SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwszy cykl kreatyny - wątpliwości

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3016

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 630 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10962
Chłopaki mam pytanie dotyczące pierwszego cyklu kreatyny.
Jakiej firmy wybrać ? dużo dobrego słyszałem o -mulitpower-
Jak brać ? Raczej zdecyduje się na branie nie cykliczne z radą zamieszczoną w alternatywnej drodze _suplementacja około treningowa_ tak barć w dni treningowe a w nie treningowe w jaki sposób ?
Może do tego kupić jakiś antykatabolik ? Po treningu, na noc ?
Jakiej firmy i jak to łączyć z kreatyną.
I jeszcze jedno pytanko co najlepiej by się nadawało na posiłek w nocy ? (szybko wchłaniane, czy raczej wolno a może jakiś mix. Białaczka ?)
I co z ciągłością kreatyny jak będzie SD (przerwa) w czasie treningu HST.
Ćwiczę jakieś 4 lata na suplementacje dopiero decyduje się teraz. Dietę mam dobrze zbilansowaną i ją stosuje już (różne oczywiście nie tą samą cały czas) od ponad 2 lat.
Na odpowiedzi czekam. Dzięki.

Ludzie czasem myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 599 Napisanych postów 23111 Wiek 35 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 106556
multipower ma b.dobrą kreatyne.smiało mozesz brac
mozesz dokupic carbo i pic 40g po treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
na noc kazeinę która jest najlepsza na tą porę, dość często polecany jest pro cas i tym możesz uzupełnić dietę gdy nie można zjeść posiłku bo idzie się spać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 630 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10962
Dzięki chłopaki ale nie na wszystkie pytania odpowiedzieliście
No to kreatyna -mulipowera-. Chce brać ją wraz z białkiem serwatkowym przed treningiem z glukozą kretayna 0,03 g na kg. To wychodzi nie całe 2,5 grama(kreatyny) z 20g białka serwatkowego i 30g glukozy, w czasie treningu kolejne 30 g glukozy (z wodą) w czasie treningu i po 80g glukozy z 20 g fruktozy (to zamiast cabro) z wolno wchłanianym białkiem (25-30g). (zgodnie z radami suplementach koło treningowej w alternatywnej drodze).
ale co z kreatyną w czasie przerwy (SD) przerwać ją brać czy brać ją dalej ?
Na pierwszy cykl monochydrant wystarczy ? Czy dawka dobra ? bez ładowania czy z ?
lepiej brać cyklicznie czy ciągle ? (oczywiście wszystko trzeba odnieść do treningu HST)
Nie długo przed snem jakieś 3h jem pełno wartościowy i dość dużo kaloryczny posiłek. Ale chciałbym jakieś proteiny jeść w nocy jakie ?
Co do kazeiny moim zdaniem lepsze jest białko jajeczne też o rozgałęzionym łańcuchu. Ale mnie nie chodzi o białko przed snem tylko w nocy i pisałem już że nie musze uzupełniać diety białkiem, ale dzięki.
A co do antykatabolików to jak ?

Ludzie czasem myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
białko w nocy czy białko na noc właściwie wszystko jedno bo chyba nie będziesz wstawał co trzy godziny i pł odż. albo coś jadł? kreatynę w takich dawkach bierz ciągle, antykataboliki szczególnie w okresach okołotreningowych i rano, białko jaj czy kazeina, kazeina jest nieco lepsza jeżeli chodzi o wspomniany przez ciebie posiłek nocny co nie oznacza że białko jaja też nie będzie dobre, jeśli chodzi o te mieszanki glukozy i fruktozy/szczególnie/ zamiast carbo to w dłuższym przeciągu czasu trochę bym się ich obawiał szczególnie w takich dawkach jednorazowych jeśli się nie mylę 80g glukozy i 20g fruktozy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 630 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10962
Masz racje co trzy godziny wstawał nie będę ale raz mogę i dlatego szukam najlepszego.
Więc proponujesz kazeinę ? ale po co obciążać tak układ pokarmowy może serwatka wystarczy ?
Na SD (czyli przerwie) wogule się nie ćwiczy przez okres 9-12 dni czy branie kreatyny ma sens ?
Jakbyś mógł mówić o tych antykatabolikach konkretniej dawki, firmy.
Żadna z moich wypowiedzi nie ma cię zaatakować tylko zachęcić do dyskusji.
Ps. Prosiłbym o odpowiadanie na wszystkie zadawane pytania.

