SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początek... Pytania... Indywidualne...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 49
Witajcie!

Koniec tego.
Trzeba zacząć!

1. Lepiej, że na początku przygody z trenowaniem jestem chudy czy lepiej by było ważyć więcej?
W sensie...
Będę miał dietę i trening na sześciopak i przysłowiowo ,,łapę"...
Więc skoro jestem chudy to dobrze co nie?
Bo teraz z treningiem i dietą będę NABIERAŁ MASY MIĘŚNIOWEJ A NIE TŁUSZCZU tak?
Dobrze to rozumiem?
Mam 15 lat, 54.4 kg wagi, 172 około (miarą się mierzyłem więc nie What dokładnie XD Ale sądzę, że 172 to MAX).
Lekkie fałdy mam. Ale jestem naprawdę chudy. Nie, że jakoś wychodzą czy :p nie widać ich...


2. Jaki sprzęt zakupić? Trening? Będę trenował na podwórku i w garażu... Mało miejsca...


NIE CHCĘ OBCIĄŻAĆ KRĘGOSŁUPA, bo mam zamiar jeszcze urosnąć.

3. Jakąś odżywkę białkową? W celu uzupełnienia diety czy jak?

4. Nabieranie masy mięśniowej/tłuszczowej?
Takie rozróżniamy?
Proszę o jakąś lekturę na temat tego...

5. W jakie dni najlepiej trenować?
Najlepiej to bym wcale nie odpoczywał, ale to raczej nie mądre...
Więc jeden dzień max mogę odpoczywać.
Sorry za tak chaotyczne i dość śmieszne pytania... No ale - okiem początkującego.
6. Sześć czy siedem posiłków dziennie?
A może pięć?
7. Jakie owoce codziennie konsumować?
8. Jakieś szejki proteinowe, bialko
na masę czy do treningu czy cokolwiek?

Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Ja mam propozycję. Będzie taniej i bezpieczniej... Idź na jakaś siłownię i kup karnet na miesiąc. Tam ktoś Tobie pomoże i będziesz miał ogląd co trzeba kupić. Ciężko odpowiada się na takie pytania "Ręce mam tak chude, że ,,ani grama tłuszczu" więc ja nie wiem jakie obciążniki itd ogarnąć", bo to banały. Do tego nie masz doświadczenia ani wiedzy, więc każda odpowiedź będzie wzbudzać w Tobie kolejne wątpliwości.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
1. tak, lepiej byc chudym i zaczac budowac czysty miesien niz miec nadwage i zaczynac od redukcji
2.trening FBW podstawowy, stojaki, sztanga minimum 180cm, gryfiki krotkie, okolo 100kg obciazenia i laweczka wolna
3.najpierw skomponuj diete, jednak przy tej masie ciala odzywka jest zbedna
4.nie ma sensu zalewac sie fatem, budowanie masy miesniowej niczym nie roni sie od nabierania masy ogolnej, jednak trzeba wstrzelic sie w bilans kaloryczny, tak aby powoli budowac miesien, a nie zalwac sie tluszcem
5.3 dni w tyg na start, poniedzialek, sroda, piatek i styka
6.nie ma znaczenia
7.sezonowe, obecnie dostepne w sklepie np sliwki, jablka, gruszki
8.dieta, dieta i jeszcze raz zbilansowana dieta pod katem budowy miesnai
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
1. Masę zaczniesz robić, jak zaczniesz więcej jeść. Jeżeli bez treningu nie dawałeś rady przytyć, to tym bardziej ćwiczenia nie dadzą efektu. Musisz tak podbić kaloryczność, aby masa szła w górę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 49
Jadłem syf.
Nie regularnie.
Mało.

Jeśli trochę się garbie od siedzenia przed komputerem to wykluczą mnie to z treningu?



