SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomocy po diecie proteinowej!

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1539

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58
Otóż jakoś przed wakacjami zdecydowałam się przejść na diete Dukana( ważyłam wtedy koło 102kg, mam 176). Zawsze byłam dość aktywna, jednak zła dieta, czynniki genetyczne doprowadziły do takiego stanu rzeczy. Po wakacjach widziałam spore efekty - ważyłam juz 85kg, zwiększyłam ilość treningów(gram w tenisa) i zaczęłam używac roweru jako środka transportu ; ).
Jednakże zaczął się rok szkolny i postanowiłam powoli przejśc do w miare normalnego odżywiania. I tutaj szok : po jednym dniu normalnego jedzenia na 2 dzień waga wskazywała 1,5kg do przodu. Nie myslałam ze mozna nawet tyle przytyć w ciągu dnia. Obecnie waga utrzymuje się na poziomie 90kg i nie mam pojęcia co robić dalej.Utzrymuje cały czas dietę proteinową , jednak nie wykluczam z niej w ogóle warzyw. Nie chcę wrócic do wagi początkowej, jednak chce już zacząć spożywac powoli urozmaiconą dietę.Liczę na pomoc
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58
Zapotrzebowanie nergetyczne wg tabeli wynosi w moim wypadku 2500-2700 kcal. To co rozpisałam sięga koło 1500 . Jednak przed dietą nie jadłam wiecej i tyłam ;/.
Dzięki za pomoc ; ) Spróbuje wprowadzic tą porcje owoców jak mówisz i zoabzcymy co sie będzie dziac ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Byc moze za szybko zwiększyłaś ilośc weglowodanów w diecie. Może to byc też mała ilośc kalorii spozywanych przed próbą jedzenie normalnie.

Napisz przykłądowe posiłki jakie spozywasz w ciągu dnia, i łączną ilość kalorii na dzień.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58
W szkole:
-4 placuszki owsiane(z białka, otrębów pszennych,żytnich i serka homo)
- zazwyczaj soczek marchwiowy ten jednodniowy
- serek wiejski i/albo jakis jogurt/serek
Obiad:
- ryba, piers z kurczaka, albo jakies inne mieso(pieczone bez tłuszczu)
- jakies warzywa
I potem często jakas maslanka/ kefir twaróg oraz warzywa bez ograniczeń. Czesto takze lody.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
No troche zaniedbałaś tę dietę. Po diecie proteinowej raczej trzeba dbac by powoli wrócic na zbilansowaną wprowadzając stopniowo produkty.

Ile tutaj wychodzi kalorii? Pewnie bardoz mało?

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58
NIgdy nie liczyłam kcal, jednak zawsze czuję sie w miare najedzona po tych posiłkach. Jak zatem zacząc wprowadzac węglowodany? Zacząc od kromki / dwóch ciemnego chleba czy spróbowac dodać coś wiecej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Napisz dokłądnie przykłądowe menu z diety Dunkana, ile posiłków dziennie, itd... Tak jak jadłas wczesniej na tej diecie. Później napisz co jadłas w przeciągu tych 2 dni kiedy przytyłaś te 1.5kg.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58
Będąc na dukanie jadłam na zasadzie tego co napisłąam powyżej, tyle ze na zmiane z dniami bez warzyw. Wtedy wiadomo jadłam wiecej twarogu, kefiru itp.
Często jadłam ryby; tuńczuka z puszki, makrele, łososia.
W jeden dzień kiedy tak waga podskoczyła pamiętam ze zjadłam kanapki ( z ciemnego chleba) na śniadanie, potem obiad wraz już z ziemniakami i jadłam tego dnia owoce. Czemu waga az tak mocno podkoczyła w góre?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
nagromadziłaś sobie wody przez weglowdany.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Ponawiam pytanie:
Napisz dokłądnie przykłądowe menu z diety Dunkana, ile posiłków dziennie
DOKLADNIE: co na sniadanie, obiad , kolacje i inne posiłki. Rozpisz wszsytko.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58
Śniadanie:
-placki owsiane albo owsianka
- twaróg wraz z jakims jogurtem light/ serek wiejski 3%/ jajecznica
2 śniadanie
sok z marchwi i/lub jakis jogurt do picia albo kefir
Obiad
- piers z kurczka/ inne chude miesa/ ryba /wątróbka( spore ilosci- mysle ze koło 30dkg)
- w dni z warzywami kalafior, fasolka, marchewka ( 30-40dkg)
Kolacja
- tutaj naprawde różnie: jogurt/ serek(np. Danio)/ twaróg / wedlina drobiowa gdy byłam naparwde głodna piers z kurczka lub inne miąsko ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Masz bardzo mało posilków w ciagu dnia. Podejzewam ,ze masz słaby metabolizm i z tego menu wychodzi ci niewiele kalorii.

Tak wiec oblicz swoje zapotrzebowanie energetyczne, i oblicz (na oko) kalorie powyzszego menu.

Ja wprowadziłabym dodatkowo do I posiłku jakies owoce (ok 150gram) i obserwowała wage po tygodniu. Jesli jest ok, wprowadzac dodatkowo ok 25gram weglowodanów złozonych do II posiłku nastepnego tygodnia, itd. Wszsytko oczywiscie nieprzetworzone.

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny korekty

Następny temat

Dieta typowo bokserska

WHEY premium