SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Połączenie treningu cardio z siłowym- dla kobiety. Proszę o pomoc! :)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1053

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 82
Cześć!

Pewnie było już kilka takich postów ale potrzebuję odpowiedzi na konkretne pytania.
Niestety nikt ze znajomych mi osób nie jest w stanie do końca prawidłowo wytłumaczyć mi pewnych zasad.
Od jakiegoś czasu, staram się regularnie ćwiczyć zeby poprawić swoją sylwetkę i zgubić (co prawda niewielki ale zawsze)tłuszczyk z okolic brzucha, boczków i ud a także wzmocnić mięśnie i ujędrnić ciało.
Jednak do końca nie wiem jak ćwiczyć by efekty były zadowalające.
I teraz pytanie czy część cardio (około 45min orbitrek lub bieżnia) łączyć z ćwiczeniami siłowymi (na maszynach) na brzuch, uda i pośladki? Do tej pory łączyłam cardio z siłowymi i ćwiczyłam 5 dni w tygodniu.
Moje wątpliwości dotyczą przede wszystkim odstępów między treningami (ćwiczyć codziennie? czy może 1 dzień samo cardio, 2 dzień przerwa, 3 dzień siłowe i znów dzień przerwy, dzień cardio itd), ile powinien trwać taki trening i jak intensywny powinien być (liczba serii i powtórzeń na maszynie, kiedy zwiększać obciążenie itd.). Od razu powiem,że chodzi mi o zgrabną i szczupłą sylwetkę, bez zwiotczałych mięśni (nie chodzi mi o rzeźbę jaką mają kobiety uprawiające fitness sylwetkowy) i o poprawę kondycji.
Jeśli ktoś z Was ma ochotę posłużyć mi radą to będę bardzo wdzięczna :)
Aaaa jestem totalnie początkujące, stąd moje "dziwne" pytania :) :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 791 Wiek 51 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6631
Po co założyłaś dwa watki o tej samej treści?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 82
Przy pierwszym pokazał mi się komunikat, że wątek nie został dodany. Juz kasuję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

marne efekty przy 3 miesiącach redukcji

Następny temat

przeciągająca się głodówka - pomocy

WHEY premium