SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podstawy diety paleo.

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 55143

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 112 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2179
jaja to nabiał?
od czerwca 'jestem na diecie' w stylu paleo i moje sniadanie sklada sie z 8-10 jaj zreszta tlustego mleka tez sobie nie odmawiam, zamiast kawy pije sobie kakao z zimnym mlekiem, pycha. No i swietnie chlodzi w upalne dni.

Zmieniony przez - Vogelmann w dniu 2012-08-22 10:58:23

"All I know is the choices we make dictate the life we lead"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1173 Wiek 38 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10582
Vogelmann
jaja to nabiał?


patrz poprzednia strona

Vogelmann
zreszta tlustego mleka tez sobie nie odmawiam, zamiast kawy pije sobie kakao z zimnym mlekiem, pycha.


albo jesteś na paleo i unikasz nabiału, albo pijesz mleko, więc wtedy nie pisz, że odżywiasz się w ten sposób, bo wcale tego nie robisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Dokładnie, a po drugie nie polecam łączyć kakała z mlekiem, jesli zależy Ci na jego wartościach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 112 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2179
w takim razie moja dieta jest paleopodobna jest prawdopodobnie bardziej tłusta niż oryginał

czemu nie łączyć kakaa z mlekiem? jest to mleko 3,5%, niegotowane, nie dodaję też żadnego cukru; i jeśli nie z mlekiem, to z czym można łączyć?

Zmieniony przez - Vogelmann w dniu 2012-08-22 16:15:18

"All I know is the choices we make dictate the life we lead"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
Najlepiej z niczym, a jeśli juz to z zimną wodą. Z mlekiem dlatego nie, że kakao w kontakcie z mlekiem traci większość swoich, zresztą bardzo bogatych, wartosci odżywczych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 274 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 113725
Az, zimna wode only? Bo takie na cieplej wodzie z chilli/imbirem/kardamonem/cynamonem jest fajne :p na zimnej to juz by bylo dosc huyowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 180 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4491
http://rawfoods.pl/index.php/sklep/superfoods/raw-ekologiczne-kruszone-ziarna-kakao1/ - ja wrzucam to do sheików, działa lepiej niż zgrzewka red bulla
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Dobry, może niekoniecznie dobrze trafiłem z dzialem, ale wydaje mi się, że tutaj jest szansa na dość szybką i rzeczową odpowiedź, otóż:

Czytając książkę Gawęckiego, natknąłem się na akapit, w którym to autor, jako powód ograniczenia podrobów podaje dużą zawartość kwasów nukleinowych - oczywiście pomijam inne kwestie, jak chociażby tą związana z cholesterolem - i zastanawiam się dlaczego?

Szukałem trochę i jedyne co znalazłem, to informacje jakoby kwasy nukleinowe mogły być ogniskiem zakażenia wirusowego, co akurat nie wiedziec czemu mnie nie przekonuje, moze chociazby z racji zrodla tych informacji.

Ktoś, coś wie na ten temat? Byc może pytanie jest błache, ale nie znalazlem uzasadnienia

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja się spotykałem jedynie z informacjami by grzybów nie dawać dzieciom ze względu na to, iż zawierają duże ilości kwasów nukleinowych, a niemowlaki mają dość duża przepuszczalność jelitową.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Znalazłem wczoraj jeszcze informacje odnośnie domniemanego związku wysokiego spożycia kwasu nukleinowego ze skazą moczanową. A raczej wpływie tego pierwszego, a możliwe wystąpienie, lub pogłębienie tego drugiego

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dlaczego właśnie dieta paleo?

Następny temat

„Dieta paleo” w XXI wieku.

WHEY premium