Zaczęłam na więcej odpowiedzi na te wszystkie pytania ;)
Chcę pozyskać jak najwięcej info.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
1. Masę zaczniesz robić, jak zaczniesz więcej jeść. Jeżeli bez treningu nie dawałeś rady przytyć, to tym bardziej ćwiczenia nie dadzą efektu. Musisz tak podbić kaloryczność, aby masa szła w górę.

2. Wystarczy gryf, obciążenie, ławka, stojaki i jakiś drążek.

3. Jaki masz rozkład makroskładników w diecie? Nie wiesz?! To żadna odżywka Tobie nie pomoże. Najpierw ogarnij michę, potem będziesz wiedział do czego służy odżywka białkowa.

4. Nabieranie masy jest zależne od diety, aktywności fizycznej i hormonów. Zbadaj sobie tarczycę i krzywą cukrową. Założę się, że masz wysokie fT3 i dobrze radzisz sobie z cukrem.

5. Trzy razy w tygodniu wystarczy. Większa częstotliwość nie da lepszych efektów.

6. Tyle, aby zaspokoić zapotrzebowanie i wyjść na +. Nie ma znaczenia dla masy, czy zjesz dwa, czy 7 posiłków. Liczy się dobowy bilans. Oczywiście pozostaje kwestia zdrowia, wyrzutu hormonów, pracy jelit etc. Tym się jednak będziesz przejmować za kilka lat.

7. Czytaj o diecie. Owoce mają dużo cukrów, więc niektórzy je ograniczają. Ja jem ile chcę, ale ja MOGĘ, bo nie łapię fatu.

8. Zero odżywek. Kasa w błoto... Najpierw ogarnij trening i odżywianie. BEZ DOBREGO ODŻYWIANIA nic nie zbudujesz, nawet przy najlepszym treningu i sterydach.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 49
Poważnie? Naprawdę tak zwiększyć?
Czytalem, że o max 300 kcal...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 49
Mhm...

Sorry za double post


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Karolevsky
Jadłem syf.
Nie regularnie.
Mało.

Jeśli trochę się garbie od siedzenia przed komputerem to wykluczą mnie to z treningu?



Zaczęłam na więcej odpowiedzi na te wszystkie pytania ;)
Chcę pozyskać jak najwięcej info.




Idź do ortopedy/dobrego fizjo. W tym wieku da się jeszcze ogarnąć większość wad postawy. Ćwicząc intensywnie na własną rękę istnieje szansa na pogłębienie wad i spowodowanie kontuzji. Ja poprzez trening skorygowałem skoliozę, poradziłem sobie z rozwalonym kolanem i obojczykiem. Teraz mogę bez problemu robić siady i martwe ciągi z obciążeniem wynoszącym 2,5-3 razy moja masa ciała.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Powoli, nie od razu. Dieta nie musi być perfekcyjna. Na początek wystarczy pilnowanie białka, bazowanie na "czystym" jedzeniu, podbicie kalorii. Później obserwujesz co się dzieje i modyfikujesz z czasem. Poczytaj w dziale odżywianie co i jak.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 49
Będę jadł 2k dziennie.
Nie mam pojęcia o jakie stojaki ci chodzi i nie mogę ich znaleźć w necie.
Drążek wyśmienicie.
Ale ławka? Nie mam pojęcia czy ja zmieszczę...
No i nie ma kto mnie ,,pilnować" ;p

A to na zdjęciu warto kupić?
Czy obejdzie się bez tego?


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 307 Napisanych postów 3118 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 69220
Ja używałem dwóch krzeseł i robiłem dipy na oparciach. Stawiałem je oparciami do siebie. Dipy bardzo dobrze kształtują triceps, dół klatki i budują siłę. Chodzi o stojaki pod sztangę. :) https://www.google.no/search?q=stojaki pod sztangę&oq=stojaki pod sztangę&aqs=chrome..69i57j0l5.3498j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poszukuje plan treningowy!

Następny temat

PPL 3 w tygodniu

WHEY premium