SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w redukcji

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5727

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1393
Być może trochę nakręcę teraz tym co napisze, ale co mi tam. Po napisaniu wcześniejszego postu wpadłem przez przypadek na podforum o "treningu dla początkujących" i w temacie o pierwszym roku ćwiczeń poczytałem co tam ciekawego było i wg. Ronniego220 początkowo wystarczą takie złożone ćwiczonka jak :

przysiady,mc,wyciskanie sztangi,podciąganie/wiosłowanie.

I szczerze się teraz zastanawiam nad tym czy nie warto byłoby spróbować takiego etapowego planu. Te ćwiczonka są w 2 etapie a potem jest 3 do którego dodajemy inne i od 4/5 są ćwiczenia typowe na sprzętach do siłowni. W domu mam jakieś sztangielki zamiast wyciskania sztangi to zrobie sztangielkami itp. myślicie, że da takie coś rade czy lepiej pełna profeska iść na tą siłownie ?

Czego się obawiam to małego albo w ogóle braku progresu, bo chodzę na ten boks tam ciężko haruje a tutaj nagle się przestawiam, że robię jakieś przysiady nie wiem co mam o tym sądzić zwłaszcza jeżeli chcę zrzucić cielsko.

Zmieniony przez - Lifeisgoood w dniu 2014-05-31 16:30:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
porównując te dwa plany i twój cel to wg mnie nie bedzie znaczacej róznicy miedzy tym ze cwiczysz w dom a na silowni poza tym ze na siłce może trafić sie ktos z głową i pomoże ci w technice cwiczeń czego nie masz w domu.
nie rozumie tekstu z boksem i siadami ;)

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1393
Chodzi mi o progres, że chcę połączyć trening boksu z treningiem siłowym i to by było dobre rozwiązanie, bo na siłowni trening byłby na dobrych maszynach i zapewne progres by był a w przypadku połączenia boksu i takiego treningu domowego czyli te przysiady i jakieś wyciskanie sztangielek nie wiem czy po tym będę miał takie same efekty. O ile wyciskanie sztangielek są ok to np. przysiady nie kojarzą mi się z jakimś treningiem siłowym takim, który by mi pomógł zrzucić kg. I różnicy może nie ma pomiędzy treningiem domowym a na siłowni, ale ile ja mogę zrobić z tymi hantlami. Po prostu mam wrażenie, że jakieś przysiady,mc i wiosłowanie robione przez 4 tygodnie mogą mi niewiele dać, bo ćwiczę boks.

Zmieniony przez - Lifeisgoood w dniu 2014-05-31 17:52:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62152
Sam musisz zdecydować co dla Ciebie będzie lepsze.Dużo ludzi tu na forum łączy trening siłowy z boksem,czy inną sztuką walki.Akurat przysiad i martwy ciąg są najlepszymi ćwiczeniami angażującymi cały organizm,dlatego w treningu dla początkujących masz tylko te ćwiczenia plus wycisk na klatkę.Ten trening bardzo się nie różni od treningu hst,jak pisałem wcześniej sam musisz wybrać.Odpowiednie odżywianie i będą efekty.Pozdrawiam.

Zmieniony przez - rower1 w dniu 2014-05-31 23:16:25

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
trening siłowy a spowry walki to inna bajka
inna praca miesni, czas pracy, źródło zasilania itp

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1393
Hmm po przemyśleniu tego na jakiś czas jestem skłonny do ćwiczeń w domu , ale może mi ktoś doradzić jakim system te ćwiczonka tj. przysiady,mc,wyciskanie,wiosłowanie robić ? Np. 3 serie po 12 powtórzeń czy jak ? Jeżeli zdarzają mi się słabsze dni czy to w diecie czy w ćwiczeniach ( tzn brak ćwiczeń w dniu, kiedy powinny być robione) mogą mieć bardzo negatywny wpływ na organizm ? Chodzi mi sytuacje którą miałem ostatnio tzn. w czwartek machałem hantlami i poszedłem biegać cały dzień praktycznie bez wpadek, jeżeli chodzi o diete a dzisiaj do obiadu jadłem normalnie a po obiedzie tj podwieczorek/kolacja zjadłem sporą dawkę węgli. Czy mogę w ten sposób jakoś rozregulować swój organizm ? Po prostu nie zawsze starcza mi chęci na ćwiczenia po dniu w szkole, który niekoniecznie jest udany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 43870
wg mnie miejsce czy siłownai czy dom to jeden Ch..
trening to trening, masz plan i jedziesz
co do diety, jesli masz słabości to staraj siegać sie produkty bez wegli, lub z ich minimalną ilością

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62152
Obyśmy tylko takie problemy mieli!!!Ja jak nie mogę zrobić zaplanowanego treningu w danym dniu,to go przenoszę na inny najbliższy termin.Odżywiam się w miarę zdrowo i nie trzymam się sztywno jadłospisu,nie jestem zawodowcem i muszę trzymać się sztywnych ram dotyczących treningu i odżywiania.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Taki plan jest ok, nie przemęczaj sie regeneracja też jest ważna !!..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1393
Od czerwca starałem się machać trochę hantlami w domu jak na razie, chodziłem na boks oraz dość nie regularnie biegałem. Straciłem kilka cm w pasie ( musiałem nowe dziurki dorabiać ) zauważyłem, że lekko powiększył mi się biceps oraz mam zarys tricepsu. Jestem przekonany, że jak bym utrzymał diete oraz wszystko robił regularnie efekty były by znacznie lepsze, ale i tak jest dobrze. Spora grupa osób mówi mi, że schudłem, ale ja i tak tego nie widzę, bo patrze na siebie przez pryzmat swojego grubego brzucha.
Ogólnie od maja jakoś schudłem dopiero 5-6 kg ale no jak mówiłem wcześniej nie ma co się dziwić przy moim dotychczasowym podejściu do wszelkich aspektów diety,ćwiczeń etc.

Teraz jest przerwa wakacyjna i zajęcia z boksem się skończyły i od dzisiaj idę pierwszy raz w życiu na siłownie ( na godzinę 18) . Pogadałem z Panem, który tam siedzi starszy Pan po 40 ze świetną sylwetką i muskulaturą po zapytaniu czy by mi pomógł poradzić sobie na siłowni powiedział, abym przyszedł i będziemy działać. Wyjaśnił mi kilka aspektów, jeżeli chodzi o redukcje, które już wiedziałem, ale i tak cieszę się, że będę miał jakieś wsparcie. Zobaczymy jak to jeszcze dzisiaj wszystko wyjdzie.

Jeżeli zacznę ćwiczyć na siłowni to 3x w tygodniu będzie ok ? pon,śro,pią oraz ewentualnie jeszcze niedziela, ale to bym musiał wymyślić jakiś "lekki" trening jakieś aeroby. Czy jako świeżak oprócz ręcznika powinienem coś jeszcze wziąć ?( oprócz stroju rzecz jasna ) o czym muszę jeszcze pamiętać idąc na pierwszy trening ?

W te dni wolne będę sobie biegał , będe się starał z godzinkę minimum ( obecnie biegałem max 40 min ) oraz co mam zrobić teraz z moimi sztangielkami ? Przed bieganiem mogę je użyć pomimo wcześniejszego treningu siłowego ?

Zmieniony przez - Lifeisgoood w dniu 2014-06-30 12:24:04
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ławka do ćwiczeń

Następny temat

Plan Treningowy w domowych warunkach - do korekty

WHEY premium