SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwszy raz - dziennik by tochna ;)

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10169

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 877
Cześć Ladies! ;)

Zwracam się do Was, bo nie ukrywam, że sama zginęłam w gąszczu informacji, które dzięki Wam posiadłam. Po cichu podczytuję, po cichu dopinguję. Pora wyjść na światło dzienne.
Nie jestem dobra w przemówieniach, tyle wstępu.

Mój problem polega na tym, że utknęłam. I nie chodzi mi o zastój itp. Wiem, że trzeba czasu, żeby zobaczyć efekty. Ale od jakiegoś czasu po głowie kołacze mi się myśl, że gdzieś zbłądziłam. Od zeszłego roku zgubiłam 9 cm w talii, wróciły 3. Generalnie się wysmukliłam. Aktualnie wzięłam się za trening siłowy, albo coś co nim nazywam w postaci domowego tarzania się przed laptopem z P90X. To mnie jednak nie satysfakcjonuje. Mam obciążenie tylko do 2,5, potem hantle mojego faceta po 6-7, bez możliwości modyfikacji ciężaru. Mam karnet na siłownię, chodziłam trochę w lutym. Nawet się trochę podbudowałam, bo usłyszałam, że mam predyspozycje itp. Ale te wszystkie maszyny to dla mnie czarna magia. Jak usiadłam na czymś takim do skośnych brzucha i nie wiedziałam jak obsłużyć, tak już więcej nie wróciłam :D A głupio mi było chodzić za trenerem, który już raz mi pokazał, co mam robić...
Taka moja natura beznadziejna.

Wydaje mi się, że mam wyczyszczoną miskę (oczywiście pozostawiam to moderatorkom do oceny). Nikt nie jest idealny - ja mam problem z owocami. Lubię duuużo ;) Poniżej wrzucę pewnie przykładowy zrzut z dziennika.

Trochę o mnie:
Pomiary są z piątku
Wiek : 22
Waga : 67,5 (dzisiaj rano)
Wzrost : 169
Obwód w biuście(1) : 95
Obwód pod biustem : domierzę dzisiaj po pracy
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 72
Obwód na wysokości pępka : 81-82
Obwód bioder (3): 94
Obwód uda w najszerszym miejscu: 56
Obwód łydki : domierzę
W którym miejscu najszybciej tyjesz : "boczki", dolne partie brzucha
W którym miejscu najszybciej chudniesz : górna partia brzucha
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: wszystko uwielbiam! bieganie w szczególności - 5-10 km, 2-3 razy w tygodniu, 1x w tygodniu interwały biegowe, do tego program p90x (ćwiczenia z dni siłowych) plus plyometrics. Sezonowo - do pracy na rowerze. Łącznie jakieś 40 min. średnim tempem: 16km/h.
Co lubisz jeść na śniadanie: ulubiłam sobie placki owsiane/orkiszowe, ale jajecznica czasami, twarogi i inne też przejdą ;)
Co lubisz jeść na obiad: zazwyczaj to, co lady powinna jeść: kura/ryba, ryż/kasza i warzywa (najczęściej brokuły gotowane, plus jakieś świeże pomidory, ogórki czy inne zachciewajki)
Co jako przekąskę: owoce, orzechy
Co jako deser: jestem strasznie łasa na słodkie ciasteczka, ale walczę:) staram się słodkie zaspokoić plackami owsianymi z odżywką np.
Ograniczenia żywieniowe: nie zniosę brukselki! poza tym brak :)
Stan zdrowia: ogólny dobry
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: właśnie odstawiłam
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: biegi, trening siłowy, rower, no i te ciężary mnie tak fascynują, ale nie umiem się do nich zabrać...
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: aktualnie Olimp whey protein concentrate czeko (nie smakuje mi, dorzucam do placków owsianych czasami) i Multipower 80% bananowy (mniam!). Kupiłam ostatnio Thermo Stim z Olimpu. Ale potem się naczytałam, że póki mam z czego spalać, to niech się spala samo, a potem będę wprowadzać termogeniki :) No i jak każdy początkujący wierzyłam w magię L-karnityny. Zeżarłam opakowanie na samym początku moich podbojów.
Stosowane wcześniej diety: próbowałam Dukana jakieś 2 lata temu, ale to nie dla mnie. Przed rokiem - nawiększy błąd - ograniczyłam kalorie, robiąc sobie jeden cheat day w tygodniu. Nie bijcie.

Poniżej wrzucam fotki 'po zimie' i niekoniecznie zdrowym stylu życia (po miesiącu imprez prawie dzień w dzień, śmieciowe żarcie itp., treningi w marcu to zrobiłam może ze 4 łącznie). Następne zdjęcia 'w lustrze' są po 3 tygodniach walki jako-takiej (p90x). Dzisiaj robię zdjęcia po pracy, więc pewnie już będą wg wytycznych Ladies ;)

Uffff, się rozpisałam.

Dzisiejszy trening to: Chest, Shoulders & Triceps + Ab Ripper X z p90x. Jeszcze nie wiem, co tam jest, bo dzisiaj pierwszy dzień II fazy. Pewnie w którym momencie przestanę to robić na rzecz treningów na siłowni (wierzę w moc Waszej motywacji).

