SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy dla 14 latka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 154

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 15 lat Na forum 287 dni Przeczytanych tematów 18
Witam mam na imię Bartosz mam astmę 170 cm i 65 kg i jestem trochę gruby i chcę schudnąć i chcę się nauczyć podciągać i robić pompki mało ćwiczę i chcę zacząć + jakaś dieta i się nauczyć samoobrony


Zmieniony przez - BartoszP123123 w dniu 2023-07-18 22:56:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777734

Wrzuciłeś taki temat, w którym chciałbyś osiągnąć kilka rzeczy na raz, ale nie da się ich osiągnąć w jednym miejscu. Ale lećmy po kolei.

Żeby cokolwiek zmienić w swojej sylwetce trzeba zmienić nawyki żywieniowe tzn. zmniejszyć ilość śmieciowego jedzenia, słodkich napojów i ogólnie tego co powszechnie uważane jest za kiepskie jakościowo pożywienie. Zwłaszcza przy problemach z nadwagą.
Nie napisałeś jakim sprzętem dysponujesz do ćwiczeń żebyśmy mogli jakiś plan treningowy zaproponować.

Bo jeśli masz możliwość trenowania na siłowni z kimś bardziej doświadczonym czy trenerem to sporo by wyjaśniło.

Jednak Twoim celem jest też nauka samoobrony więc warto by było się zastanowić nad zapisaniem do jakiejś sekcji sztuk walki. Możesz wszystkie swoje cele treningowe na takich zajęciach osiągnąć. Będziesz aktywny fizycznie, nauczysz się samoobrony, a Twoja sprawność się poprawi przy odpowiednim odżywianiu.

Jednak najważniejsza kwestia to czy na taką aktywność fizyczną pozwoli Ci Twoja astma bo to może się okazać choroba nie do przeskoczenia.

Polecamy również: Plan treningowy z hantlami dla początkujących nastolatków



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-07-19 12:46:08

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33112 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Tutaj znajdziesz wszystko odnośnie planu treningowego wiec masz co czytac :) https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening rano na czczo wieczorem

Następny temat

Trening Push Pull Legs FBW - ocena

WHEY premium