SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót po latach, OSTRA redukcja, prosze o pomoc

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 17028

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 790
to dzis ide na bierzsnie na godzine a jutro na basen bo dzis nie dam rady na basen juz

"Kto nie był buntownikiem za młodu ten będzie świnią na starość" - Józef Piłsudski.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1728
No i gitara;)

Są tylko dwie rzeczy, które jednoczą ludzi- strach i interesy.
N. Bonaparte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 790
wlasnie wrocilem z silki zjadlem kolacje w postaci twarogu z oliwa. ale jak zawsze mam pare pytan.

Dzis trenowalem na bierzni 70minut tempo 6-9 wzniesienie minimum 6 max 15
i pokazalo mi ze spalilem przez ten czas 1200kalori czy to realne wskazanie dodam ze byl okres ze bieglem tempem 9 przy wzniesieniu 15%. jak to ta liczba spalonych kdl ma sie do rzeczywistosci? zakochalem sie w bierzni zostanie chyba moja kochanka :D

Podczas aerobow na bierzni stosuje zasade ktora ktos tu podal i sie dosc dobrze sprawdza. zwiekszam stopniowo wzniesienie do mometu kiedy daje rade oddychac przez nos jak jest za wysoko czy za szybko folguje tempo py caly czas oddychac przez nos. np tempo 6,5 wzniesienie 8 to caly czas oddycham przez nos tak samo tempo 6 wzniesienie 10. to takie moje gorne granice gdy moge oddychac nosem. powyrzej tego zadyszka i oddech przez usta. ale zmieniam tempo czasami n wzniesienie 6 tempo 7.5. i tez daje rade przez nos. takie kombinacje byle oddechu nie gubic i byl przez nos.

ciekawi mnie tylko kwestia wiarygodnosci spalonych kca. powiem szczerze ze takie 70 minut plus 5 na koniec zwolnienia daje w kosc dobrze mi mokre mam nawet spodnie dresowe na nogach :D

Zmieniony przez - kaczorowski1985 w dniu 2012-02-10 23:07:06

"Kto nie był buntownikiem za młodu ten będzie świnią na starość" - Józef Piłsudski.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1728
Mierzyliśmy kiedyś z już nie pracującym na Sporterze instruktorem (Krzysztofem) wiarygodność odczytów. Założyliśmy pulsometry i biegliśmy przez 20 minut regularnie sprawdzając kcal i puls. I powiem Ci szczerze różnice były nie wielkie. Różnica jak dla mnie wynosiła podajże 50-100kcal.

Są tylko dwie rzeczy, które jednoczą ludzi- strach i interesy.
N. Bonaparte

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 790
Czyli realne jest że spaliłem około 1000kalorii? to chyba bardzo dobry wynik jak na początek? czy coś nie tak robię? dobrze kombinuje z tym tempem i wzniesieniami. widzę że mało ludzi używa tej opcji. większość Poprostu biega bądź maszeruje na płaskiej biezni. powiem szczerze że polubilem ten rodzaj wysilku motywuje się dobrze na biezni. a licznik kalorii powoduje że wiem że to ma sens i że przyniesie efekt z czasem. może to dziwne ale już widzę różnice w brzuchu taki bardziej płaski, albo to złudzenie. dodam że biegam w pasie tym szczuplającym, i jest cały mokry tak jak zresztą wszystko na mnie. po biegu rozciągam się i robię na poręczach 3-4 serie razy maks podciągniec kolan pod brodę. dziś było to 20 20 15 12. jutro po obiedzie jade na basen i saune .

"Kto nie był buntownikiem za młodu ten będzie świnią na starość" - Józef Piłsudski.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 37 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 582
Specem nie jestem, ale ja na bieżni maszeruję tylko na wzniosie, prędkość od 6,5 do 7,3 co na marsz jest i tak dużo. Zresztą z wieloma osobami rozmawiałem i każdy stwierdził, że na wzniosie lepsze osiągi :) co do pasów neoprenowych (bo zapewne taki masz) to opinie są rozbieżne. Jedni twierdzą, że to bzdura, bo w zasadzie to co z Ciebie wyjdzie to tylko woda, którą i tak później uzupełnisz (co nie zmienia faktu, że jak taki pas się ściągnie to jest wrażenie, że już coś fatu poleciało), drudzy z kolei, że są efekty, przyspiesza się metabolizm itp. Jedno sam wiem na pewno - na pewno nie zaszkodzi, a jeśli da choć minimalny efekt to warto :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 790
Witam ja pas stosuje bo jakos lepiej mi z tym i tyle mimoze nie wiadomo czy dziala. Ale jest jeden minus z pasem i duzym brzuchem ciezej sie oddycha napewno. zwlaszcza przy szybkim dynamicznym marszu i wzniesieniu. ale ja juz sie przyzwyczailem poprostu chyba

"Kto nie był buntownikiem za młodu ten będzie świnią na starość" - Józef Piłsudski.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 305 Wiek 46 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4265
kaczorowski1985: fajnie się czyta Twój wątek, śledzę wpisy, powodzenia.
Zwróć jednak uwagę na słowo bieżnia. każdemu zdarza się zrobić błąd. Pozdrawiam i powodzenia
Zmieniony przez - Mopi w dniu 2012-02-11 09:49:52

Zmieniony przez - Mopi w dniu 2012-02-11 09:51:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 91 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 790
ok bede sie staral pisac bardziej po polsku :) Dzis ide na basen na 16 badz 17 i moze jutro znowu silka czy dac dzien luzu? Teraz ide z synem na spacer i zona i zakupy :)

"Kto nie był buntownikiem za młodu ten będzie świnią na starość" - Józef Piłsudski.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 208 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1728
W niedzielę koniecznie zrób sobie przerwę. W poniedziałek jak będziesz się lepiej czuć zaczynaj trening już z kopyta.
Dziennik ładnie prowadź na zasadzie (daje wzór):

Trening:
1
2
3
Dieta:
1 posiłek
2 posiłek
3
4... itd

Bedzie ładnie i czytelnie:)


Zmieniony przez - Maverikwp w dniu 2012-02-11 11:28:03

Zmieniony przez - Maverikwp w dniu 2012-02-11 11:28:27

Są tylko dwie rzeczy, które jednoczą ludzi- strach i interesy.
N. Bonaparte

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Układanie diety, nieścisłości na forum

Następny temat

Przedślubna redukcja :P

WHEY premium