się ból ( musiało dojść do jakiegoś przesunięcia w nadgarstku) :

nie zrobię nim kąta 90st. jak na fotkach poniżej, mam zakres ruchu jakieś 45st. :

http://akademiatriathlonu.pl/kontuzje/etykiety/nadgarstek


Zmieniony przez - robertokot25 w dniu 2013-08-04 23:03:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
no w nadgarstu jest tyle kosteczek ze mimo nie bylo pekniecia to pewnie sa poprzestawiane, jak dla mnie to wizyta u dobrego ortopedy + jakis rehabilitant
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 6881 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43831
Skoro ból występuje i przeszkadza przy treningu, to sugerowałbym konsultację z ortopedą/lekarzem sportowym, żal by sprawę rozpieprzyć do końca.

Ew ćwiczyć w miarę możliwości delikatnie i obserwować swoje ciało, ale "to nie na moją odpowiedzialność"

W zdrowym ciele zdrowy duch

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30613 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270739
jeśli nadgarstek miał pełną ruchomość ptrzed wypadkiem a teraz nie ma, no to chya nie trzeba być lekarzem by wiedzieć ze coś jest nie tak
jeśli boli to bym nie przeciążał,najpierw do lekarza,on powinien dac skierowanie na rehabilitację jeśli coś jest nie tak

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 343
Spróbuję skonsultować to z lekarzem, ewentualnie będę ćwiczył ostrożnie i obserwował, bo po tylko latach to raczej chirurg niż rehabilitacja...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2360 Napisanych postów 30613 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270739
może i chirurg,ważne by doprowadzić nadgarstek do pełnej sprawności

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Szczerze wątpię, że coś na to zaradzisz. Ale idź sprawdź, może się uda.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 343
no to mam zestaw hantli 2x7,5kg żeliwnych(pożyczyłem od znajomego - na początek zupełnie wystarczające jest 4-5kg, bo jak dałem więcej to było za ciężko... lepiej mniej a dokładnie, pojadę na początek tym planem 4-tygodniowym mastiego, jakieś ćwiczenie do tego dokładać? czy tam jest już na wszystkie partie mięśniowe? wczoraj zrobiłem te zestaw mastiego, bolą mnie głównie mieśnie pleców (dół i góra), barki, trochę mięśnie ud, przedramiona i ramiona prawie wcale nie odczuły ćwiczeń, nadgarstek jak na razie OK

pzdr.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening począkującego amatora - prośba o porady

Następny temat

Plan treningowy dla 14 latka.

forma lato