SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy - nieregularny tryb pracy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1342

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

24

Waga

70

Wzrost

178

Cel treningowy

Zdobycie kilku kilogramów połączony z drobnym powiększeniem się ciała. Nie zależy mi na ogromnym zbudowaniu się

Staż treningowy na siłowni

Miesiąc

Uprawiane inne sporty

Piłka nożna, okazjonalnie tenis

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Full osprzęt - siłownia

Dieta

brak

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak

Ostatnio przerabiany plan

brak

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nie potrafię określić, ale nic wielkiego. W wyciskaniu na ławce pewnie będzie to maks 40,50kg, ale nie próbowałem nigdy robić życiówki, więc nie wiem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80
Witam

Prosiłbym o ocenę mojego planu treningowego. Rozłożyłem go na 3 dni, jednak nie mogłem napisać poniedziałek/środa/piątek, ponieważ mam nieregularny tryb pracy (dniówka, nocka, wolne i od nowa), przez co w jednym tygodniu mogę iść w poniedziałek, w drugim we wtorek, a w trzecim dopiero w środę.

Jestem nowicjuszem, plan ułożyłem o rady jakie znalazłem w internecie. Brakuje mi w nim miejsca na triceps, czy dołożyć go do nóg? Czy lepiej do dnia pierwszego?

Nie określałem się z liczbą serii i powtórzeń, tutaj pewnie 3 serie po 8 do 12 powtórzeń. Jeżeli chodzi o ciężary, to nie potrafiłem się określić, bo póki co kilka razy byłem na siłowni i ćwiczyłem na takim ciężarze jaki uznałem za wymagający, ale nie niemożliwy do podniesienia, więc nie umiem się określić jaki sztangielek wycisnę leżąc, a ile kg wycisnę nogami.

Dzień 1 Klatka-barki
Klatka

Wyciskanie sztangielek w leżeniu na ławce poziomej
Rozpiętki na ławce skośnej
Wyciskanie sztangielek w lezeniu na ławce skośnej
Wyciskanie sztangi - ławka pozioma/skośna?

Barki

Unoszenie sztangielek na boki
Wyciskanie sztangielek siedząc
Podciąganie sztangielek wzdłuż tułowia

Dzień 2 Plecy-biceps
Plecy

Podciąganie sztangi w opadzie (wiosłowanie)
Przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim
Ściąganie drążka wyciągu górnego w siadzie szerokim uchwytem
Unoszenie tułowia z opadu

Biceps

Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc (uchwyt młotkowy")
Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku
Uginanie ramion ze stangielkami w siadzie na ławce skośnej

Dzień 3 Nogi (uda + łydki)

Wypychanie ciężaru na suwnicy
Przysiady wykroczne (ze sztangielkami)
Wysoki step ze sztangielkami
Ściąganie kolan w siadzie
Wspięcia na palcach w staniu
Wypychanie ciężaru na suwnicy palcami nóg

Ćwiczenia dobierałem z atlasu. Nie mam niestety pojęcia czy nie dałem za dużo/zbyt mało ćwiczeń na konkretne grupy.

Będę wdzięczny za pomoc, bo myślę, że moje chodzenie przez miesiąc na siłownię i dobieranie ćwiczeń na chybił trafił, nie jest najlepszy pomysłem na spędzanie czasu na siłowni.

Zmieniony przez - xSzefo w dniu 2013-08-30 14:42:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Nic nie jesz?


Co do planu-polecam FBW.Mogą być 2 zestawy.


Gotowca znajdziesz w etapie 4:

https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html 

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witaj,
zachęcam do skorzystania z indywidualnych porad, diety opracowanej precyzyjnie dla Ciebie przez naszych dietetyków oraz treningu przygotowanego przez naszych trenerów personalnych .

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 80
ronie220
Nic nie jesz?


Co do planu-polecam FBW.Mogą być 2 zestawy.


Gotowca znajdziesz w etapie 4:

https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985.html


Z tym jedzeniem to jest tak, że jadam w miarę regularnie (śniadanie, obiad, kolacja), staram się sam sobie przygotowywać posiłki, ale nie kontroluję tego co jem, ile jem i tak dalej. Robię to na co mam ochotę. Teraz postaram się to usystematyzować.

Dzięki za link !

Zmieniony przez - xSzefo w dniu 2013-08-30 23:38:07
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Klatka hantlami

Następny temat

Siłownia raz na tydzień ?

WHEY premium