SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pozycja klasyczna czy górna w Wyciskaniu Wielokrotnym na PP i MP - ankieta.

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7722

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7299 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
Pozycja "górna"to nogi uniesione,ugięte w kolanach i skrzyżowane.Unoszenie bioder to błąd który jest ujety w regulaminie i skutkuje niezaliczeniem powtórzenia.Inne czynności związane z nie zachowaniem pozycji to zmiana pozycji więc skutkuje przerwaniem próby.Więc w czym rzecz?To samo dotyczy pozycji "klasycznej".Niby nikomu nic nie przeszkadza ale faktycznie to kto oddaje głos na obie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 8
Jestem za możliwościa startu w pozycji gornej i dolnej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7299 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
Panowie Coach i meftem to było niegrzeczne :)
grzeg
Pozycja "górna" miała być czymś charakterystycznym dla WW przynajmniej taka myśl przyświecała prof. Stefaniakowi i nie "jakiemuś " tylko trenerowi z klasą mistrzowską wykładowcy AWF we W-w a obecnie Dziekana , autora wielu książek, publikacji i artykułów o ilości kursów trenerskich i instruktorskich nie wspominając.Nazwa Wyciskanie Wielokrotne przyszła mi do głowy jak tworzyłem logo dla imprezy którą organizowałem w 2008 ze wspomnianym profesorem do konkretnego regulaminu.Ładnie się przyjęła/ logo zresztą też/ale treścią zaczyna odbiegać:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
k00ndzi00 VMistrz Świata i SFD
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 6679 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20906
obecny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7299 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
k00ndzi00 VMistrz Świata i SFD
Ekspert
Szacuny 84 Napisanych postów 6679 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 20906
ja Wam proponuje tak nie startuje już w ww ale głos moge zabrać Uważam żę dajmy Grzeskowi szanse robi ogromny krok w przód !!! Zobaczmy jak to będzie chce jednej pozycji niech tak zostanie :) W Wl są też różne zasady 2 ,3 komendy brak komend i trzeba się dostosować :) na niektórych zawodach dopuszczają ten duży mostek co jest dla mnie oszustwem po całości i ruch 5,10 cm a ja mam długie lapska i mam dużo większy ruch ale walcze jak lew :D Warunki są takie trzeba startować :) Mi pozycja górna nie przeszkadza "Była i Będzie" Apeluje do was dajmu Grzesiowi szanse nie kłócmy się bo to też źle wygląda



Zmieniony przez - k00ndzi00 w dniu 2015-08-02 12:30:35

Zmieniony przez - k00ndzi00 w dniu 2015-08-02 12:32:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
gregorterm Moderator
Ekspert
Szacuny 759 Napisanych postów 16165 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 292812
Zaraz wykasuję obraźliwe teksty. Zaraz będziecie mówić że ten ma długi ręce, ten ma krótki i ma łatwiej itd. Tak samo z rozstawem dłoni u nas jest dwa rozstawy, ale czy to sprawiedliwe, nie wiem do końca w wl jest określony maks i koniec. Powiem swoje dla mnie najsprawiedliwsza pozycja byłaby tak jak wyciskają zawodnicy niepełnosprawni na ławce szerokiej i oczywiście wszyscy by musieli leżeć na płasko bez mostków i zapięci pasami i wtedy niech każdy macha ile się da.

