SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pierwsza dieta do oceny i poprawy

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 703

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 233
Witam, planuje zacząć pierwszą poważną diete. Nigdy nie liczyłem kalorii, starałem się tylko dbać o to co i kiedy jem. Niestety na pierwszym roku studiów zaczęły się imprezy, alko itp. Teraz powoli wracam do ćwiczeń.
Wzrost- 182cm
Waga- 82kg
bf- z kalkulatora wyszło, że 23%
Ćwiczę 4 razy w tyg splitem: wt- plecy+kaptury, czw- nogi+łydki, sob-klata+barki, nd- biceps+triceps+przedramiona. Po kożdam treningu dodam jeszcze ze 30-40 min aerobów.
BMR wyszedł mi 1968 kcal (ze wzoru 24*waga), dzienne zapotrzebowanie-2560 kcal.
Moim celem jest zredukowanie tłuszczu i zdobycie troche masy mięśniowej. Wklejam zdjęcie diety jaką ułożyłem. Proszę o ocene i ewentualną korekte. Z góry dzięki;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Nie umiejętnie obliczyłeś swoje zapotrzebowanie kcal, Twój bilans wartości energetycznej jest stanowczo za niski.
Nie wydłużaj aerobów więcej niż 25 minut/sam trening siłowy jest jak interwał.

Przy takim systemie odżywiania, łatwo o niedobory. Twój jadłospis jest strasznie monotonny, oparty głównie o pierś z kurczaka i ryż. Nie wyobrażam sobie jeść 4 razy dziennie drób. Zasada urozmaicania powinna dotyczyć wszystkich produktów, masz bogaty wybór źródeł B/T/W. Wprowadź zmiany.

Warzywa to fundament każdej zdrowej diety, mogą śmiało gościć przy każdym posiłku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 233
BMR pomnożyłem razy 1.3, stąd takie wyniki. Z resztą najpierw chce troche fatu zrzucić, po tyg sprawdze ile chudne i najwyżej dodam 10% do zapotrzebowania. Dałem tu przykładowy dzień, jak będę gotował to raczej będę się starał dawać jeden rodzaj mięsa w jeden dzień, np: pon- kurczak, wt- indyk, itp. PS:z monotonnością nie mam problemów;) Przed i po treningu też powinienem dać po 200g warzyw?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Mniejsza porcja warzyw w około treningowych posiłkach, może być.

Pamiętaj również o rybach, bogate w kwasy tłuszczowe z rodziny omega-3.
Najlepiej celuj w tłuste morskie.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2014-05-02 11:22:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 233
Czyli ogólnie może być? Do śniadania jeszcze oczywiście witaminy no i tran.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Olej rzepakowy - rafinowany czy nierafinowany?

Następny temat

Chleb z samych ziaren (bez mąki)

WHEY premium