SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pieczywo ciemne i jasne

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5152

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 51
chleb biały
Wartość energetyczna w 100 g: 238,00 kcal
Białko w 100 g: 6,15 g
Węglowodany w 100 g: 50,00 g
Tłuszcz w 100 g: 1,20 g

chleb razowy
Wartość energetyczna w 100 g: 179,00 kcal
Białko w 100 g: 6,00 g
Węglowodany w 100 g: 34,00 g
Tłuszcz w 100 g: 1,00 g

no i stąd moje pytanie wiem że ponoć razowy ma większy indeks glikemiczny ale różnica jest spora w węglach i białku więc czy ja naprawde nie moge jeść tego białego chleba jak mam diete na mase??
kuraka do pracy moge zabrać a do tego troche chleba jako węgli nie moge?;p kurde nooo tylko raz dziennie zjem chleb powiedzmy 200g plus ćwiartke kurczaka:d czy nie przytyje na tym...?
no w diecie przecież jak waże 70kg to będe miał w ciągu dnia ok 140g białka i 450g węgli.. czy konicznie musze czarny razowy specjalnie kupować..
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 274 Napisanych postów 3367 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 18896
Dobre razowe pieczywo możesz spokojnie jeść w dużych ilościach, jeżeli masz problem z innymi węglami.
Ważne,żeby NIE BYŁO sztucznie barwione (np. karmelem,że niby "razowe" a tak naprawdę pszenne,drożdżowe,zabarwione),miało w sobie dobrą mąkę RAZOWĄ i najlepiej aby było NA ZAKWASIE.
Całe "zło" chleba tkwi w białym pieczywie,które składa się z oczyszczonej białej mąki i nadmiaru drożdży (takie puste,pompowane kalorie),których w naszych jelitach mamy i tak dużo i powinno się raczej spożywać pieczywo na zakwasie.
Także dobre,razowe,pełnoziarniste,zakwasowe pieczywo jest jak najbardziej świetne. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6924 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 117946
razowy ma nizszy indeks glikemiczny, ale nie beirz ig jako głównego wyznacznika - posiłek nie skąłda się z samego chleba

bialy jest bardziej przetworzony, pieczony z mąki typu ok 720, chociaz w sklepie tez cięzko o dobry razowiec - często nazywa się razowy a mąki razowej typu 1850-2000 jest ok 10-15%
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 274 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3557
kanapki to nie jest dobry pomysł.. na dłuższą metę zauważysz możesz przybrać tłuszczowej masy po takim jedzeniu dzień w dzień.. razowca prawdziwego w Polsce się prawie nie sprzedaje i to jest problem.. wszyscy myślą, że jedzą zdrowy dietetyczny chleb.. a niekoniecznie tak jest.. jak już musisz jeść pieczywo to najlepiej sam je sobie rób.. z tym jest mało problemu.. naprawdę. Znajdź przepisy na sfd jest tego trochę
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 206 Wiek 24 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1573
Dokładnie! U mnie bardzo ciężko dostać chleb razowy. Jak znajdę jakiś ciemny chleb to jest barwiony karmelem. Dlatego kanapki to dla mnie ostateczność. ;)

Zmieniony przez - Dzesiu w dniu 2011-07-30 13:41:08

Citius, altius, fortius!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 141 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1886
chleb razowy będzie równomiernie i przez długi czas dostarczać Ci węglowodany + jest dużo zdrowszy. Chleb biały bardzo szybko dostarcza węgle, ale i na krótki czas, mogą być odkładane w postaci tkanki tłuszczowej (wysoki ig)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 892 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5231
Ja też dalej nie kumam. To co mam w sklepie lepiej kupić biały chleb a jak razowy to tylko samemu zrobić czy jak ? Czyli co ja już razowego nie mam kupować w sklepie i zamiast tego biały wziąć ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 431 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
masz kupic razowy jest lepszy niż biały ale szukaj i patrz na skład

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 274 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3557
Zawsze lepiej kupić "razowy" czy jakiś pełnoziarnisty od białego.. zawsze trochę ig niższy będzie miał.
Tak samo vasa czy wafle ryżowe mogą zmylić. Niby mają mało kcal, ale dosyć wysokie ig. Prawdziwy razowiec też nie jest tani. A zrobić można bardzo szybko smaczny, z mąki jaka pasuje i wtedy można kontrolować mniej więcej co się je.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 892 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5231
Mam patrzeć gdzie więcej mąki razowej czy czego jest ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 274 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3557
typ mąki, śą różne np. typ 2000... chodzi tutaj o to w jakim stopniu mąka jest oczyszczona.. im bardziej tym jaśniejsza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 892 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5231
Czyli mam brać tą która ma większy typ tak ? Jeśli mam do wyboru 2000 i 2100 to wybrać mam 2100 tak ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta, powrót po roku przerwy

Następny temat

Zakwasy / naciągnięte ścięgno po rozciąganiu.

WHEY premium