SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do cwiczeń po operacji.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2371

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1244


3 lata temu miałem składany bark śrubami, ktore zostały mi wyjęte po roku czasu. Przed operacją ćwiczyłem intensywnie 9 miesiecy.Chciałbym wrócić do intensywniejszych ćwiczeń, ale nie chce zrobić sobie krzywdy. Moje pytanie dotyczy treningu: czy lepiej robic dwa treniengi tygodniowo o lekkiej intensywnosci, czy jeden mocniejszy, a moze zupelnie inny? Który trening pozwoli mi na szybsza regeneracje mięsnia, który częsciowo został usunięty podczas operacji.
Jak dotychczas( 2 miesiace ) moj trening wygladal tak:

1 cwiczenie - wyciskanie sztangi siedzac 4 serie po 8 - 10 ruchow
2 cwiczenie - wyciskanie hantli siedzac ma lekkim ukosie 4 serie po 10-12
3 cwiczenie - unoszenie hantli bokiem 4 serie po 10 - 12
4 cwiczenie - unoszenie sztangi w przod 4 serie po 10 - 12

2 pierwsze cwiczenia na ogol te same, dwa kolejne ze zmianami ale generalnie lzejsze z hantlami.

Zaznaczam ze operacja nie byla spowodowana kontuzja, tylko wypadkiem samochodowym.

Prosze o porade i z gory dziekuje.

"Time Is On My Side"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 423 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3730
ćwicz normalnie raz w tygodniu. pierwszy trening zrób ze śwednią intensywnością, jak będzie wszystko ok to następny zrób troche bardziej intensywnie, jak bedzie ok to trzeci zrób na maxa bez żadnego pie rd olenia. zakres powtórzeń tak jak to w przypadku barków: wyciskania i podciągania sztangi 16-10, izolowane 18-12.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 207 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8497
najlepiej idz do lekaza sportowego i popros o rade wtedy bedzie pewien ze robisz dobrze i nie zaszkodzi Ci to
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7022
masz pełny zakres ruchu w kazdej płaszczyznie? tzn odczuwasz bol przy jakichs ruchach bez obciazenia?

tzn miales skladany bark śrubami po złamaniu? w takim razie dlaczego została usunieta czesc miesnia i jakiego? pozdrawiam

Zmieniony przez - kbat w dniu 2006-08-24 17:29:20

yeeeh

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
odwiedz lekarza sportowego to przynajmniej udzieli ci fachowej porady
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1244
tak z zakresem ruchu jest ok, a ból tylko przy na prawde wymuszonych powtorzeniach, ale takich unikam.

"Time Is On My Side"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7022
a np rozgrzewka? krecenie ramionami bez zadnego problemu? miales usunietą czesc miesnia naramiennego? czy tylko cie śrubowali? przyczepy były zerwane?

yeeeh

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1244
Lekarz sportowy pomogl mi przy rehabilitacji, ale nie jest ekspertem kulturystyki..., ruchomosc 100 %

"Time Is On My Side"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 1537 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 10309
Ja miałem złamaną w łokciu to niby lekarz pozwolił ale przez jakieś 2 miesiące przy wyciskaniu czułem tak jak by mi ścięgno przeskakiwało po stawie łokciowym dlatego radziłbym odwiedzić jakiegoś dobrego lekarza!

..........:::::::::W Życiu Spotyka Nas Jedynie Tylko To Co Jesteśmy W Stanie Znieść!!::::::::.........
[ON]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 78 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7022
bedziesz cwiczyl wszystkie partie? bo pytanie dotyczy tylko baarkow! jesli mgoe ci doradzic rob powtorzen 14-16 malym ciezarem, musisz odroznic uczucie palenia w miescniach od bolu jaki moze sie pojawic, 2xtyg w duzych odstepach czasu np: pon: wyciskanie sztangi zza glowy i wznosy bokiem w stojce i czw: arnoldki i wznosy bokiem w siadzie. plan naprawde prowizoryczny ale informacje jakich mi udizeliles sa naprawde szczatkowe tyle odemnie:) pozdrawiam

yeeeh

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1244
ok wiecej informacji: przed operacja przy wadze 62 kg wyciskalem na barki 70 kg 4 razy, od 2 lat po rehabilitacji wracam krok po kroku do pelnej dyspozycji a docelowo na silownie. Obecnie waze 63 kg ( 170 cm), mam pelna sprawnosc ruchowa i na barki robie serie 45 kg 10 ruchow (wyciskanie sztangi siedzac). Potrafie odroznic uczucie palenia w miesniach i bolu spowodowanego zmeczeniem od bolu spowodowanego operacja . Na trening jestem zdecydowany i prosze TYLKO o porady dotyczace treningu. Dzieki

"Time Is On My Side"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 10598 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 47808
zycze ci szybkiego powrotu do formy, braku takich kontyuzji i powrotu do 100%sprawnosci!! wszytskigo dobrego powodzenia!! 3m sie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do sprawdzenia

Następny temat

Zawroty głowy przy przysiadach:(:(:(

WHEY premium