SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podstawy diety paleo.

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 55141

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ale z tym akurat trzeba walczyć. Młoda społeczność jest rzeczywiście zapatrzona w komputer i skala trudności jest większa niż 30 lat temu. Jak miałem 10-15 lat, w domu był jeden telewizor, nie było komputera, więc rozrywek wszyscy szukali na boisku a nie przed szklanym pudłem czy komputerem. Tu akurat uważam, że należy zmieniać świat na tyle, ile się da. Wprowadzenie na zajęciach fizycznych choćby podstaw takiego crossfitu można podciągnąć pod zajęcia ogólnorozwojowe, tak jak było 30 lat temu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 166 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6281
Aktualnie w każdej (nie tylko sportowej)szkole można wprowadzić Crossfit w ramach zajeć fakultatywnych z w-f. Taką możliwość daje nowa podstawa programowa wychowania fizycznego w szkołach w myśl której część zajęć jest prowadzona w ramach zajęć fakultatywnych, czyli do wyboru przez ucznia, w zależności od zainteresowań. Zajęcia te są obowiązkowe.

Jeżeli nauczyciel w-f jest zorientowany w temacie Crossfit'u to nie ma żadnych przeciwskazań by uruchomić taki fakultet jak CROSSFIT.

Jedynym problemem może być znalezienie chętnych na tego typu zajęcia, chociaż myślę że po przeprowadzeniu kilku zajęć pokazowych/wprowadzających udało by się zainteresować młodzież crossfitem i z powodzeniem można by prowadzić takie zajęcia w gimnazjach i szkołach średnich :)

A sama idea crossfitu idealnie wpasowuje się w cele i zadania jakie stawiane są wychowaniu fizycznemu w szkołach.

Mało tego, bardziej ambitni nauczyciele w-f mogą włączyć crossfit do autorskiego programu realizacji wychowania fizycznego w szkole w,której pracują!

Zmieniony przez - FilipDlu w dniu 2012-05-01 13:02:20

Zmieniony przez - FilipDlu w dniu 2012-05-01 13:04:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Filip! Genialnie podsumowałeś czym jest CrossFit
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Filip - fajnie byłoby gdyby owa możliwość została wykorzystana w praktycy na szerszą skalę.

Morales - zgadza się, istnieje wyraźna potrzeba aktywizacji dzieci i młodzieży i uświadamiania i mobilizacji osób dorosłych mogących wpłynąć na to by możliwości, o których wspomniał powyżej Filip były w praktyce wykorzystywane.

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2012-05-01 14:43:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 112 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4948
a czym tak naprawdę ta dieta różni się od low carb?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
tym, że nie musi być low carb
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
znamienny jest też brak nabiału w tej diecie bądź stosunkowo niewielki jego udział.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lubię inne podejście do dietetyki niż klasyczne, tym bardziej oparte na obserwacjach i badaniach. Dieta paleo dla zwykłego zjadacza chleba to spory skok jakościowy, jeżeli chodzi o spożywane pokarmy.

Ludzie, którzy zajmują się kulturystyką od wielu lat wiedzą o wielu zaleznościach, którymi cechuje się ta dieta i może wydawać się im znajoma.

Nie zmienia to faktu, że na pewno jest korzystna dla organizmu i zdrowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1419 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
W zasadzie pewne elementy idei paleo (nie koniecznie w takim jak tutaj proponuję wydaniu) zaszczepione zostały w kulturystyce już dawno. Zwłaszcza kulturystyka naturalne jest z nim wyraźnie powiązana. Koncepcja "paleo" stanowi inspirację do wspólcześnie "modnych" opracować topowych, kulturystycznych guru.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 774 Napisanych postów 16448 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 169363
tomcichy
a czym tak naprawdę ta dieta różni się od low carb?


faftaq
tym, że nie musi być low carb


No i przede wszystkim tym, że LC nie musi wcale składać się ze zdrowej, nisko przetworzonej żywności i tak, jak pisze Tadziu, eliminacja nabiału robi tu ogromną różnicę. Dla mnie np. będzie to największe wyzwanie...

Jak nie miałem czasu na przygotowanie posiłku, to kupowałem 0,5kg pomidorów, 2x125g mozzarelli, zalewałem oliwą i posiłek LC gotowy, a tu lipa, trzeba się bardziej naprawcować, żeby skomponować odpowiedni posiłek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dlaczego właśnie dieta paleo?

Następny temat

„Dieta paleo” w XXI wieku.

WHEY premium