Ludzie czasem myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
kreatynę bierz tak jak wyżej napisałeś, ja uważam, że możesz brać kreatynę również i gdy nie będziesz trenował bo sam tak czasem robię i świetnie się regeneruję, może być multipower, może być wiele innych, najważniejsze jest to żeby pochodziła z dobrej i znanej firmy, gdzie wszystko wiadomo skąd, gdzie i jak, białko z odżywki na noc które ci poleciłem czyli kazeinę jeżeli kupisz dobrej jakości kazeinian wapnia/bodajże pisałem o pro cas Olimpa/ to takie białko w małym stopniu obciąża układ trawienny a wchłania się bardzo długo i na tym polega jego plus i po to zostało wyprodukowane, jeżeli chodzi o antykataboliki to idealnie by było brać bcaa przed treningiem 3-4g a glutaminę po treningu w ilości ok. 5g ale to już kosztuję bo dodatkowo glutaminę albo bcaa dobrze jest jeszcze w takiej samej dawce przyjmować rano pół godziny przed posiłkiem, co do glukozy i fruktozy to raczej kup carbo do nie narazi cię w takim stopniu na ryzyko otłuszczenia i do kreatyny jest jednak lepsze i bierz mnirj więcej tak jak rozpisałeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 630 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10962
1.Podsumowując :
Rano:
30 min przed posiłkiem 4g wystarczą czy lepiej 5g glutaminy (czy może być dłużej ? i czy np. mogę wziąć to 1 h przed śniadaniem, a przez tą godzinkę jeszcze pospać? ). Może zamiast bcca ? serwatkę czy tu może zainwestować w bcca ? jakie ilości ?
Przed treningiem:
WPI –olimpa- 20g (zamiast bcca –bo jest drogie a serwatka będzie miała podobne zastosowanie-(co o tym myślisz)) 2,5g kreatyny –Mulipowera- wraz z 30g glukozy.
Podczas treningu 30g glukozy
Po treningu: 4g wystarczą czy lepiej 5g glutaminy ? z 80g glukozy i 20g fruktozy (osobiście wole takie rozwiązanie nie boje się otłuścić, stosuje tą zabawę z glukozą około 4 tygodni i nie zauważyłem niepożądanego działania, no może poza samym jej znalezieniem i kupnem z jakąś wolno wchłanianą proteiną chciałbym tu prosić o pomoc w doborze najlepszej (jej tak około 25g)
Na noc:
kazeinian wapnia ile ? czy około 20 wystarczy i czy samo białaczko ? (chodzi o to czy samo też się wchłonie?)

2.Jak brać to wszystko w dni nie treningowe
3. Czy przerwanie ciągłości brania tej kreatyny na te 9-12 dni wyjdzie na dobre czy na złe czy raczej będzie obojętne ?

Ludzie czasem myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
ogólnie rzecz biorąc tak jak piszesz- możesz zainwestować w wpi zamiast bcaa/bierz je wtedy jakieś 20-30 minut wcześniej niż wziąłbyś bcaa, glutamina 5g to wg. mnie jest dawka raczej minimalna, kazeinian wapnia przed snem bierz w ilości minimum 30g/powinno wystarczyć/, a w dni nietreningowe możesz brać glutaminę rano i wieczorem, natomiast kreatynę też rano i wieczorem/lepiej z przerwą półgodzinną pomiędzy glutaminą a kreatyną/- rano z glukozą a wieczorem conajwyżej z symboliczną jej ilością/tak do 20g/ albo bez.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 630 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10962
1. Dni treningowe
Rano:
a)Nie odpowiedziałeś czy moge wziąść glutamine rano jakąś 1h przed śniadaniem i położyć się jeszcze spać?
b)Czy rano też zrezygnować z bcca na koszt WPI (i ile tego brać?)?
oraz 5g Glutaminy
Przed treningiem:
WPI -olimpa- 20g, 2,5g kreatyny -Mulipowera- wraz z 30g glukozy.
Po treningu: 5g glutaminy z 80g glukozy i 20g fruktozy
c) tutaj potrzebuje pomocy czy odpowiednie będize białko jajeczne ? czy jakieś inne ? (chodzi mi owolną wchłanialną proteinę) w ilosci około 30g
Na noc:
kazeinian wapnia 30g
d)(chodzi o to czy samo też się wchłonie to białko?)
e) i czy moge to np. wziąść i położyć się odrazu spać czy lepiej wziąść to jakieś 30min przed snem ?
2.Dni nie treningowe
Rano:
5g glutaminy
Wieczorem czyli przed snem
5g glutaminy
a) kreatyne biore raz dziennie w dni treningowe czy w dni nie treningowe mam ją brać dwa razy ? rano wieczroerm ?
b) z bcca czyli w moim przypadku z WPI mam wogule zrezygnować w dni nie treningowe ?
c)słyszałem że branie kreatyny z białkeim nie osłabia jej wchłaniania a glutamina coś zmienia ? po co ta przerwa 30 min ?

3. a)Czy przerwanie ciągłości brania tej kreatyny na te 9-12 dni wyjdzie na dobre czy na złe czy raczej będzie obojętne ?

Pytania masz zaznaczone np.1.a) itp. tylko na nie odpowiadaj i postaraj sie odpowidzieć na wszytskie lub powiedzieć żę nie znasz odpowiedzi żebym cię duzej nie męczył tymi samymi pytaniami.
Dzięki.
ps. sorry że mnie nie było przez pewien czas ale już spokojnie możemy wrócić do budującej dyskus

Ludzie czasem myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 630 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 10962
hej? odpowie mi ktoś ???

Ludzie czasem myślą jak zabić czas, a to czas ich zabija

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MOZNA TO WSZYSTKO WYMIESZAC ??

Następny temat

Kreatyna znow

WHEY premium