SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podsumowanie - mile widziana pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1152

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 284 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8686
Tak więc po wielu przeczytanych artykułach, dalej nie mogę się zdecydować, jakim planem ćwiczyć. Ćwiczę 2 miesiąc na siłowni, do tej pory ćwiczyłem ' własnym planem' treningowym, przyzwyczajałem mięśnie do wysiłku itd. Zamierzam już na poważnie wziąć się za trening. Do dyspozycji mam 4 dni w tygodniu, które chciałbym maxymalnie wykorzystać. Moim celem jest czysta masa mięśniowa.
Ważę 65 kg. ( ciężko mi o masę, wywnioskowali, iż jestem ektomorfikiem), zarzucę zdjęciem, może to w jakiś sposób pomoże



Obwód bicepsa 34 cm - mierzone przed treningiem.


Czy split to dobre rozwiązanie ? znalazłem gotowy plan, który nawet mi pasuje.

A: klatka, barki, tricepsy.

Wyciskanie sztangi płasko 3s
wyciskanie sztangielek skos w górę 2s
rozpiętki 2s

wyciskanie sztangielek siedząc 3s
unoszenie sztangielek w opadzie 2s

wyciskanie francuskie sztangi siedząc 3s.

B: nogi, plecy, bicepsy.

przysiad ze sztangą 3s
przysiad wykroczny 2s
uginanie leząc 2s
wspięcia na palce 3s do maxa

Podciąganie na drążku szerokim nachwytem 3s do maxa
wiosło sztangą podchwytem 2s
MC 3s

uginanie ramion ze sztangą 3s

Teraz sprawa tak zwanego progersu ( czy jak Wy to nazywacie), do tej pory np. na biceps robiłem 3 serie, 1 seria- 12 powtórzeń, 2 seria 10 powtórzeń, 3 seria 8 powtórzeń ( ze stopniowo zwiększonym ciężarem). Taka sama zasada obowiązuje w splicie ? Czytałem wiele wypowiedzi osób, które się znają i im więcej czytam, tym większy mam mętlik w głowie. Jeden pisze, aby zwiększać ciężar z serii na serie i jednocześnie zmniejszać powtórzenia, zaś inny pisze, żeby stosować taką samą ilość powtórzeń, jak i obciążenie, a dopiero w następnym tygodniu zwiększyć obciążenie.

Mam nadzieję, że ktoś przeczyta to całe i mi pomoże, z góry dziękuję.

Zmieniony przez - stola_93 w dniu 2010-01-12 22:38:09

Zmieniony przez - stola_93 w dniu 2010-01-12 22:38:30
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 356 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1912
NIE POLECAM!! fatalny plan. w tym wieku nie jesteś w stanie porzadnie na mase zrobić nóg i pleców. zbyt dużepartie.

Życie jest za krótkie, żeby być małym...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 356 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1912
Progres ok. Plan jest zły.
Spróbuj taki.
Klatka+ biceps
nogi
barki + brzuch
plecy+ triceps

dobierz do tego ćw. ja Ci to skoryguje.

Życie jest za krótkie, żeby być małym...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 284 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8686
Teraz to już kompletnie mam mętlik w głowie, niedawno ktoś mi napisał, abym ćwiczył splitem ułożonym przez pewnego użytkownika. Nikt nie jest w stanie mi pomóc ? SpalamTo, skoro masz szeroki zakres wiedzy na ten temat, to mógłbyś wkleić mi gotowy plan na masę na mój wiek ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 356 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1912
Nawet split największej gwiazdy może być dla CIebie zły. zawsze układaj sobie sam. NIe zrobię tego za Ciebie plan musisz ułożyć am by się uczyć. ja CI mogę skorygoać. pewną wskazówkę już dostałeś.i mała rada. nigdy nie rób dużych parti z dużymi. i nei rób pleców z bicepsem chyba,ze masz urodzaj:)

Życie jest za krótkie, żeby być małym...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 356 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1912
Z drugiej strony patrząc na Twój wiek, doświadczenie i obciążenie na tych treningach gdybyś go robił przez krótszy okres na zaszkodziłby CI .ale i tak musiałby być lekko zmodyfikowany. tricepsy zamień z bicepsem i do bicepsudorzuć naprzemienne uginanie ze sztangielkami. zpleców wyrzuć MC i rób skłony "dzień dobry" na ławce rzymskiej. Progres ok. taki plan rób przez miesiąc i potem się go zmienie zależnie od efektu. troszkę ze złego konta na niego spojrzałem na poczatku. Możesz dużo z niego wyciągnąć.jak bd. miał problemy to pisz do mnie ;)

Zmieniony przez - SpalamTo w dniu 2010-01-12 23:13:28

Życie jest za krótkie, żeby być małym...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 284 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8686
Ok, dziękuję za rady. Jeszcze bardziej bym się cieszył, jakby jeszcze ktoś podważył Twoje zdanie, ponieważ chce w końcu zacząć ćwiczyć już z dobrym planem. Jeszcze krótkie pytanie, dlaczego nie mogę wykonywać martwego ciągu ? jestem na to za młody ?
Tak czy siak, zrobię tak jak mówisz, będę wykonywał ćwiczenie 'dzień dobry'. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 356 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1912
bez sensu.Nie ma podziału. trzeba umieć go robić,mieć dobrą technike. Więc na razie skłony wystarczą. Jeśli masz kogoś, kto pokaże Ci jak wykonywać MC to ok. Jeśli chodzi o wzrost to jest mit. Małe ciężary Ci go nie zablokują.

Życie jest za krótkie, żeby być małym...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proszę o rady oraz wskazówki co powinienem zmienić.

Następny temat

Pytania Od Początkującego:)

WHEY premium