SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsze HST

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3582

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Oj widze ze kolega zupelnie zielony z HST.Jasne ze sie pokrywaja to normalne.Poczytaj podwieszone posty o HST i o zig zagach w nich tam wszystko jest jak byk napisane.

Zmieniony przez - Piorunos w dniu 2007-11-07 17:36:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1323 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21774
Oj widze ze kolega zupelnie zielony z HST.

No cóż, trafiłeś w dziesiątkę.

Jasne ze sie pokrywaja to normalne.

Już myślałem że jestem jakiś dziwny... :)

Poczytaj podwieszone posty o HST i o zig zagach w nich tam wszystko jest jak byk napisane.

O zig zagach czytałem co nieco - ale o innych (temat autorstwa WODYNa). A co do podwieszonych postów: przeczytałem "HST- wprowadzenie, dla zupełnie zielonych", "HST- podstawy", "HST- poradnik układania planu- praktyczne porady", "SD- Strategic Deconditioning- Strategiczne Roztrenowanie" i uznałem to za wystarczające, żeby zacząć trenować. No ale widać trza uzupełnic braki w lekturze.

"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 197
To jest normalne i nazywa się zig zag bodajże, o ile na drugim treningu dziesiątek dochodzisz już do max z 15 to jest wporządku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1323 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21774
To jest normalne i nazywa się zig zag bodajże, o ile na drugim treningu dziesiątek dochodzisz już do max z 15 to jest wporządku.

Dzięki. :)
A jeszcze mam dwa pytania:
1. Spotkałem się na forum z koncepcją, że HST może trwać 6 tygodni - czyli po piątkach koniec. Jakie macie zdanie na ten temat?
2. Jak to jest z SD? Po skończonym HST robię:
a) 1 tydzień SD, sprawdzam maksy, tydzień SD i trening.
b) sprawdzam maksy, 2 tygodnie SD i trening.
?

Wydaje mi się że najlepiej opcję A - ale wolę wiedzieć na pewno. :) Wszędzie piszą o 9-12 dniach SD - ale nie wiem czy i przed maksami i po nich.

"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
po maxach i lepiej 14 dni bo wtedy masz pewnosc ze miesnie beda reagowac na trening lepiej.Byli tacy co robili za krotkie SD i slabo szlo.

P.S. wlasnie jestem w drugim tygodniu 15'stek po 15 dniach SD i jestem niesamowicie zadowolony z tego treningu.Po kazdym treningu czuje doslownie kazdy miesien ale nie jestem skatowany jak po splicie po dniu przerwy mam pelno sily na nastepny :)

Zmieniony przez - Piorunos w dniu 2007-11-12 18:42:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1323 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21774
Wrócę jeszcze do poprzedniego postu...

To jest normalne i nazywa się zig zag bodajże, o ile na drugim treningu dziesiątek dochodzisz już do max z 15 to jest wporządku.

A jeśli nie? Znaczy że po prostu jestem za słaby i mam na razie ćwiczyć tak jak umiem, potem samo się wyrówna? :>

po maxach i lepiej 14 dni bo wtedy masz pewnosc ze miesnie beda reagowac na trening lepiej.Byli tacy co robili za krotkie SD i slabo szlo.

P.S. wlasnie jestem w drugim tygodniu 15'stek po 15 dniach SD i jestem niesamowicie zadowolony z tego treningu.Po kazdym treningu czuje doslownie kazdy miesien ale nie jestem skatowany jak po splicie po dniu przerwy mam pelno sily na nastepny :)


Dzięki wielkie. :)

"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
Edgar za bardzo kombinujesz po prostu cwicz.I zastanow sie jak mozesz nie miec sily dojsc w drugim treningu 10 do maxa 15'stek jak przeciez wczesiej sprawdzales maxy dla 10'tek.Cos Ci sie wyraznie pokrecilo z tym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1323 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21774
Edgar za bardzo kombinujesz po prostu cwicz.

No muszę zacząć... od nasptępnego tygodnia zaczynam. :)

I zastanow sie jak mozesz nie miec sily dojsc w drugim treningu 10 do maxa 15'stek jak przeciez wczesiej sprawdzales maxy dla 10'tek.Cos Ci sie wyraznie pokrecilo z tym.

Nie pokręciło, tylko między maxem dla 15 i 10 jest na tyle mała różnica, że nie dojdę na drugim treningu dziesiątek do maxa z piętnastek. No chyba że się zbyt oszczędzałem przy sprawdzaniu maxów, ale nie wydaje mi się. Chyba po prostu tak mam. :D

"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 1639 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12110
ehh no z tego co piszesz nie rozumiesz na czym wlasnie polega zig zag dobry.
Ja Ci rozpisze to na Twoim przykladzie ale podaj mi ile wynosi dla Ciebie np w wyciskaniu na klate w 15'stkach max i w 10'tkach max.

Zmieniony przez - Piorunos w dniu 2007-11-12 20:27:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1323 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 21774
Aż wstyd pisać szczerze mówiąc...
W wyciskaniu na lekkim skosie moje maksy to odpowiednio:

Dla piętnastek: 36
Dla dziesiątek: 41

Ciężar podwyższam o 2,5kg co trening, mniej nie mogę po prostu.
Tak, wiem, jestem strasznie słaby, zawsze byłem - ale nie śmiać się, bardzo proszę. :)

"Bóg jest martwy."
Fryderyk Nietzsche

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oddychanie

Następny temat

Trening dla dziewczyny.. beda sogi

WHEY premium