SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek odtłuszczania i spadek masy mięśniowej.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1126

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

24

Waga

90

Wzrost

186

Cel treningowy

Redukcja tkanki tłuszczowej i rozbudowa mięśni

Staż treningowy na siłowni

1 miesiąc

Uprawiane inne sporty

Dawno temu biegi i jazda na rowerze

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full

Dieta

1600 kcl

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Raczej nie

Zażywane suplementy

Czekam na zaówione BCAA Xplode Olimp orac Hi Tec Anabol Protein

Ostatnio przerabiany plan

Areoby i trening obwodowy

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nie robiłem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17
Witam, na forum co prawda jestem nowy ale już od jakiegoś czasu korzystam z Waszych porad. Moja przygoda z siłownią zaczęła się dokładnie równy miesiąc temu czyli 28 lutego, a postanowiłem głównie uczęszczać na siłownię aby zgubić nadwagę, co prawda nie wyglądam na grubego człowieka ale jednak brzuch był spory na początku teraz mam już 5 dziurek na pasku mniej. Najgorsze jest to, że przed studiami czyli 3 lata temu ważyłem 82 kg a na studiach moja waga dochodziła do 105 kg przy wzroście 186 cm. Od pewnego czasu jestem na diecie i mam obcięte kalorie, gdzie jem ich dziennie około 1600 kcl, białko 1.9g/1kg. Aktualnie ważę już 90 kg z hakiem. Postanowiłem jednak zacząć ćwiczyć siłowo aby się w pewnym stopniu rozbudować i robię trening obwodowy 15 powtórzeń po 3 serie (tak mi radził trener) a od następnej sesji mam sobie zmniejszyć od 10 do 12 powtórzeń ale zwiększyć ciężar na maszynach aby ostatnie dwa powtórzenia były dla mnie wyczerpując i tutaj moje pytanie dalej robić obwód czy może już split? Dodatkowo wspomnę, że robię 3 razy w tygodniu obwód oraz 2 lub 3 razy areoby gdzie według maszyn spalam mniej więcej takie ilości kcl:
-Orbitrek 25 minut lvl 19/20: 450 kcl
-Bieżnia trucht lvl 8, 25 minut (4min trucht, 1 minuta Incline): 290 kcl
-Rowerek 20 minut lvl 9: 220 kcl
-Orbitrek 10 minut: 180 kcl.
Areoby robię jeszcze po treningu obwodowym i wygląda to tak:
-Bieżnia cały czas pod górę marszem na incline 11-15 przez 25 min
-Rowerek 20 minut na lvl 9
(Wiem, że te odważniki są na każdym sprzęcie różne)
Mój problem dotyczy też sporego wahania się masy mięśniowej, gdzie widać wszystkie wyniki pomiarów na zdjęciu w załączniku. Chciałbym spalać tłuszcz jednocześnie się budując chociaż żeby ta masa mięśniowa rosła dość wolno ale jednak rosła a nie spadała. Spadać to może i musi tłuszcz. Jestem człowiekiem zdeterminowanym i wiem że poradzę sobie i doprowadzę swoją sylwetkę do idealnej, co prawda nie typowo kulturystycznej ale bo do tego spora droga, choć im widzę większe efekty tym dla mnie motywacja jest większa i za każdym razem po treningu czuję się lepiej. Zamówiłem sobie BCAA Xplode Olimpu oraz Białko Hi Tec Anabol Protein (ona ma tam glikogen) Czy mógłbym stosować BCAA tylko przed i po treningu siłowym i w te dni kiedy tylko mam trening siłowy, dodatkowo koktajl białkowy rano i wieczorem? Czy takie dawkowanie jest do przyjęcia? Bardzo proszę Was o pomoc. Przejśc już na Split czy czekać ?
Dziękuję Wam z góry i życzę powodzenia :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 110
Za mało kalorii przy tym wzroście oraz aktywności; będzie szło do pewnego czasu, aż stanie - i wtedy pojawi się problem, bo odjąć nie będzie już z czego. TANITą nie sugeruj się za bardzo, bo potrafi mocno przekłamywać - niech wyznacznikiem będzie lustro, centymetr, ewentualnie waga. Po obwodówce wskoczyłbym na coś z podwieszonych tematów umieszczonych w dziale "Trening dla początkujących", np. https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html
Aeroby z czasem zamieniasz na interwały - wygoogluj HIIT i poczytaj na ten temat. Co do ilości spalonych kcal - również nie sugeruj się tym za mocno.
Nie liczyłbym na przyrosty masy mięśniowej przy obecnej kaloryczności; ogólnie rzecz biorąc na ujemnym bilansie nie zbudujesz masy, ewentualnie poprawisz tonus mięśniowy. Na zwiększenie masy przyjdzie pora po redukcji. Nie bardzo rozumiem co ma zamówione białko do glikogenu? Koktajl białkowy jako uzupełnienie diety - nie ma konieczności stosowania 2x dziennie.

pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 32 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 17
Zamówiłem białko, które ma w składzie BCAA. Do ilu procent redukować tłuszcz, żeby później budować mięśnie? Czy to zależy ode mnie jak bardzo chcę stracić fat na ciele i później brać się za robienie tej masy? Jeszcze jak stosować to BCAA tylko przed siłowym wystarczy? I jeszcze jedno pytanie, czy aktualnie zwiększyć ilośc kalorii np do 1800/1900? Zobaczyć jak będzie waga schodzić i obcinac powoli do 1500? aż spalę tyle ile chcę i brać się za masę? Nie ukrywam, że chciałbym zejśc do około 82kg lub nawet 80kg i robić później masę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 197 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 110
Odżywka białkowa to kompleks aminokwasów, zaś BCAA to mix 3, wyodrębnionych aminokwasów; jakkolwiek mogą być one pomocne, w dalszym ciągu nie widzę konotacji z glikogenem. Redukujesz, aż zejdziesz nisko z BF-em; dajmy na to ok. 10%~ - pozwoli to na zdobywanie lepszej jakościowo masy w okresie zwiększania wagi. BCAA możesz wrzucić przed/po tr. siłowym/aerobach. Zdecydowanie zwiększyłbym kaloryczność i nie schodził poniżej 2000 - tak, aby spadek wagi był stopniowy i kontrolowany.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o pomoc

Następny temat

Bardzo proszę o pomoc/radę ;-)

WHEY premium