SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Porady dla endo. (Dieta, trening)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1040

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 27 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 67
Na poczatku chcialem was o przeczytanie moich wypocin w calosci.
Witam, mam 18 lat i 184cm wzrostu. Gwoli wyjasnienia treningi zaczalem gdy mialem 16lat. Byłem otyły ponad 90kg. Zaczalem biegac, spalilem do 70kg, aktualnie 77kg. Stwierdzenie ze wygladalem jak trup byloby na miejscu. Wiem, stracilem duzo masy miesniowej bo moja redukcja byla nieprzemyslana i dzialalem pod wplywem impulsu. Poznien postanowilem zapisac sie na silownie. Na poczatku cwiczylem z kolega. Potem zostałem sam. Pierwszy rok moge zaliczyc do oswojenia sie z silownia. Cwiczylem owym planem: Klatka, plecy, barki, biceps i triceps, nogi, przerwa. Nie suplementowałem się ani nie ułożyłem diety. I tak do dzisiaj, zmienilem nawyki zywieniowe. Moj jadlospis prezentuje sie nastepujaco:
Śniadanie - platki owsiane z mlekiem
II Sniadanie - serek wiejski z 80g rodzynek, ryz, banan
Obiad - w zaleznosci co ugotuje mama *sic* (ciezko sie z nia dogadac)
Kolacja - to juz zalezy.
Prosze nie wyzywajcie mnie ze dieta o dupe roztrzas. Ucze sie a po szkole z reguly pracuje jako kelner. W weekendy rowniez.
Moj plan treningowy wyglada jak powyzej. Moj cel to zbudowanie ok. 6kg masy od okresu Styczen-Polowa Marca. A nastepnie juz przemyslana redukcja. Nie chce sylwetki typowo kulturystycznej, chcialbym wygladac bardziej 'sportowo' jesli mozna to tak nazwac.
Chciałbym zwrocic sie do was o pomoc. Widzialem juz ze pomogliscie juz duzej ilosci osob. Czy moge prosic was o pomoc przy doborze diety oraz planu treningowego, aktualnie trenuje w poniedzialki, wtorki, srody, czwartki, niedziele. Rzecz jasna ze chcialbym ulozyc diete sam a was jedynie o pomoc w doszlifowaniu pewnych kwestii.






Zmieniony przez - Mateuszovsky w dniu 2015-12-07 19:09:33

Zmieniony przez - Mateuszovsky w dniu 2015-12-07 19:32:31
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 32 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 281
Twoim głównym celem jest masa, obliczę Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, abyś mógł ułożyć sobie dietę. Nie mam pojęcia ile zarabiasz jako kelner i ile możesz zainwestować w dietę.
Waga to 77kg, a więc... B: 2g na kg mc. T: 1g na kg mc. W: 4g na kg mc.
I w sumie...Białko: 154g.
Tłuszcze: 77g.
Węglowodany: 308g.
Kalorie w ciągu doby: 2540kcal.

Powinno Ci wystarczyć. Na początku zastosuj trening FBW na siłowni, znajdziesz go na forum. :) Dodawaj cardio po treningu (2x 25min. w tygodniu wystarczy).

Jeżeli chodzi o dietę... Płatki owsiane, ryż, ziemniaki, kasza gryczana, kasza manna, pełnoziarniste pieczywo. Pierś z kurczaka, indyk, wołowina, wieprzowina (polecam szynkę gotowaną), jaja, chude ryby, tuńczyk, podroby, rzadziej: twaróg i serek wiejski, szynki, sery żółte Orzechy, oleje, oliwa z oliwek, awokado, masło orzechowe (najlepiej z własnego wyrobu). Warzywa i owoce, nie słodkie napoje i soki 1785425698% owocowe. Woda, herbata, kawa.
Posiłki co 3-4 godziny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny Help!

Następny temat

Dieta na masę.

WHEY premium