SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocenę FBW

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2037

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 89 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5160
Witam
Chciałbym abyście mi ocenili to oto FBW

poniedziałek:

1 klatka wyciskanie leżąc 4-5 serii (ciężko; 85-95% CM), RAMPA, 4-8 powt.
2 przysiad ze sztangą z tyłu lub z przodu 5 serii (lekko 75-85% CM; 10% mniej niż w piątek), RAMPA, 4-8 powt.
3 wiosłowanie sztangą 5 serii (ciężko 85-90% CM), RAMPA, 6-10 powt.
4 biceps 3-5 serii , 8-12 powt.
5 wspięcia na palce 2 serie (lekko), 75-85% CM, 20-40 powt.


środa:

1 Wyciskopodrzut (push press) 3-6 serii x 3-6 powt (75-90% CM), RAMPA
2 martwy ciąg klasyczny 5 serii (jeden tydzień lekko 75-85% CM, drugi ciężko 85-95% CM), RAMPA 4-8 powt.
3 podciąganie na drążku 4-5 serii , 5-10 powt.
4 wyciskanie sztangi siedząc, do czoła (barki; ławka 70-90 stopni) 3-5 serii (75-85% CM), 5-10 powt.
5 wyciskanie sztangi wąskim chwytem 3-4 serie (80-95% CM), RAMPA 4-8 powt.
6 wznosy sztangielkami (po 1-2 serie każdego rodzaju przodem, bokiem, w opadzie), 8-15 powt.


piątek:

1 wyciskanie leżąc lekko 3-4 serie (10% mniej niż w poniedziałek czyli 75-85% CM), RAMPA, 4-8 powt.
2 przysiad ze sztangą z tyłu lub z przodu 5 serii (ciężko 85-95% CM), RAMPA, 4-8 powt.
3 wiosłowanie sztangą oburącz lub pół-sztangą jednorącz 5 serii (lekko 75-80% CM), RAMPA, 5-10 powt.
4 podciąganie na drążku podchwytem, 5-10 powt.
5 biceps 2 serie (lekko; ze względu na wiosło, drążek), 6-12 powt.
6 wspięcia na palce 2 serie (ciężko), 20-40 powt.

i moje pytanie takie , robiłem już to FBW od 4 listopada do 24 grudnia włącznie efekt siłowe masakrycznie poszly w góre (spadlo mi troche przed tym planem i odrobiłem to).

Chciałbym wrzucić w poniedziałek i piątek przedramienie 1-2 ćwiczenia ale nie wiem czy to ma sens ??

Dodam że od nowego roku mam zamiar zrobić 12 tygodni siłowy trening ,
i myśle nad wrzuceniem kreatyny jakoś w 4-6 tygodniu ale to jeszcze nie wiem :)

Zmieniony przez - blysk w dniu 2012-12-27 19:10:35

" Liczy się nie to co masz ,
ale co robisz z tym , co masz"

Całe życie siła

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
wg mnie jest w porządku. Zmienilbym jedynie zakres powtórzen przy niektórych partiach. Tzn Nie schodzilbym np poniżej 6-8 powtórzeń przy barkach czy bicepsach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 89 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5160
no wlasnie przy barkach uważam z ciężarem , ponieważ jako , że ćwicze w domu i mi sie stojaki roz....y :) to musze z ciezarem teraz uważać :P (w sobote sie zabieram za zrobienie nowych)

A bym zapomniał :D a co myślisz o dodaniu szrugsów w srode zamiast wyciskania sztangi siedzac do czola?? lubie robic szrugsy :) jedno z moich ulubionych cwiczen ;d

" Liczy się nie to co masz ,
ale co robisz z tym , co masz"

Całe życie siła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
do czoła? czy od czoła? Docelowo to ćwiczenie jest na inne partie niż szrugsy, także zamiana raczej nie jest dobrym pomysłem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 89 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5160
do czoła , w takim razie nie bede zmieniał , wole nie dodawac wiecej juz :) bo jak mnie Domsy zlapia to bedzie pogrom ;p

w takim razie zobaczymy co to bedzie , może dziennik jakiś poprowadze o ile mi checi nie braknie :)

Zmieniony przez - blysk w dniu 2012-12-27 21:17:36

" Liczy się nie to co masz ,
ale co robisz z tym , co masz"

Całe życie siła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
wyciskanie do czoła? skąd Ty to wziąłeś? Jeśli dopiero zaczynasz to i tak jest duży objętościowo trening. Nie ma co szaleć

dziennik dobra sprawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 230 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3977
trening dobry ale mysle zeby lepiej zaczac zamiast od klatki to od nog i plecow sa to wieksze partie niz klatka wiec powinno je sie robic w pierwszej kolejnosc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 89 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5160
chyba zle napisalem ;d chodzi o to ze jak siedze to sztange opuszczam tylko do czola :D zostalem nie zrozumiany co mi sie to zdarza bardzo czesto ;d wczesniejsze lata tak cwiczylem sobie dla zdrowia , bez zadnych szalowych efektow od poczatku wakacji tego roku zaczalem na powaznie i do tej pory nie opuscilem zadnego treningu :) siła też ładnie skakała z miesiaca na miesiac :) ale jakiś szczegolnych uwarunkowań raczej nie mam

" Liczy się nie to co masz ,
ale co robisz z tym , co masz"

Całe życie siła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
no to normalnie wyciskanie :) Nasz w miarę ogarniętą dietę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 89 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5160
diety jako tako nie stosuje , zamierzam dopiero dopieta zrobic na redukcje ,
poprostu jem zdrowo i o stalych godzinach , jako ze teraz swieta byly to troche odpuscilem to zdrowe zywienie co nie znaczy ze jadlem same slodycze :)
ogolnie napojow gazowanych nie pijam swinstwo bleh , mieszkam na wsi mam do dyspozycji duzo miecha , orzechy , miod
jem 5-6 razy dziennie , staram sie jesc duzo poniewaz treningi silowe wymagaja duzego nakladu energii

" Liczy się nie to co masz ,
ale co robisz z tym , co masz"

Całe życie siła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 9408 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 85038
rozpisz jak to mniej więcej wygląda na co dzień
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy bez sprzetu (prawie)

Następny temat

suplementacja na redukcji

WHEY premium