Dziękuję za uwagę.

http://img690.imageshack.us/img690/5901/kolaz25032013.png  < wrzucam link, bo za duży rozmiar zdjęcia ;)






Zmieniony przez - tochna w dniu 2013-04-22 16:56:56
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 877
Plan na dzisiaj:

TRENING A
przysiady ze sztangą
wyciskanie sztangi w skosie leżąc
wiosłowanie sztangą
unoszenie nóg siedząc
unoszenie tułowia
plank max

ponadto: 10 min rozgrzewki, 15 minut aero

Miska:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 877
Wczorajszy trening to była jakaś masakra. Większość zrobiłam wzorowo, przy obciążeniu 2,5 kg/hantla, 6kg/hantla przy triceps extensions . Ale pompki na jednej ręce?! No way!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
W moc naszej motywacji wierzysz? Tobie ma zależeć, nam nie musi.

Daj porządne foty, boś chyba krzywa.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 877
Właśnie wyprodukowałam przepiękną wypowiedź, która była edycją wcześniejszego postu i poszło do nieba.

Kontynuując wypociny:
Co do treningu: po tygodniowej przerwie z obciążeniem, dzisiaj czuję każdą tkankę tricepsa. Jestem trochę zła na siebie, bo to nie był szczyt moich możliwości, ale przy pompkach padałam na twarz już i nie mogłam się utrzymać.
Będzie lepiej.

Dzisiaj mam zorganizowany trening biegowy rozciągająco-wzmacniający. Zobaczymy, co to będzie, bo ostatni raz biegałam pod okiem trenera, kiedy miałam 15 lat.
Postanowiłam, że robię ponowne podejście do siłowni. Koniec tarzania się przed laptopem. Jutro wyjście numer 1. Zrobię trening dla zielonych pod okiem jakiegoś Pana z siłowni i się pochwalę. Mam nadzieję, że będzie czym. Chociaż nie ma co się spodziewać rewolucji i rewelacji.

Niżej wrzucam poprawione foty, bez krzywych gaci i walającej się koszulki po podłodze :) I chyba mam wyszczuplające lustro, bo wydawało mi się, że wyglądam lepiej. A tu psikus. Nic to, bodziec do intensywniejszej walki.
I zrzut z miski.

Ruda: Oczywiście, że Wam nie musi zależeć. Mi zależy, to przede wszystkim. Z motywacją chodziło mi raczej o to, że przeglądając dzienniki, w końcu się zmobilizuję. Nie oczekuję przyklaskiwania i skandowania: "Run, Forrest, run!". Liczę raczej na to, że ktoś z większym doświadczeniem spojrzy na moje wysiłki obiektywnym okiem.













...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Przed przystąpieniem do treningów koniecznie udaj się do fizjoterapeuty

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 877
Masz na myśli moje boczne skrzywienie kręgosłupa:)? Mam 'pozwolenie' ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
Nie, Twoje nogi.

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 877
:O Okej. W takim razie pędzę w najbliższym czasie.

A co z nimi nie tak? :) Jak stoję ze złączonymi nogami, to normalnie kolana mi się łączą (a ktoś kiedyś powiedział, że to wyznacznik 'prostych nóg':P). Zmartwiłaś mnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Niekoniecznie, na tych zdjęciach wygląda, jakbyś miała nogi koślawe I nie do końca jest to wina takiego, a nie innego ustawienia do zdjęcia. Pięty też ustawiasz nie do końca prawidłowo, ale to będzie mógł ocenić dokładniej fizjoterapeuta na żywo. Tylko idź do kogoś dobrego.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 257 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12004
obserwuję, piękny tatuaż Banksy'ego ;) powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 877
Tequila: Dzięki! :)
Saida: Ok, sprawdzę to, dzięki, że się wypowiedziałaś.

Kontynuacja wczorajszego treningu: Dzień zamknął:

25 min rower,
godzinny trening biegowy, przy czym 20 min na poziomie jakichś 60% HR (bieganie w grupie...) plus potem z 6 minut na 85%. Pomiędzy pierwszym 10, a późniejszym 16, 30 minut soczystego rozciągania i ćwiczeń wzmacniających :),
rower 25 minut (średnie tempo obstawiam 16km/h,
80 przysiadów z hantelkami 1,5 kg na każdą rękę (robię squat challange).

Kiedyś nie wyobrażałam sobie zjeść tylu kalorii! Przecież to był grzech. A teraz nie mogę się doczekać posiłków!

Ale waga stoi w miejscu od samego początku. A przepraszam, drgnęła o 0,5 kg i tyle. Zmniejszyłam sobie kilka dni temu kcal o jakieś 100 dodatkowych. I czekam na efekty.

Kolejny dzień przede mną! Dzisiaj Szczepan (fizjo; udało mi się umówić), potem ta siłka z treningiem dla zielonych (jeśli nie dostanę oficjalnego zakazu:P). Aż sama kciuki za siebie trzymam :)

edit:
Dorzucam dzisiejszą miskę planowaną. To śniadanie jakieś takie mega kaloryczne mi wyszło... Muszę nad tym popracować..




Zmieniony przez - tochna w dniu 2013-04-24 08:21:54
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dieta+ fitness = kiepskie wyniki HELP

Następny temat

pomoc doraźna

WHEY premium