1

gregorterm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 203 Wiek 57 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5585
o dziwo popieram twoją propozycje:)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7299 Napisanych postów 12495 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87769
Już pisałem wcześniej że wziął bym udział w takich zawodach.Może w Kołobrzegu jako konkurencja dodatkowa ?
A o szerokości chwytu pisał kOOndziOO który podobno już nie startuje w WW .Zawsze uważałem że max. chwyt to 81cm.i nie wiem po co wstawiałeś do regulaminu dla wysokich 85cm.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 691 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 10132
witam
czytajac opinie wszystich tu zgromadzonych musze przyznac ze kazdy po czesci ma racje i w zaleznosci od srodowiska w ktorym sie wychowal, trenowal czy trenuje jak i zawody w ktorych startowal badz bedzie startowal i chodzi tu nie tylko o zawody WW ale i WL ale wlasnie o regulaminy poszczegolnych zawodow ktore przychodzi nam akceptowac jesli sie podejmujemy wezwania i startujemy na nich
sa tu opinie nie tylko zawodnikow typowo trenujacych WW i WL ale rowniez i kuturysci czy zawodnicy TS ktorzy od czasu do czasu sie sprawdzaja w innych konkurencjach niz trenuja na codzien i to jest glownie WW i tu sie juz pojawiaja komplikacje gdyz kazdy chce wypasc jak najlepiej i rowniez z tego powodu nie kazdemu pasuje dany regulamin zawodow
osobiscie na codzien nie spotykam osob trenujacych w pozycji gornej i pierwszymi tymi osobami ktore widzialem na zywo na zawodach byli wycwiel i iti wiec tylko tak naprawde 2 osoby (niestety nie mialem przyjemnosci zobaczyc na zywo PANA z Ozimka wiec to by byla 3 osoba i na tym koniec!!!! oczywiscie sporadycznie wyskoczy ktos z taka pozycja na zawodach ale to jak FILIP Z KONOPII
oczywiscie jesli chodzi o mnie to niech sobie te osoby tak cwicza i startuja na zawodach nie mam nic przeciwko temu ale jak slusznie zauwazyli niektorzy tez trzeba im ukrucic pewne nawyki ktore trochu pomagaja zdobyc dodatkowe powtorzenia ( np unoszenie bioder) jaki ukrucic trochu ta akrobatyke w powietrzu bo wkoncu to sa zawody sportowe a nie triki w cyrku tylko dac im beczke i moga nia zaglawac tymi nogami
kolejna sprawa to to ze pozycja gorna dodaje znow wlasnie utudnienia w sedziowaniu ze wzgledu na wspomniane juz mozliwosci uzyskania dodatkowych powtorzen jak i przez te latajace w gorze nogi z prawa na lewo po pierwsze to nie wyglada za fajnie a po drugie kiedy sedzia ma zdecydowac na zakonczenie proby skoro trwa juz walka nie tylko o wycisniecie kolejnego powtorzenia ale i o to by te nogi by w gorze
rowniez ma racje Kondzio wypowiadajac sie co do mostku i tak np osoby mostkujace maja lzej i lepiej a przeciez regulamin dopuszcza mostki mimo iz to powinno byc wyciskanie lezac ktore jednak nie ma nic z tym wspolnego bo przeciez polowa plecow jest w powietrzu i tak samo pewne osoby sie wypowiedza ze tak jest lepiej dla obreczy barkowj z medycznego punktu widzenia ( tak jak nogi w gorze niby na kregoslup) ale dzieki temu wygieciu skracamy ruch wiec zostaje praktycznie ruch koncowy wyciskania i to jeszcze pozwala co poniektorym zawodnikom lapac sztange szerzej i jeszcze skracaja ruch ( nie od dzis widzimy na zawodach jak co niektorzy maja zakres ruchu gora 15 cm a po drugie tak jest latwiej wyciskac bo np na lawce skosnej skos w dol prawie albo i wszyscy trenujacy maja srednio o 10-15 kg lepsze wyniki niz na lawce prostej a to jest cos na tej zasadzie mostka
inna sprawa ze w kazdym regulaminie jest jedno i to sie w zasadzie nie zmienia czyli co do pozycji czyli POSLADKI MAJA BYC NA LAWCE a tak naprawde przy pozycji gornej tylko czesc posladkow (gorna) jesli mozna tak powiedziec przylega do lawki a w przypadku znowu osob z pozycja dolna i mostkujaca tylko dolna czesc posladkow przylega wiec tez to jest takie nie halo dla mnie panowie DUPA to dupa i koniec i kropka a nie takie tam stykanie sie z lawka zeby tylko bylo
przeciez np w pilce noznej GOL TO GOL czyli caly obwod pilki poza linia bo jesli nawet pilka styka sie z linia chociazby by pare cm to bramki nie ma wiec u nas tez powinno byc jasno i prosto
pewno jeszcze wiele aspektow przeoczylem jak sobie przypomne to wyraze moja opinie Panowie i Panie (wlasnie tez by mogly sie wtracic w dyskusje )
tylko jeszcze jedno czemu akurat teraz sie to zrobilo tak glosno wokol tej pozycji w obliczu gdy zawody na molo zyskaly range PP i ze wzgledu na MP a wczesniej jakos to wszystkim wisialo, byly organizowane zawody ale kazdy pod siebie i wg swoich regul
juz wiem kazdemu marzy sie slawa a tylko zawody tej rangi moga to uczynic
a dla gregorterma slowa uznania za to co robi i ile robi a nie tak jak co niektorzy tylko dolki pod nagami kopia i narzekaja a nic nie robia i tylko glupooty pisza
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mistrzostwa Europy w Wyciskaniu Leżąc Pilsen - Czechy 06-08.08.2015r.

Następny temat

I Otwarty Puchar Galicji w wyciskaniu sztangi RAW 17 październik Nowy Sącz

WHEY premium