SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza masa dla młodego

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4296

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1746
Skleiłem coś takiego, ale chyba nadal lipa, nie wiem co dorzucić, nie wpisałem masła na kanapki bo zwyczajnie nie znam dokładnej ilości oraz warzywa bo czasami będzie to pomidor albo ogórek lub cos innego. Zastanawiam się nad dorzuceniem sera żółtego do kanapek, jest sens?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Jak nie znasz ilości? Zważ i poznasz. Szynka do eliminacji. Do każdego posiłki min. 200g warzyw a nie 50g. Przecież 50g to jeden gryz marchewki. Poza ty pytasz czy możesz zmieniać posiłek po treningu na karkówkę. Świadczy to o tym, że nie masz pojęcia o zbilansowanej diecie. Zmieniać powinieneś wszystkie posiłki, a nie jeść codziennie to samo. Kompletnie nie zgadza się ilość kcal.


Zmieniony przez - domer w dniu 2018-01-16 06:42:32
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Po pierwsze, mało kcal. 2000 to taka rozsądna kalorycznośc dla aktywnej, nie za dużej kobietki, nie dla dojrzewającego faceta.

Po drugie, tłuszcze, masz je tylko z karkówki i jajek.

Po trzecie, wszystko ważymy przed obróbką - masz wpisaną karkówkę z grilla - nie wiadomo, czy ktoś ją ważył prawidłowo - przed zgrillowaniem, czy po.

Po czwarte, 2 i 3 posiłek w ogóle nie mają tłuszczy.

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Wprowadź jeszcze raz zalecane zmiany i wklej trzy przykładowe dni diety.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1746
Więc z czego wyciągnać tłuszcze w szkole? :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Masło do kanapki, awokado, orzechy, jajko

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Z tego samego co w domu. Posiłek w pojemnik i zjeść na przerwie.

https://www.sfd.pl/TŁUSZCZE,_jakie_wybierać_Z_czego_czerpać_-t1135648.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1746
Nie myślałem, że układanie diety może być naprawdę aż tak trudne, ale chyba lepiej zrobić to samemu i zrozumieć troche teamat niż komuś zlecić, tu przykłady dwóch dni diety, co do poprawy?




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Układanie jedynie dla kogoś diety, a prowadzenie tej osoby przez pewien okres to dwie całkiem inne rzeczy, tak na margniesie. Dietetyk na bieżąco kalibruje jadłospis, rotuje w odpowiednim momencie ilością kalorii, makroskładników, pilnuje aby dieta spełniała wymagania ustrojowe, była urozmaicona, smaczna, dawała dobre samopoczucie, aby nie powodowała również problemów trawiennych, wzdęć, ospałości, głodu jak i skutkowała poprawą ogólnie pojętego zdrowia, w przypadku jeśli się z czymś zmagamy.

Do meritum, podaj o sobie szerszy pakiet danych (ankieta dział), gdyż nie mamy na jakiej podstawie skorygować Twoje rozpiski. W diecie do eliminacji szynki sklepowe, bułki które pełnią funkcje bardziej zapychacza jak i ten gainer jest kontrowersyjny, gdyż jest to odżywka o wysokim stopniu przetworzenia, dostarczająca kupę cukrów, a tym samym zabierająca miejsce bardziej wartościowym produktom. Nie przesadzajmy, że przy tak niskiej podaż kalorii, nie jesteś w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości węgli.

Jak wygląda spożycie warzyw?
Bo wiele osób uważa, że wrzuci do 1-2 posiłków mrożone warzywa i wystarczy.

Na chwile obecną występuje deficyt omega-3, wit.C, potasu, wapnia, wit.E.. zamiast tego ,,syficznego'' ( wybacz za frazes ) gainera można byłoby wprowadzić owocki które dostarczają szerokiej gamy witamin, minerałów, błonnika jak i antyoksydantów.

Karkówkę smażysz na grilu w zime? raczej nie, zatem wpisuj do dziennika surową.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-01-17 13:53:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1746
Wiek : 16
Płeć : mężczyzna
Waga : 61.5kg
Wzrost : 178/9
Aktywność w ciągu dnia : szkoła
Uprawiany sport: 3x w tygodniu siłownia - FBW
Odżywianie : Do tej pory żadnej diety.
Cel : Masa
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia

Co do braków omega 3 to pisałem wcześniej że pije tran więc chyba w porządku i stosuje zbiór witamin. Co do karkówki, to tak grilluje ją na grillu elektrycznym.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jedzenie do szkoły lub pracy

Następny temat

Dieta Low Carb

WHEY premium