SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pomóżcie !! !!

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1738

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1240 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8095
Ludzie tyle tego szukałem o nic :/ Jakie są zasady do MMA, UFC, K-1 itp.Bo zauwazyłem ze w UFC to no wszystko mozna robić. K-1 to tak jak Tajski Boks ( wydaje mi sie ) ale MMA to nie mam pojecia. I podajcie mi jeszce inne style i zasady :) Dzieki NarQa

"Gdy Ty Sie Op*****lasz Ktos Inny Trenuje By Skopac Ci Dupe"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1435 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7041
To Jarząbek nic Ci nie wysłał?

Ale po krótce wygląda to następująco:

UFC: Walka zaczyna się w stójce. Można kopać i uderzać (zarówno pięściami, kolanami jak i łokciami) w głowę, korpus i nogi. Nie wolno w jaja i szyję. Walka oczywiście może przenieść się do parteru i wtedy już nie można walić kolanami. W ogóle zresztą nie wolno tam kopać leżącego (można z pięści). Można skończyć przeciwnika dowolnym duszeniem, dowolną dźwignią (również taką na kręgosłup) bądź po prostu obiciem go. Można w parterze też walić łokciami. Walka może więc skończyć się przez KO, TKO, poddanie, decyzję sędziowską, albo przez przerwanie przez lekarza, sędziego albo narożnik (przez rzucenie ręcznika - tak jak w boksie). Walczy się 3 rundy po 5 minut, chyba, że jest to walka mistrzowska - wtedy 5 rund po 5 minut. Na pewno o czymś zapomniałem, ale to się dopytasz jeszcze.

PRIDE: Różnice z UFC są następujące - oczywiście walczy się w innym otoczeniu (w UFC w klatce, w PRIDE w ringu). Ponadto w PRIDE wolno uderzać leżącego zarówno z kolana jak i z kopa, ale tylko w głowę! Nie ma za to uderzeń łokciami - w stójce w ogóle, a w parterze wolno je stosować tylko na korpus. Najczęściej walczy się 3 rundy - 10 + 5 + 5 minut. Reszta taka sama jeśli niczego nie pominąłem.

K-1: To jest zupełnie co innego. Jest to organizacja, w której walczą najlepsi "strikerzy", czyli goście od stójki. Nie ma tam w ogóle walki w parterze!!! W stójce wolno kopać w nogi, korpus i głowę (nie można w jaja oczywiście). Uderzać można z nogi, kolana, bądź pięścami. Łokcie są zabronione (to jest główna różnica między K-1 a Muay Thai). Najczęściej walczy się 3 rundy po 3 minuty. Wybrać można przez KO, TKO, 3 nokdauny, decyzję sędziowską, przerwanie przez sędziego lub narożnik...oczywiście również zawodnik może się po prostu poddać (tak jak to ostatnio zrobił w żenujący sposób Ray Mercer, były znany bokser w walce z Bonjaskym).

Aaa...walki UFC niemal zawsze toczą się w USA, K-1 i PRIDE to zaś organizacje japońskie.

Jak mówię - na pewno coś pominąłem, ale to wystarczy zapytać i odpowiedź na pewno uzyskasz, ode mnie albo kogokolwiek innego tu na forum. Mam nadzieję, że pomogłem w dostateczny sposób
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1435 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7041
Jeszcze tak spojrzałem na to co napisałeś i poczułem, że tak ogólnikowo należałoby jeszce parę spraw wyjaśnić:

MMA to skrót od Mixed Martial Arts, czyli mieszane sztuki walk. Chodzi o to, że spotykają się goście, którzy jako swój styl bazowy mają np. judo, zapasy, karate, kickboxing, Brazylijskie Jiu-Jitsu itd. I takie było zamierzenie na początku. Spotykali się wyłącznie ludzie, którzy znali się na jednej dyscyplinie. Wszystko oczywiście po to, by sprawdzić, która jest najlepsza. I okazało się, że jako czysty styl to najlepsze jest Brazylijskie Jiu-Jitsu - styl, który wymyśliła rodzina Gracie. Jej przedstawiciel - Royce Gracie wygrał pierwsze zawody UFC w roku 1993. Następne zresztą też. Zresztą ta rodzina jest w świecie MMA legendarna i miała bardzo wielu przedstawicieli (jeszcze nie raz usłyszysz o takich typach jak Renzo, Royce, Royler, Ryan a szczególnie Rickson ). Więc nie można powiedzieć: "czym różni się MMA od UFC", bo UFC to po prostu turniej MMA, turniej mieszanych sztuk walk.

Drugą najważniejszą organizacją MMA, w tej chwili bodaj najlepszą (choć wciąż trwają spory) jest PRIDE. Powstała w 1997, wciąż działa i ma się świetnie. Poza tym były/są jeszcze takie organizacje jak Pancrase (bardzo ważna w pierwszej połowie lat 90-tych), RINGS, KOTC, ROTR, Shooto i inne. W każdej są nieco inne zasady. Ale największe i najważniejsze są PRIDE i UFC.

Co zaś tyczy sie K-1 to już mówiłem, że jest to organizacja wyłącznie skupiająca uderzaczy. Też powstała w 1993, podobnie jak UFC i Pancrase. Szczegóły znajdziesz w wielu źródłach, tutaj na sfd i na innych stronach.

Wiele się dowiesz ze stron takich jak:

www.sherdog.com
www.subfighter.com
www.pridefc.com
www.ufc.tv
www.k-1fans.com
www.k-1usa.net

Jest jeszcze parę innych, ale te powinny na razie spokojnie wystarczyć. No i nie zapominaj oczywiście o www.sfd.pl 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1240 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8095
Kilbian juz kurde drógi raz mi dzisiaj pomogłeś :) Jestes naprawde świetnym ziomalem :)Kurde wyjaśniłeś mi to w 100% :)nie noi nie mam słów :) Dzieki bardzo :) Szkoda ze nie moge ci soga posłać :( ale zato jesteś moim mentorem :D hehe Dzieki jeszcze raz :) PaPaPa

"Gdy Ty Sie Op*****lasz Ktos Inny Trenuje By Skopac Ci Dupe"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 391 Napisanych postów 3444 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 18326
O ja ******le.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 32 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 205
lol ; o

wszytsko o silvie... and pride

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1609 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12461
Wysłałem zasady K-1 UFC i PRIDE FC.Ale chciał aby ktoś to przeanalizował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
chyba tylko popatrzył, powiedział bezradnie "kurde" i poprosił tutaj o łopatologiczne wyjasnienie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Michael McDonald - profil

Następny temat

Walki Nastuli

WHEY premium