SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomoc w przygotowaniu planu treningowego na rzeźbę!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 636

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

20

Waga

84

Wzrost

181

Cel treningowy

Rzeźba

Staż treningowy na siłowni

rok

Uprawiane inne sporty

Bieganie, rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

Tak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8
Witam

Mam 20 lat, 181 cm, 84 kg. Chciałbym prosić o pomoc w ułożeniu planu treningowego na rzeźbę. Mam codzienny dostęp do osprzętu na siłowni. Chciałbym zacząć efektywny trening. Odżywiam się zdrowo: Kurczak, chleb żytni, jogurty, ryż, owoce i warzywa. Zależy mi na wyrzeźbieniu klatki piersiowej i kaloryfera.
Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne braki w danych potrzebnych do ułożenia planu uzupełnię po wcześniejszym poinformowaniu.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Same w sobie zdrowe produkty nie wystarczą do budowy masy mięśniowej. Niezwykle istotny jest bilans kcal w diecie oraz rozkład makroskładników, z resztą B/T/W to nie jedyny wyznacznik diety, trzeba również patrzeć na swój jadłospis pod kątem witamin i składników mineralnych. Trening na 'masie' czy redukcji niczym się nie różni, skoro chcesz zmienić swój cel, zacznij od fundamentu w tym sporcie ( żywienia ) gdybyś wrzucił zdjęcie można byłoby klarowniej się wypowiedzieć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8
1750 kcal dziennie ;) Przykładowy plan jedzenia:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8
Śniadanie: Musli z mlekiem, drugie śniadanie: Szejk proteinowy, Obiad: Tortilla domowa z kurczakiem, pomidorem, ogórkiem, Podwieczorek: Szejk proteinowy, Kolacja: sałatka owocowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 8
Masa mięśniowa jest, chodzi mi tylko i wyłącznie o ćwiczenia potrzebne na wyrzeźbienie brzucha i klatki piersiowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
To zbyt mała wartość energetyczna, nie ucinaj tak drastycznie kcal. Taki sposób odżywiania może wpłynąć negatywnie na przemianę materii, waga spadnie, owszem, ale będzie to w głównej mierze woda i mięśnie. To nie dział Odżywianie.

Przeczytaj mój pierwszy post. Nie 'wyrzeźbisz' mięśnia poprzez cudowne ćwiczenia czy też ilość powtórzeń.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2014-03-07 17:56:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening do oceny, prawie gotowy

Następny temat

28BF cel 18BF

WHEY premium