SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podstawy układania diety

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 406134

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Usunięty przez domer za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 496 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 21735
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
napisz w temacie 'tutaj poprawisz swoją diete'
...
Napisał(a)
Usunięty przez domer za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 131
...
Napisał(a)
Usunięty przez domer za pkt 4 regulaminu
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 519
Bardzo dobry artykul. Bardzo mi pomogl w ulozeniu diety. Dzieki. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 248
Po przeczytaniu artykułu mam podstawowe wiadomości do ułożenia sobie prawidłowej diety. Dziękuję bardzo. Także daję SOG'a.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 143
Zaznaczę iż jestem nowa w te klocki i zaczelam sie bawic w diete w sumie wczoraj. Przeczytalam dokladnie artukul i mam mnostwo pytan,ale zeby nie bylo gradobicia zaczne moze od poczatku i byc moze juz gdzies znajduja sie wzmianki na dany temat. Pierwsza sprawa - Tran badz oliwa z liwek wchodzi w gre - w jakich ilosciach nalezy ja spozywac?lyzka stolowa,mala lyzeczka?tran w kapsulkach czy moze po prostu wystarczy lyzka oliwy?

z rogalem na buzi mknąć do przodu chcę:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
To wynika po prostu z twojego zapotrzebowania, nie ma jednej dawki dla wszystkich,tak jak wszyscy nie mają takiego samego zapotrzebowania energetycznego, proste Jak obliczysz zapotrzebowanie i ustalisz podział makroskładników,wtedy ci wyjdzie ile ma być tej oliwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 52 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 143
a mozesz mi powiedziec jak sie oblicza zapotrzebowanie. tzn na jakiej podstawie?

z rogalem na buzi mknąć do przodu chcę:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1399 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8961
https://www.sfd.pl/Dieta_-_ułóż_sam_a_-t315296.html

Chociażby na podstawie tych wzorów, wystarczy jak skorzystasz z tego łatwiejszego. Później robisz podział makroskładników czyli np. 2,2g białka na kg masy ciała, 1g tłuszczu/kg, a resztę zaporzebowania realizujesz z węglowodanów. Dalej układasz jadłospis oczywiście uwzględniając odpowiednie produkty i ich rozkład w ciągu dnia no i tak ci wyjdzie ile tej oliwy, ale z mojego doświadczenia,nie musisz aż tak skrupulatnie co do mililitra tego obliczać. Jeśli do tych posiłków,w których tłuszcz powinien się znaleźć (czyli wszystkie poza okołotreningowymi)dodasz łyżkę oliwy, czy po prostu polejesz oliwą warzywa, to prawdopodobnie będzie odpowiednia ilość, szklankami nie masz jej pić

I pamiętaj też o innych źródłach zdrowego tłuszczu takich jak właśnie tran, olej lniany, różne orzechy i nasiona, ryby itd. Stawiaj na różnorodność. Jeden produkt nie jest w stanie zapewnić nam wszystkich niezbędnych składników. Uważam że trzeba brać pod uwagę fakt, iż tak naprawdę w rozmaitych produktach są też związki, których jeszcze nie znamy, a które też są nam potrzebne. Dlatego tylko jedząc różnorodnie możemy ich wszystkich dostarczyć niejako w ciemno.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brak diety

Następny temat

Nadmiar białka

WHEY premium