SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Podpowiedź przy ułożeniu planu trójbojowego...

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1505

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 128
NICK: Artur987654
PŁEĆ: M
WIEK: 28 lat
WZROST: 182 cm
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: 2 lata

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 98 kg


****POMIARY SIŁOWE****************************************

PRZYSIAD TYLNI: [cięzar X powtórzenia] - 170 kg x 1 p
MARTWY CIĄG: [cięzar X powtórzenia] - 170 kg x 1 p
WYCISK SZTANGI NA ŁAWCE POZIOMEJ: [cięzar X powtórzenia] - 110 kg x 1 p
WIOSŁOWANIE SZTANGĄ : [cięzar X powtórzenia] - 100 kg x 6 p
WYCISK SZTANGI NAD GŁOWĄ : [cięzar X powtórzenia] - brak danych

****CEL*************************************************

INTERESUJE MNIE MEZOCYKL [np. 2-3-4 cykle 4 tygodniowe] : 1 rok

SIŁA / GĘSTOŚĆ

INTERESUJE MNIE CZAS TRWANIA W TYGODNIACH :

POPRZEDNIO ROBIŁEM [CO I JAK DŁUGO] : Split : Nogi + prostowniki / klatka +plecy/ barki +biceps+triceps 1,5 roku

****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: Nie
PRZEBYTE KONTUZJE: Nie
ALERGIE: Nie
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: TAK

INNE DODATKI DO OPCJI KTÓRA WYBRAŁEŚ:

****DIETA*************************************************

JAKĄ DIETE STOSOWAŁES W POPRZEDNIM MEZOCYKLU: Dużo i konkretnie


JAKĄ DIETE PLANUJESZ W NOWYM MEZOCYKLU: Jeszce więcej i konkretnie


****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ DOPING/PROHORMONY: nie
CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSUJESZ SPALACZE/POBUDZACZE: 7 filiżanek kawy dziennie


Witam forumowiczów !

Jak wyżej ...ostatnie 1,5 roku trenowałem... nazwijmy to ,,kulturystycznie,, jednakże postanowiłem zmienić nieco system treningowy na bardziej trójbojowy tzn. interesuję mnie poprawienie/maksymalizacja wyników( siły) w takich bojach jak MC, Przysiad , WL , Podciąganie, Wiosłowanie. W tym celu ułożyłem taki oto plan treningowy który wygląda następująco:

Założenia :

- 3 razy w tyg.
- trening na antagonistyczne partie
- podział na góra/dół
-4 zestawy : ABCD przy czym po każdym zestawie 2 dni przerwy
- powtórzenia 7/5/3 Rampa : przy czy tydz. nr 1 wszystko po 7 pow. tydz. nr 2 wszystko po 5 pow. tydz. nr 3 wszystko po 3 pow i od nowa..
-
Trening:

A
1. Przysiad ATG
2. RDL
3. Wypychanie nóg na suwnicy skośnej
4. Spięcia

B
1. Podciąganie szeroko
2. WL poziom
3. Wyciskanie Stojąc
- Uginanie ramion ze sztangą

C
1. Przysiad przedni
2. MC sumo
3. Przysiady na suwnicy skośnej
4. Unoszenie nóg w zwisie

D
1. Push press
2. Wiosło
3. WL skos góra
- pompki na poręczach

Proszę o ewentualne poprawki / sugestie / ocenę /

Z góry dziękuję!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 154 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9231
Tak się składa, że parę dobrych lat temu ćwiczyłem pod trójbój. Rozkład jazdy bazował na dwóch zestawach A i B. Przy czym treningi odbywały się 4 dni w tygodniu. A dla poniedziałku i czwartku, zaś B dla wtorku i piątku. W czwartki i piątki zestawy się różniły, gdy np. w pon robiło się siady, to w piątek ich nie było, a w ich miejsce dawało się suwnicę lub hackmaszynę. Szło pięknie, ale nie ława, tam zawsze zaliczałem spadki, po jakimś czasie. Ale ważnym czynnikiem było to, że nie pracowałem. Tylko treningi spanie i jedzenie.


Zmieniony przez - czosnecki w dniu 2015-12-30 17:27:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 154 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 9231
W treningu B. bym dał podciąganie szerokie na koniec przed biceps. Druga rzecz za mało "asyst" do WL.



Zmieniony przez - czosnecki w dniu 2015-12-25 13:00:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347438
Nie potrzebujesz przy swoich wynikach podejścia stricte siłowego Ale jeśli sie uparłeś to zajrzyj do działu "Trójbój".

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tak, a po co Ci ta maksymalizacja sily? jeśli nastawiasz się stricte pod trójbój to ok... jeśli nie do końca to z treningu -powiedzmy- nadal kulturystycznego możesz jeszcze sporo siły zyskać... może jest tak, że po prostu zacząłeś się niecierpliwić...?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 128
1. Nie mam w planach startów w trójboju bądź jakichkolwiek zawodach jakiejlkolwiek rangi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
więc stricte trójbojowego bym nie szukał, przynajmniej narazie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 128
1. Nie mam w planach startów w trójboju bądź jakichkolwiek zawodach jakiejkolwiek rangi 2. Nie ukrywam ,że tym schematem , którym trenuję do tej pory jeszcze bym ,,coś,, zyskał
3. Tak. Zacząłem się niecierpliwić ponieważ uważam, że wyniki nie powalają i mogłyby być znacznie lepsze
4. Na te moment. Nie interesuje mnie sylwetka tudzież ,,nadmierne spompowanie,, Zależy mi w szczególności na sile z priorytetem Przysiad i Martwy ciąg


Wracając do meritum: czy plan wymaga korekty?

Ps

Zdaję sobię sprawę, że należy sprawdzić na samym sobie i odnotować efekty


Zmieniony przez - Artur987654 w dniu 2015-12-26 21:08:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
nie jest tak żle jak sobie przedstawiasz, trenujesz bowiem dopiero dwa lata... wszystko wymaga czasu i systematyczności, jeśli ten plan -jak piszesz- się sprawdza to ok, tylko nbie robiłbym dwudniowej przerwy po skończeniu ałości od A do D lecz po dwóch robiłbym dzień przerwy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 128
hmmm.....

Nie wiem czy się do końca rozumiemy...

W siłownie bawię się około 4 lat , regularne nie przerwane treningi około 1,5 roku

Trening który teraz wykonuję sprawdza się owszem, jest świetny siłowo/masowo. Chciałbym zmienić na ten z pierwszego posta, układałem go sam osobiście a,że doświadczenia w trójboju nie mam ,pytam o korektę..

kolejność orientacyjnie bedzie taka A WW B W C WW D WW ITD.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
tutaj znowu raczej masz za dlugi okresy przerw- myslę, ze bez kombinowania zbytniego zmieść to w tygodniu i po sprawie, w tym planie na pewno wyrzuciłbym przysiad na suwnicy, w zamian jako ćwiczenie uzupełniające mógłbyś dać np. przysiad bułgarski itp...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 128
na te chwile nie dam rady trenować więcej niż 3 dni w tygodniu

do przysiadu bułgarskiego jakoś przekonania nie mam aczkolwiek zastanowię się nad tym

reszta ok?

przejrzę jeszcze wnikliwie dział trójbój w poszukiwaniu optymalnego rozwiązania
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ocena treningu

Następny temat

FBW a niektóre ćwiczenia...

WHEY premium