SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1945

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 647 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24355
Ćwicze na siłowni od 3 miesięcy. Teraz kupiłem sobie rękawice Dragon Do MMA
Mógłby mi ktoś powiedzieć jak trenować Uderzanie,Garde,Psychike (bo z tym jest problem) oraz szybkość jakie ćwiczenia wykonywać z góry dziękuję
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1522 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11164
No właśnie o to co napisałeś teraz pod moim nickiem chodziło. Czasami trzeba kilka razy przeczytać post by znaleźć taki wiele zmieniający "błąd".

Szkoda, że nie ma bezlimitowej edycji postu. :(.

Btw. Ja też wyciskam nieskończoność i cały czas progres jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 647 Wiek 44 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24355
Chodzi mi o to że jak sparuje się z kumplami to mam pietra żeby bić a jak się przełamię to gubię gardę gdy leci na mnie kilka kopów i kombinacja ciosów rękami
Mam też niezbyt mocne uderzenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 3602 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 38012
zapisz sie do jakiegos klubu.
Tam sie nauczysz jak uderzac i trzymac garde
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 166 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2033
Samemu się trudno nauczyć. Zapisz się do jakiegoś klubu, albo ewentualnie słuchaj się rad starszego kolegi który ma jakiś staż w tym. Samemu tylko złych nawyków się nabawisz :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270714
kwestia nawyku.
ale zeby pewne nawyki nabyć trzeba je gdzieś wytrenować
a żeby wytrenować musi Cię ich nauczyć ktoś,kto sazm je dobrze opanował(a nie jakiś kolega co se z miesiac czy dwa na coś pochodził)

wiec jak widzisz bez zapisania się do klubu nie zajdziesz daleko.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1522 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11164
Naucz się podstawowych technik i ćwicz. Na gardę fajnie działa "obijanie" - Pełna ochrona i tylko stoisz i parujesz ciosy przeciwnika. Zrobić gardę to jedno ale nauczyć się przyjąć cios to drugie. Najpierw lajtowe słabsze ciosy ale łapy i tak będą ci chodziły jak szalone.
SW na treningu to wg. mnie małe postępy zrobisz. Ważna jest systematyczna nauka w domu, walka z cieniem i takie duperele jak bieganie, rozciąganie i wiele innych "głupot".

Warto też obejrzeć art. trening siłowy w boksie. Fajne filmy, szczególnie pierwszy od 6 do 11 minuty. Ale to trener ciebie nauczy wszystkiego... O ile trafisz na dobrego.

Tylko niemyśl, że każdemu lepszemu nawalisz po roku treningu:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 102 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1220
To co piszesz nie jest najważniejsze, większość ludzi własnie na takie coś nie ma czasu, lepiej poświęcic 1,5 h na sali gimnastycznej pod okiem trenera z 2,3 razy w tygodniu. Najważniejsze są sparingi z różnymi przeciwnikami(trenującymi oczywiście).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
mikadorus - Ale bzdury wypisujesz... Mniejsze postępy na treningu niż ćwicząc w domu walkę z cieniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1522 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11164
D0l4r99 - nie bzdury. Źle zrozumiałeś, Ale 3h treningu w tyg to raczej mało i własne ćwiczenie tego co jest na treningu daje lepsze rezultaty niż tylko sam trening. Przynajmniej ja w bdg się zawiodłem, że większość daje trening może z 1,5h 2x w tyg. z czego 30min to rozgrzewka, potem jakieś bieganie i może 40 min na ćwiczenie. Dlatego wolę domówki + trener z grupą do 1-10 osób.
Zresztą jakbym miał chęć na kłótnie.
Jak chcesz to napisz do moda, bo powinno być " SW na SAMYM t.." i niech to zmieni.


Ps. co to za wyraz w nawiasie na emotce? Bo ten na K. o którym myślę ma 5 liter.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Daje rezultaty w postaci złych nawyków, co najwyżej. Jak ktoś ma potrzebę robić formę, to może ćwiczyć równie dobrze np. 12 godzin w tygodniu bądź więcej. Skoro tak narzekasz, to może napiszesz co trenowałeś i w jakiej sekcji. Zresztą to nie wina sekcji, bo równie dobrze mógłbyś chodzić np. na kilka grup albo kilka sekcji i obstawić sobie 3 godziny treningu dziennie przez cały tydzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1522 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11164
Zależy kogo masz pod ręką by oduczył złych nawyków.- nie ćwiczę sam tylko z grupką kumpli z pracy i studów. Staż może niezbyt wielki bo któryś chyba właśnie 5-ty rok zaczyna w boksie ale jak nie jesteśmy pewni to na treningu dopytanie.

Boks - półtora roku ( sparingi przerwane od marca z powodu kupna aparatu na szczękę ;/) Jak ktoś wie czy można dostać jakieś specjalne ochrony przy takich drutach to proszę o wiadomość.

Samoobrona od 1 liceum do 3 bo była prowadzona w ramach "promocji sportu w szkołach". - w sumie same chwytane + dźwignie i podstawy. Ale za duża grupa.
Teraz myślę nad jakimś Aikido w czasie czekania aż mi druty z zębów ściągną.

No i dzień u jakiegoś pajaca trenowałem co chciał 80zł miesięcznie i gadał, że na miesto nocą pójdziemy i będziemy naprawdę się uczyć się bić. Tzn.tak do całej grupy. Oferta była z Internetu ale pewnie ktoś już miał z taką grupką w okolich kanału bydgoskiego przyjemość.

Dobra dosyć
- idę na siłownie bo dziś jest dzień Nóg.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kontuzja w trakcie walki a 'no contest'

Następny temat

Otwarte seminarium Silat Suffian Bela Diri 30 kwietnia- 1 maja 2011

WHEY premium