SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Priorytet a regeneracja danej partii

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1723

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
W każdym razie dzięki za sprowadzenie mnie na ziemię:)

SOG poleciał


Zmieniony przez - justtraning w dniu 2014-01-29 14:47:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Pandarek chciałem Cię zapytać jeszcze o jedną rzecz. Na początku przygody z siłownią jak każdy popełniałem błędy, tzn ćwiczyłem byle jak klatkę,plecy i barki(o nogach to już nie wspomnę :) ) ale porządnie pakowałem łapy. Robiłem je 2 razy w tygodniu i w tym raz superserie, co dawało duże przyrosty w obwodzie ramion przez pierwsze 5 miesięcy. Potem zacząłem poszerzać swoją wiedzę teoretyczną o kulturystyce, doszła dieta i przemyślany trening na wszystkie partię. Gdy zacząłem robić porządnie plecy, klatkę i barki to od tamtej pory ręce robiłem już tylko raz raz. ogólnie w ostatnie 4 miesiące obwód ramion wzrósł mi o 1 cm i obecnie odstaje od reszty która rośnie szybciej. I tu chciałbym Cię zapytać o to czy mięśnie ramion przyzwyczaiły się do 16 serii tygodniowo które kiedyś robiłem i teraz te 9 serii na tydzień nie robi na nich wrażenia że tak powiem?

Z góry dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Nie ma czegoś takiego, teoretycznie mogą rosnąć na małej ilości serii.

Jak na moje, to jesteś niedotrenowany; powinieneś zwiększyć ilość serii i obciążenia, bo na 9-12 seriach daleko nie zajedziesz na splicie 1 x w tygodniu. Zwiększałbym na Twoim miejscu wszystko- ilość serii, ciężar, ilość ćwiczeń.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Ok, ale w te dni plecy-triceps, klata-biceps te 2 ćwiczenia po 3 serie to maja być ciężkie(8-6 powtórzeń) czy lżejsze(8-12 powtórzeń), bo w dzień ramiona+barki to trening ciężki z pewnością
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Zrób jedno 8-10, drugie 12-15 w porywach do 20, poczujesz różnicę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Brzmi to bardzo rozsądnie, mięśnie będą atakowane z różnymi bodźcami. Dzięki wielkie jeszcze raz, dodałeś mi motywacji i siły bo przyznam że morale spadały przez te łapy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
Pandarek dzięki jeszcze raz za pouczenie. Wczoraj zrobiłem trening ramion z zwiększoną intensywnością według Twoich wskazówek i dzisiaj przypomniałem sobie co to znaczy ból w łapach bo dobrym treningu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Spróbuj ogólnie teraz polecieć w większą objętość- to nie tylko masa, ale lepsza gęstość mięśnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 100 Napisanych postów 1420 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10667
czyli pojadę po 12 serii na triceps i biceps w superseriach, a czy nie przetrenuje łapy tymi 6 seriami na biceps po klatce i 6 na triceps po plecach? to już 18 serii tygodniowo na partię :) Oczywiście objętość treningów klatki i pleców zmniejszona przy takiej opcji. Ramiona to w tym momencie to priorytet jak już wcześniej wspominałem.
Dzięki za poświęconą uwagę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
nie przetrenujesz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Push & Pull 4xw tyg

Następny temat

Doradzcie, plan treningowy

WHEY premium