SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prędkość, siła - ciosu?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2848

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 188 Wiek 45 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5735
Sila ciosu jest wrodzona. Mozna ja poprawic w niewielkim stopniu. Wyodrebnia ja sie poprzez nauke techniki.

Modern Arnis
KSS - Knife Shadow System
KFF - Knives For Fun

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
hahaha

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Zaszalałeś Warhead...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 188 Wiek 45 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5735
Wyjasnie, bo moze uzylem za duzego skrotu myslowego.

Czlowiek nie trenujacy ma "teoretycznie" slabe uderzenie.

Zaczyna cwiczyc technike, czyli jak swoja sile przelozyc na cios. Ma strasznie duzy progres, technika prawidlowo wyprowadzonego ciosu zwieksza jego sile uderzenia wielokrotnie. Potem nastepuje stop. Czlowiek nie jest juz w stanie zwiekszyc tej sily ciosu. Pomimo pakowania, cwiczenia na szybkosc i reakcje po prostu wiecej juz nie zdola osiagnac.

Przykladem jest tutaj Adamek, szybki ale bez mocnego ciosu. Przeszedl do ciezkiej i nie daje rady z "nokautujacym" uderzeniem. Myslicie, ze on nie chciel by yc MC Hammerem ringu?

Obserwowalem wielu ludzi, ktorzy chceili byc np. szybcy n o i nie dali rady pomimo litrow potu wylanych na treningu. Nie mieli wrodzonych predyspozycji.

Modern Arnis
KSS - Knife Shadow System
KFF - Knives For Fun

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 188 Wiek 45 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 5735
Czyli dla autora tematu najlepszym rozwiazaniem dajacym najlepszy efekt bylo by przecwiczenie wg. zasad sztuki bokserskiego lewego i prawego.

Modern Arnis
KSS - Knife Shadow System
KFF - Knives For Fun

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 16568
Wirda ten śmiech nie był wskazany Warhead ma rację, spójrzcie na Foremana to jedyny ciężki, który nie miał techniki a nokautował jak mało kto! To jasne że technika pozwoli wykorzystac drzemiący potencjał siły mięśni, że zwiększenie masy pozwolii też zwiększyć siłe uderzenia. Ale zdarzają się też takie freaki genetyczne jak mój kolega (75 kg), przyszedł poćwiczył pół roku i przy dobrej (nie świetnej) technice uderza dużo mocniej niż 2 najlepszych zawodników naszego klubu wagi ciężkiej (95-105) którzy mają 10 letni staż. Siłe uderzenia można polepszyć ale jeśli po dłuższym czasie okazuje się że nie ma ciosu nokautującego to i tak go nie zdobędzie choćby przeskoczył 3 kategorie wyżej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
oczywiście, że siła ciosu to genetyka. to jest niepodważalna prawda... gdy by było inaczej, to każdy kto trenuje sporty walki by miał nokautujący cios - a tak nie jest.

kamil04_11

Tylko mi chodzi do piątku zeby poprawic szybkosc i sile ciosu... Chodz minimalnie.. Jakie cwiczenie proponujecie??




haha

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kamil04_11
Tylko mi chodzi do piątku zeby poprawic szybkosc i sile ciosu... Chodz minimalnie.. Jakie cwiczenie proponujecie??
Medytacje.

Może doznasz jakiegoś oświecenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Używacie słów genetyka itp. większość z Was mówi nieświadomie o sile absolutnej. Czyli pewnej wartości której nie da się przeskoczyć / przekroczyć.

Wojekv, śmiałem się ponieważ bawi mnie sposób i wartość merytoryczna poprzedniej wypowiedzi Warhead'a.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1054 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6563
no a ta siła absolutna, to co to jest ? jeżeli siła ciosu to mówimy o tym samym po prostu są zawodnicy, którzy powalają jednym ciosem, robią spustoszenie nawet jak uderzą samą ręką bez dokładania ciała itd. a są tacy którzy nie mają tej mocy i chociaż by walili młotem w oponę całymi dniami nie będą mieć nokautującego ciosu.

"przegrywałem całe życie... dla tego odniosłem sukces"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening

Następny temat

Belly Pad (muai thai)

WHEY premium