SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocenę diety, dodatkowe pytania.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1642

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 174
Siemano!
Piszę, bo postanowiłem, że koniec leżenia plackiem. Mam nadzieję,że pomożecie i wesprzecie :)
W gruncie rzeczy to będzie mój pierwszy kontakt ze sportem - ćwiczyłem przed wakacjami ze dwa miesiące, ale niestety kanikuły mnie rozproszyły i to zarzuciłem; wcześniej około 3 miesięcy chodziłem na basen. Ćwiczyłem i mam zamiar (teraz będzie 3 tydzień) według palnu rozpisanego na forum -
https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html
oraz mam zamiar to zamieniać z treningiem z hantlami z działu 35+ (:D)
https://www.sfd.pl/Trening_z_hantlami_dla_nieaktywnych_+35_i_zupelnie_zielonych-t823718.html
Trenować mam zamiar 3 - 4 razy w tygodniu.
Wiek : 21
Waga : 75

A co do odżywiania...
Przeczytałem wszystkie artykuły, które były polecone do przeczytania przed napisaniem posta, ale mimo to mam pytania i wątpliwości.
Wyliczyłem, mniej więcej 2800 kalorii. 2,5 g białka na kgmc. Ale w tym planie co ułożyłem mam za dużo tłuszczy a za mało węgli. I nie wiem co z tym począć, bo na forum znalazłem sprzeczne informacje o jedzeniu węglowodanów. I nie wiem jak mam wyrobić bilans tylko w pierwszym posiłku i posiłkach okołotreningowych - po prostu nie zjem tyle. I pytanie. Czy mogę je wsadzić gdzie indziej?
Z góry dziękuję za pomoc i podejrzewam, że jeszcze kilka pytań znajdę :)
Oczywiście chcę się stać nieco większy.





Zmieniony przez - badynski w dniu 2014-09-19 13:10:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 32 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 281
Z warzywami o jest tak, że mają dużą objętość a mało kalorii i zapychają. Jeżeli łatwiej ci zjeść z nimi posiłek to myślę, że śmiało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Węglowodany możesz wsadzić gdzie chcesz ( ważne by jakościowo były ok )

daj do drugiego posiłku i będzie ok na początek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 174
Ok. A powiedz proszę czy ilość kalorii jest ok? i czy ilość białka też daje radę? Dzięki za odpowiedź :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9914
Co do ilości białka to możesz zejść na 2,0 - 2,2/kg i też będzie git, bo ostatnie badania naukowe wykazały, że większe ilości spożywania białka nie mają znaczenia du budowania masy, za to po kieszeni idzie niepotrzebnie więcej kasy.
Co do kalorii... możesz zostawić tak jak jest i obserwować czy waga idzie, czy nie, ale na moje oko to trochę mało. Jeśli przez tydzień, dwa nic nie ruszy to dodaj kalorii i tyle.
Powodzenia !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 174
Dzięki:) A przez dodanie kalorii masz na myśli... więcej węgli, tak?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 110 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9914
Tak jest. Białko i tłuszcz zostają na stałym poziomie i manewrujesz węglami.
Dodam, że dobrze jest zrobić carb cycling, czyli w dni kiedy idziesz na siłke dajesz więcej węgli, a dni bez treningu mniej węgli, wtedy jest większe prawdopodobieństwo na zdobycie czystej masy mięśniowej, bez zbytniego zalania się fatem. I węgle oczywiście dodajesz w dni treningowe.

Zmieniony przez - AyreFik w dniu 2014-09-20 15:01:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
jeśli to 1 dieta odradzałbym wprowadzenia rotacji, wszystko na stałym poziomie.
To ma być w końcu masa cz redukcja ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 174
Tak to pierwsza dieta. Masa. Zdecydowanie masa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
wprowadź te węglowodany do 3 posiłku i wstaw poprawki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 174
I mam takie pytanie. co do tego co pisał AyreFik... bo jak wczoraj ćwiczyłem to było ok. Dałem radę to wszystko zjeść. Ale przyznam się, że dzisiaj jak nie zrobiłem nic to też baardzo ciężko przyszło mi wciśnięcie w siebie kaszy.
A mógłbyś powiedzieć jak to jest z warzywami w okołoterningowych? Bo na forum raczej pisali, żeby nie jeść ale nawet w podpiętych postach widziałem, że te warzywka się pojawiały. A one nieco by ułatwiły zjedzenie posiłku.
Pozdrawiam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
owszem warzywa jak najbardziej nawet w okresie okołotreningowym, tylko ważne by nie były to zbyt ciężkostrawne jak fasola, groch itp.
Ogólnie masz mało warzyw
dodaj także sosy na bazie jogurtu, olwi, pomidora np. też Ci będzie łatwiej zjeśc
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ktoś próbował tak robić?

Następny temat

Zmiana planów - dieta na mase

WHEY premium