SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze golenie twarzy

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 42416

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 4 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21
Witam.

1. W najbliższym czasie zamierzam się pierwszy raz ogolić, ponieważ już mnie troszkę denerwuje i źle wygląda ten ''meszek'' pod nosem. Czy od razu ogolić całą twarz czy mogę tylko ten ''meszek'' pod nosem i ewentualnie ten meszek z brody, ponieważ policzek raczej nie muszę jeszcze golić. Myślę że szyi nie muszę jeszcze golić - na niej jeszcze nie ma widocznych włosków, które mogą mi przeszkadzać lub źle wyglądać.

2. Następne pytanie dotyczy samego golenia jak golić? Z włosem?

3. O co chodzi z nierównym zarostem?

Pozdrawiam.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Golenie twarzy to nic trudnego, z czasem nabierzesz doświadczenia. Na początku warto byś wybrał dobrej jakości maszynkę, na golarki elektryczne przyjdzie jeszcze czas. Jest wiele golarek dostępnych na rynku, nie wybieraj tych najtańszych, bo często są kiepskiej jakości i mogą podrażniać skórę. Ponadto warto, abyś zaopatrzył się w piankę do golenia i krem po goleniu (dobrze kupić do skóry wrażliwej), wtedy nie dodają zbędnych specyfików.

- przemyj twarz letnią wodą,
- nanieść na miejsce, które chcesz golić pianki do golenia (wcześniej nią wstrząśnij),
- rozprowadź piankę dokładnie, aby cała powierzchnia była pokryta (można dłonią lub pędzlem),
- zanim przejdziemy do golenia, warto chwilę odczekać, aby pianka/żel zmiękczył nieco nasz zarost,
- na początek, kiedy zarost jest delikatny, zacznij golić się z włosem, nie pod włos,
- dokładnie umyć twarz letnią wodą,
- posmarować kremem po goleniu.

Częstotliwość golenia jest powiązana z tym, jak szybko rosną nam włosy, jednym wystarczy raz na tydzień, inni muszą codziennie. Dzięki obserwacjom na pewno znajdziesz optymalny czas dla siebie, aby wyglądać i czuć się dobrze, dzięki gładkiej twarzy.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
1. możesz tam gdzie masz meszek
2.golisz pod włos jest dokładnie- lecz zarost odrasta twardszy(tak twierdzi płeć brzydka) i skóra ulega większemu podrażnieniu
3.nie równy że co? że masz meszek tylko w niektórych miejscach?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jako osoba która goli się już od kilku lat napisze Ci jak to powinno wyglądać .
Rzeczy potrzebne do golenia:
- żel/pianka do golenia
- dobra maszynka - jest teraz ogromy wybór
- czysty ręcznik
- pędzel do rozprowadzenia żelu/pianki
- balsam po goleniu
- kem Metronidazol na podrażnienia

Najlepiej ogolic się jest po prysznicu, ponieważ już w trakcie jego wykonywania zmiękcza się zarost. Golenie zaczynamy od nałożenia i równomiernego rozproadzenia żelu ewentualnie pianki do golenia. Ja to robie dłonią, ale lepiej jest to robić dobrej jakośći pędzlem, który lepiej rozprowadza krem masując naszą skórę. Po nałożęniu owej "konsystencji" odczekaj chwilke niech lepiej zmiękczy zaros. Golenie zaczynamy od policzków, poneważ tam zarost jest naj mniej twardy, później broda i na końcu szyja. Zaros na szyi należy usuwać bardzo uważnie, gdyż znajduje się tam najdelikatniejsza skóra i łatwo o podrażnienia. Ja się gole z włosem i Tobie na początek też takie golenie polecam, twój zarost jest delikatny. Golenie pod włos usuwa dokładniej zarost, ale powoduje więcej podrażnień. Po goleniu pozostałośći pianki spłukujemy zimną wodą. Zimna woda pozamyka pory. Wycieramy buzie CZYSTYM ręcznikiem. Nakładamy na twarz balsam po goleniu, ewentualnie lekko go wklepujemy. Na podrażnienia po goleniu stosuje osobiście krem Metronidazol dostępny na recepte, koszt około 2 zł, podrażnienia u mnie występóją najczęściej na szyi.

Cały ten rytuał, przyda Ci się napewno w dalszych etapach golenia. Ale ważne jest to, żeby zachować podstawowe zasady higieny, a golenie nie stanie się udręką. Ty jesteś jeszcze młody, nie masz jeszcze prawdziwego zarostu ale wpajaj odrazu te zasady a nie będziesz bał się golenia jak ognia.

POZDRO
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 41 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 167
Ojj co do golenia ' pod włos ' to ja mam pewne wątpliwości.
Z tego co mi wiadomo to golenie się w ten sposób może powodować wrastanie włosków w skórę . Nie wiem na ile jest to prawdą ale sam wole tego unikać. :)

"Odważni - żyją krótko, tchórzliwi - nie żyją wcale..."

www.pajacyk.pl - nakarm głodne dziecko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pod włos bardziej podrażnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2533 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 21926
jak sam nie spróbujesz to sie nie dowiesz, mi nikt nie mowił jak to robic kupiłem masznke za 2zł i co 2 dni to co mi lekko odrosnie to biore delikatnie pod wlos czasem na ukos też, ja jakoś nie podrażniam nigdy sobie twarzy i nie używac nic prócz maszynki z kiosku jak siedze przed komuterem czasem

Co mnie nie zabije to mnie wzmocni

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
On się pierwszy raz goli ludzie ...
Taki mech co on teraz ma pod nosem to podejrzewam, że nawet nożyczkami by wykosił
Kup maszynkę, albo zakoś jedną ojcu jeśli używa jednorazówek, posmaruj wąsa żelem, czy pianką i machnij 3 razy, będzie po kłopocie. Resztę zostaw na razie w spokoju, są teorie, że im wcześniej zaczniesz się golić, tym później są z tym większe problemy. Ja mam twardy zarost i muszę się golić pod włos, inaczej mam masę niedogolonych miejsc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6432
jak mialem meszek taki pierwszy z 4-5 lata temu to też najpierw użyłem nożyczek wiec sie nie śmiej sa rożne sposoby nawet nie potrzebujes żelu jak na moje po prostu kup maszynke za 2 zl i przejedź 3 razy jak kolega mówi a jak to sam sprawdź jak ci wygodniej

Zmieniony przez - MACIEJ TM w dniu 2009-05-02 12:59:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 151 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 455
Panowie a co sądzicie o trymerach do brody ? Warto jest sobie kupić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 97 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 604
Jesli zapuszczasz brode to warto. Pamiętaj jednak,ze nawet jeśli masz trymer to warto jest się raz na jakiś czas wybrać do salonu barberskiego aby Ci brode odpowiednio przycięli oraz nakierunkowali. Nie kosztuje to dużo a jednak zarost o wiele lepiej wygląda. reg forum Osobiście zawsze lubie mieć krótką bródke. Nie przepadam za goleniem się calkowicie ponieważ podrażnia mnie to.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2017-01-23 13:21:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
ecer
Panowie a co sądzicie o trymerach do brody ? Warto jest sobie kupić?


Ja obecnie tylko trymerem się golę, po normalnej maszynce zara mi syfy wyskakują i skórę mam podrażnioną, po prostu pewnie nie jestem przyzwyczajony.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból kręgosłupa

Następny temat

Hmmm alkohol coś długie objawy.

WHEY premium